Byli dziennikarze Trójki zebrali już pół miliona na stworzenie niezależnej stacji. To rekord Patronite

News/Trendy 27.04.2020
Byli dziennikarze Trójki zebrali już pół miliona na stworzenie niezależnej stacji. To rekord Patronite

Byli dziennikarze Trójki zebrali już pół miliona na stworzenie niezależnej stacji. To rekord Patronite

Kiedy tylko pojawiła się informacja, że dziennikarze radiowej Trójki postanowili założyć własną rozgłośnię, internauci od razu sięgnęli do swoich portfeli, aby wesprzeć ten projekt. Wszystko wskazuje na to, że Nowy Świat rozpocznie nadawanie już w czerwcu z m.in. Wojciechem Mannem na pokładzie.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pomysłodawczyni projektu, Magda Jethon planowała w pierwszym miesiącu zbiórki w serwisie Patronite pozyskać 250 tys. zł na rozpoczęcie działalności Nowego Świata. Szczodrość internautów przerosła jednak jej najśmielsze oczekiwania. Po niecałych dwóch tygodniach licznik wskazuje niemal pół miliona zł (479 267 zł ). Tyle wpłaciło łącznie niecałe 17 tys. osób. Kwota i czas w jakim udało się ją zdobyć są rekordowe jeśli chodzi o cele medialne na portalu.

Nowy Świat to projekt byłych dziennikarzy Trójki.

Rekord nie powinien nikogo dziwić. Nowy Świat pod wodzą Magdy Jethon ma być radiem opartym na tradycjach Trójki. W jego skład wchodzą dziennikarze, którzy byli związani ze wspomnianą stacją. Wśród nich Jerzy Sosnowski, Małgorzata Maliborska, Fisz, Anna Krakowska, Wojciech Waglewski, Wojciech Mann, Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. Prócz wymienionych nazwisk w różnorakich audycjach usłyszymy Elizę Michalik, Grzegorza Markowskiego, Katarzynę Kasię, Jose Torresa, Krzysztofa Łuszczewskiego, