Andrzej Duda wziął udział w Hot16Challenge. Prezydent RP rapuje oraz nominuje premiera i gwiazdy estrady

News/Muzyka 11.05.2020
Andrzej Duda wziął udział w Hot16Challenge. Prezydent RP rapuje oraz nominuje premiera i gwiazdy estrady

Andrzej Duda wziął udział w Hot16Challenge. Prezydent RP rapuje oraz nominuje premiera i gwiazdy estrady

Druga edycja akcji Hot16Challenge zatacza coraz szersze kręgi, wychodząc poza pierwotne środowisko raperów. Najpierw za rapowanie wzięli się inni muzycy i pisarze, a ostatnio też politycy. Niespodziewanie w #Hot16Chalenge2 wziął dzisiaj udział również Andrzej Duda. Jak wypadł prezydent RP?

Hot16Challenge to bez wątpienia najpopularniejsza viralowa kampania od czasu sławnego Ice Bucket Challenge. Rozpoczęta niedawno nowa edycja wydarzenia wymierzona w pandemię koronawirusa przyciągnęła już dziesiątki popularnych gwiazd rapu i nie tylko. W akcji wzięli już udział m.in. Jakub Żulczyk (który ponadto nominował kolejnych pisarzy), Dorota Masłowska czy Dawid Podsiadło. Niestety, nie wszyscy skupili się na charytatywnej stronie przedsięwzięcia. Tutaj niechlubnym przypadkiem jest Janusz Korwin-Mikke, który cały swój kawałek wypełnił po brzegi wulgaryzmami i nienawiścią skierowaną w stronę politycznych oponentów.

Zupełnie niespodziewanie najnowszych uczestnikiem Hot16Challenge okazał się prezydent Andrzej Duda.

Głowę państwa do stworzenia własnego utworu nominował raper Zeus. Na początku wideo opublikowanego na youtube’owym kanale W Pałacu Prezydenckim Duda zaznaczył, że odpowiedź na wyzwanie nieco mu zajęła z racji pełnionych obowiązków. Ostatecznie nagrał jednak swój rap i wrzucił go do internetu wraz z linkiem do zbiórki dla Siepomaga.pl. Na przestrzeni całego 16-wersowego utworu przewija się głównie zdanie: „Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły” i różne odniesienia do trwającej pandemii koronawirusa. Po zakończeniu swojego rapu prezydent nominował ponadto Marylę Rodowicz, Golec Orkiestra, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, zespół Pectus oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy Andrzej Duda w trakcie kampanii wyborczej (de facto przedłużonej z powodu nieodbycia się wyborów w planowanym terminie) angażuje się w działania skierowane na zdobycie popularności w sieci. Prezydent zdążył już wcześniej założyć konto na portalu TikTok. Część komentujących uznała wrzucanie tego typu filmików za niegodne kogoś na takiej pozycji, ale popularność nagrania wskazuje raczej na duże grono fanów. Jak wyborcy przyjmą rap Andrzeja Dudy? Przekonamy się wkrótce.

Teksty, które musisz przeczytać:

Prezydent, poseł KO i Korwin o „5 gramach koksu”. To prawdopodobnie najdziwniejsza internetowa moda od czasu kręcenia porem

Oczywiście nikt nigdy nie kręcił porem, a cebulą dymką niesłusznie za pora uznaną. To gwoli wstępu i wyjaśnienia, na wypadek, gdyby komuś przyszło do głowy, że mam braki w zakresie botaniki. Bohaterem niniejszego wpisu jest jednak internetowy trend, który jest dość dziwaczną próbą spuszczania powietrza z nadęcia polskich polityków.

Analiza/Trendy 19.08.2020

Dołącz do dyskusji (31)

335 odpowiedzi na “Andrzej Duda wziął udział w Hot16Challenge. Prezydent RP rapuje oraz nominuje premiera i gwiazdy estrady”

 1. niech policzę : mamy pandemię , globalne ocieplenie i agresywna politykę międzynarodową . Do tego własne poletko z ruskimi za miedzą , Smoleńsk i konstytucja a ten pajac nie ma nic innego do roboty ?

 2. Hahaha. Jakby nie przyjął to byście pisali że olał szczytny cel.
  Przyjął, to prowadzi kampanię.

  Na litość, to akcja pomocy, i chyba dobrze że jej nie zignorował.

  Ale nie, zawsze można dowalić głowie państwa.

