Kazik uderza w Jarosława Kaczyńskiego. „Twój ból jest lepszy niż mój” zapowiada solowy album artysty

News/Muzyka 11.05.2020
Kazik uderza w Jarosława Kaczyńskiego. „Twój ból jest lepszy niż mój” zapowiada solowy album artysty

Kazik uderza w Jarosława Kaczyńskiego. „Twój ból jest lepszy niż mój” zapowiada solowy album artysty

Pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Kazika Twój ból jest lepszy niż mój to zaangażowany politycznie protest song, w którym artysta krytykuje niedawne zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Jak można się spodziewać utwór, wywołał burzę w sieci.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Kazik jest artystą zaangażowanym. W tekstach swoich piosenek często trafnie i w zabawny sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Nieraz śpiewał o przywarach Polaków, krytykował konkretne grupy, odnosił się do panującej sytuacji społecznej, czy w końcu, chociaż zdecydowanie rzadziej, odnosił się do wydarzeń politycznych. Kiedyś żądał, aby Wałęsa oddał mu obiecane 100 milionów, a kiedy indziej zapowiadał, że wzorem Donalda Tuska spier**** do Brukseli.

Tym razem potrzebę wygłoszenia komentarza wywołało zachowanie Jarosława Kaczyńskiego.

W piątek, 8 maja 2020 roku, w serwisie YouTube premierę miał najnowszy singiel Kazika, w którym artysta zdecydował się skomentować wydarzenia z poprzedniego miesiąca. Jak się okazuje, rozsierdziło go zachowanie Jarosława Kaczyńskiego odwiedzającego groby swoich bliskich. Chodzi o sytuację z 10 kwietnia, kiedy to prezes PiS udał się na warszawski Cmentarz Powązkowski, chociaż nekropolia była wtedy zamknięta dla żałobników z powodu pandemii koronowirusa.

Swój najnowszy utwór Kazik zaczyna więc słowami:

Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń
ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń
na łańcuchy patrzę, ocieram łzy
tak jak i Ty

Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom
czy jednak się rzeczy inaczej potoczą
podbiegam, Twoje karki krzyczą stój
bo Twój ból jest lepszy niż mój
Ból ukoić możesz Ty jeden

Nowy utwór Kazika szybko stał się popularny.

Temat jak najbardziej aktualny, więc teledysk do piosenki bardzo szybko zyskał w sieci całkiem sporą popularność. Po premierowym weekendzie licznik wyświetleń wskazuje liczbę przekraczającą 870 tys. Z jednej strony słuchacze chwalą protest song Kazika:

Są kawałki, które definiują pewne sytuacje i zdarzenia…..ten właśnie taki będzie. Poważny, ale lekki, otoczony nutą absurdu i szaleństwa

Piosenka świetna! Ale jakie to jest ku*** smutne.. – czytamy w komentarzach pod filmikiem.

Jak można się spodziewać, nie obyło się również bez krytyki tekstu Kazika. W różnych miejscach, które podały informację o premierze singla ludzie piszą, że artysta zmienia strony polityczne niczym chorągiewka i próbują go przekonać, że za PO było gorzej i teraz nie ma na co narzekać.

Twój ból jest lepszy niż mój zapowiada nową płytę Kazika.

Twój ból jest lepszy niż mój to pierwszy singiel promujący nadchodzącą płytę Kazika „Zaraza”Wydawnictwo trafi do sprzedaży już w czerwcu 2020 roku. Warto również wspomnieć, że jest to pierwszy solowy album artysty od 12 lat.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (13)

246 odpowiedzi na “Kazik uderza w Jarosława Kaczyńskiego. „Twój ból jest lepszy niż mój” zapowiada solowy album artysty”

 1. I za 100 lat te nieporadne jemioły będą twierdzić że za PO było gorzej – to ich jedyny argument. A że teraz oni rządzą i czego się nie dotkną to spierdolą to już jest dyskretnie pomijane. Banda żenujących kreatur.

 2. Dobrze, że Kazik w końcu się angażuje, tak jak kiedyś, w aktualną rzeczywistość.
  Tekst piosenki słuszny, ale pod względem artystycznym wypadło średnio moim zdaniem.

  • W tym wypadku jest dużo gorzej. Internet nie zapomina i w necie dalej cytaty pana Kazika jak zachęca ludzi do głosowania na PO i Tuska. Ale to jeszcze nic. Po wygranej PO Kazik oznajmił że kupił dom w Hiszpanii i dzieci wyedukuje za granicą. A Polacy zostali na 8 lat z Tuskiem. Czemu o tym nie śpiewa?

  • Takie pierdzielenie i wyciąganie wniosku z pojedynczych wypowiedzi, tylko po to aby pasowało do twojego zero jedynkowego systemu wartości.
   Co tam jego cała biografia muzyczna, co tam jego felietony………..

 3. “Kazik Staszewski w rozmowie z Robertem Mazurkiem w radiu RMF FM stwierdził, że obecna władza nie przeszkadza mu bardziej niż poprzednia, cieszy się, że podniesiono mu jako artyście ulgę podatkową i nie uważa za konieczne, by w sporze o wymiar sprawiedliwości brać w obronę sądy, które „nie są za fajne”. Już wcześniej parokrotnie dawał dowody jeśli nie otwartej sympatii, to przynajmniej jakiejś akceptacji dla pisowskiej „dobrej zmiany”. Rok temu wyznał w polonijnym radiu w Chicago, że jeśli miałby wybierać między Kukizem a Kaczyńskim, to „bardziej podoba mu się Kaczyński”.

  Także nie przesadzajcie z robieniem z Kazika drugiego obrońcy demokracji bo dość późno się “obudził” i trochę jest przez to mało wiarygodny.

 4. A ja teraz tylko szczerze trzymam kciuki, żeby piosenka przebiła się na szczyt piątkowego notowania listy przebojów Trójki. To byłoby przewrotne. Głosujcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...