„Kierunek: Noc” z mocnym debiutem w TOP 10 Netfliksa

Top/VOD 09.05.2020
„Kierunek: Noc” z mocnym debiutem w TOP 10 Netfliksa

„Kierunek: Noc” z mocnym debiutem w TOP 10 Netfliksa

Najnowsze zestawienie TOP 10 Netflix Polska zostało zdominowane przez ciekawe niespodzianki, duże spadki dotychczasowych liderów i pojawienie się większej liczby nowości niż zwykle. Dwie z nich („Groźne kłamstwa” i „Kierunek: Noc”) powalczyły zresztą o 1. miejsce.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W tym tygodniu nie było jednoznacznego zwycięzcy, który od początku wysforowałby się na prowadzenie i nie oddał go już do końca. Walka o większość miejsc znajdujących się w górnej połówce rankingu toczyła się tak naprawdę do ostatnich godzin. Boleśnie odczuł to zresztą ubiegłotygodniowy zwycięzca, czyli „Tyler Rake: Ocalenie”, który ostatniego dnia nie zdobył ani jednego punktu. I z tego powodu spadł o dodatkowe dwa miejsca. Tylko kto ostatecznie zajął jego pozycję na fotelu lidera?

Co Polacy oglądali w ostatnim tygodniu na VOD? Dowiecie się z nowego zestawienia TOP 10 Netflix Polska:

10. Riverdale (powrót do zestawienia)

netflix maj top
Foto: Dean Buscher/Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved.

„Riverdale” należy bez dwóch zdań określić najpopularniejszym serialem pokazywanym na Netflix Polska odcinek po odcinku. Tego typu produkcji na licencji jest w serwisie kilka (w dziennych zestawieniach TOP 10 pojawiają się również „Outlander” i „Zadzwoń do Saula”), ale tylko „Riverdale” może się pochwalić widownią pozwalającą na zdobycie wystarczającej liczby punktów, żeby znaleźć się też w rankingu tygodniowym.

Wynik: 10 punktów

9. Bez litości 2 (ta sama pozycja)

Powodzenie „Bez litości 2” wśród polskich użytkowników Netfliksa nie jest żadnym zaskoczeniem. Kino akcji z mocnym hollywoodzkim nazwiskiem w głównej roli to jeden z trzech najpopularniejszych segmentów w bibliotece platformy. A przecież na zainteresowanie „Bez litości 2” wpływa również długotrwałe oczekiwanie na 2. część mocnego „The Equalizer” z 2014 roku. Nadzieje związane z produkcją były więc ogromne. Dość powiedzieć, że to właśnie dla „Bez litości 2” Denzel Washington zgodził się pierwszy raz wystąpić w sequelu.

Wynik: 20 punktów

8. Dom z papieru (spadek o pięć pozycji)

netflix maj top

„Dom z papieru” zdołał ostatecznie utrzymać się kolejny tydzień w pierwszej dziesiątce rankingu popularności. Wydaje się jednak, że wkrótce nawet ten najchętniej oglądany w tym roku przez Polaków serial prędzej czy później opuści TOP 10. Głównie dlatego, że użytkownicy Netfliksa ponad wszystko cenią sobie nowości. Im więcej czasu minie od premiery 4. sezonu „Domu z papieru”, tym trudniej będzie mu się utrzymać na jednej z czołowych pozycji.

Wynik: 26 punktów

7. Trzy metry nad niebem (nowość)

Obserwacja TOP 10 Netflix Polska przez kilka ostatnich tygodni doprowadziła mnie do wniosku, że użytkownicy platformy o niczym nie marzą bardziej niż o wakacyjnym imprezowaniu. „Trzy metry nad niebem” to włoska produkcja opowiadająca losy piątki młodych ludzi spędzających dwa miesiące nad Adriatykiem. Summer, Edo, Dario, Ale i Sofia przeżywają w tym czasie swoje pierwsze poważne miłości, odkrywają swoje prawdziwe ja i przy okazji szampańsko się bawią. Czego chcieć więcej od życia?

Wynik: 32 punkty

6. Tyler Rake: Ocalenie (spadek o pięć pozycji)

Chris Hemsworth i jego „Tyler Rake: Ocalenie” nie zdołali zachować 1. miejsca na podium z zeszłotygodniowego rankingu, ale zainteresowanie filmem mimo to wciąż należy określić jako wysokie. Produkcja cieszy się zresztą powodzeniem również poza granicami naszego kraju, o czym świadczą podziękowania rozesłane przez aktora do świata. A także rozpoczęte już przez Joego Russo prace nad scenariuszem sequela. Więcej o „Tyler Rake: Ocalenie” dowiecie się z naszej recenzji.