  Żal.

  • Pytanie, dlaczego ktoś go nominował?
   A z tą głową to się nie ośmieszaj. Prezydent to na dzień dzisiejszy długopis w ręku prezesa jarosława małego

   • No właśnie! Nie to co Bronek! Prawdziwy mąż stanu, patriota, nigdy nie podpisał by nic co mu donald do podpisu podsunie

    • No na litość boską, czy naprawdę jedyny argument na ratunek dla PiSu to to, że Platforma robiła to samo albo gorsze rzeczy? Nie rozumiem jakim cudem to trafia do wyborców PiS, od kiedy robienie czegoś złego jest usprawiedliwione jeżeli ktoś robił coś jeszcze gorszego? Poza tym samo takie porównywanie świadczy o tym że nie ma żadnego argumentu pochwalającego rządy Prawa i Sprawiedliwości.

     • A co zlego zrobił tobie PiS? Dają zle, nie daja tez zle. Polska mentalnosc mnie naprawde dobija…. Argumenty za PiS: 500+, mieszkania+, podniesona pensja minimalna, trzynastka, najniżesze bezrobocie od lat (nie mówie tu czasie pandemii), zablokowanie obozwiązkowego chodzenia 6-latków do szkoły, obnizenie podatku CIT… wymieniać dalej? A co masz z rządów PO? Wyższy wiek emerytalny, powiększenie długu publicznego, włażenie w d*pe Niemcom i oczywiście NAJWAŻNIEJSZE wstyd Polski Szogun “bul” Komorowski – złodziej żyrandoli. Ot tak, więc kto tu nie ma żadnego argumentu? Pozdro

     • Wiesz, że wypisujesz wydmuszki, które w dłuższej parspektywie odbiją się czkawką? Nawet weźmy chociaż pod uwagę pensję minimalną. Podniesiona kosztem przedsiębiorcy, który i tak jest dojony na lewo i prawo. Alternatywa? Kwota wolna od podatku, która byłaby prawdziwą pomocą. Ale tak jak poprzednie rządy tak i pisowcy jej nie podwyższą, bo ekonomicznie dla nich i dla sondaży się nie opłaca i so tego trzeba planu na lata a nie od kadencji do kadencji. Chociaż sami mają tę kwotę podniesioną kilkukrotnie. I gdzie tutaj ta sprawiedliwość społeczna?

    • Nie przypominam sobie, żeby Bronek podpisywał jakieś ustawy po nocach. Nie przypominam sobie, żeby Bronek cichcem nominował jakiś sędziów do TK.

 3. Na początku był Tiktok, teraz jest rap. Co będzie następne? Widać sztab próbuje na wszystkie możliwe sposoby przedstawić pana długopisa w pozytywnym świetle. Cel szczytny, ale w wykonaniu głowy państwa, która potulnie słucha prezesa – wychodzi mega słabo. Nie spodziewałem się, że urząd prezydenta będzie tak zdeprecjonowany. Najpierw chodzenie po krzesłach poprzednika, a teraz to… Strażnik Konstytucji, który rozmienił się na drobne.

 4. Najbardziej żałosne w tym wszystkim jest to, że prezydent bierze udział w publicznej zbiórce pieniędzy na opiekę zdrowotną, podczas gdy zła sytuacja tejże opieki wynika z nieudolnych rządów JEGO partii.

  Skoro jednym podpisem zagwarantował swojej tubie propagandowej 10 miliardów złotych na najbliższe 5 lat, to ciekawe jak dużo da na szpitale, zwłaszcza w obliczu panującej pandemii. Zapewne dużo, prawda?

  Ha tfu na niego.

 5. No to teraz poleci DIS na Raje Podatkowe i sprzedawców niefiskalnych ;D
  Zjawisko opozycyjne jest niestety nieco żałosne.
  Pan Niczyj dobrze określił. W każdym przypadku (uczestnictwa lub braku uczestnictwa) spłynie fala krytyki. Tak jak z wyborami. Hura bura nie można wyborów wirus śmierć z poczty-polskiej, a teraz japę drą, że nie było wyborów. Idiotyzm. Z taką opozycją to się nie da pracować. Zachowują się jak mała dziewczynka. Pół dnia będzie chodzić i krzyczeć, że chce iść na rower, a jak przyjdzie zakładać kask to powie “Teraz już mi się nie chce”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...