Wynik: 34 punkty

5. Zakochany bogacz (nowość)

netflix maj top

Klasyczny motyw kopciuszka i księcia w 2020 roku wciąż cieszy się na Netfliksie dużą popularnością. „Zakochany bogacz” to kolejna opowieść tego typu pokazująca rodzące się uczucie, któremu przeszkadzają jednak bariery społeczne między dwójką bohaterów. Brazylijski film koncentruje się na postaci żyjącego od dzieciństwa w bogactwie Teto. Chłopak z miejsca zakochuje się w pięknej Pauli, ale pragnąc zrobić na niej wrażenie, posuwa się do kłamstwa na temat dorastania w biedzie. Czy dziewczyna odkryje prawdę i jak wpłynie to na ich uczucie?

Wynik: 39 punktów

4. Ostatni taniec (ta sama pozycja)

„Ostatni taniec” to opowieść o kultowym zespole Chicago Bulls i jego największych boiskowych sukcesach. Umowa na dystrybucję dokumentu zawiązana przez Netfliksa ze stacją ESPN okazała się strzałem w dziesiątkę. Już trzeci tydzień z rzędu serial poświęcony Michaelowi Jordanowi i spółce liczy się w walce o czołowe lokaty TOP 10.

Wynik: 42 punkty

3. Jeszcze nigdy… (awans o dwie pozycje)

Szefom platformy Netflix od kilku lat wyraźnie zależy na zwiększaniu różnorodności swoich bohaterów i większej reprezentacji mniejszości. „Jeszcze nigdy…” zdaje się wypełniać oba te założenia. Amerykański serial komediowy opowiada o nastoletniej Devi i trudnościach dorastania jako młoda dziewczyna hinduskiego pochodzenia. Zwłaszcza, gdy głównym celem wyznaczonym sobie na najbliższy czas jest… utrata dziewictwa.

Wynik: 45 punktów

2. Groźne kłamstwa (nowość)

Nasz recenzent w swoim tekście określił „Groźne kłamstwa” mianem „grzesznej przyjemności dla osób umierających z nudów”. Jeżeli jego opinia jest słuszna, to najwidoczniej w czasie kwarantanny nudzi się znacząca większość posiadaczy konta na polskim Netfliksie. Produkcja reklamowana osobą Camilli Mendes znanej z „Riverdale” opowiada historię kradzieży, tajemniczej śmierci i desperackiej ucieczki. Co najwyraźniej wystarczyło do zainteresowania widzów.

Wynik: 51 punktów

1. Kierunek: Noc (nowość)

Ostatni tydzień na Netflix Polska był stosunkowo wyrównany, ale zwycięstwo miniserialu „Kierunek: Noc” było mimo wszystko do przewidzenia. W końcu mowa o produkcji luźno opartej na powieści Jacka Dukaja zatytułowanej „Starość Aksolotla”. A takie powiązanie przeważnie jest gwarancją dużego zainteresowania u widzów nad Wisłą. I to pomimo faktu, że pierwsze reakcje na belgijski serial nie nastrajały zbyt optymistycznie, a fabuła „Kierunek: Noc” ma w rzeczywistości bardzo niewiele wspólnego z książkowym oryginałem.

Wynik: 60 punktów

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

29 odpowiedzi na “„Kierunek: Noc” z mocnym debiutem w TOP 10 Netfliksa”

 1. Kierunek Noc jest tak powiązany z Dukajem, jak M jak Miłość.
  Pomysł w sumie ciekawy, ale jako film to mega gniot.
  Pewnie budżet był mniej więcej taki, jaki ma przeciętna polska rodzina.

 2. Tak.
  Oczywiście, o niczym nie marzą tylko imprezowaniu.

  Polacy oglądaja to co akurat Netflix im poleci i bombarduje tym tytułem ciągle na każdym kroku.
  Netflix ma tak spieprzone katalog, że przeciętny Polak nie potrafi znaleźć nic wartościowego, co mu nie wyskoczy w reklamie.

  A tak w ogóle, to lista Top wygląda identycznie praktycznie w każdym kraju.
  Nie ważne czy masz Netflix niemieckiego, brazylijskiego czy indyjskiego albo tureckiego – lista Top wygląda praktycznie identyczne

 3. kierunek noc to ………jakaś masakra , szkoda prądu czasu życia na to coś .Obrady sejmu przy tym to arcydzieło !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...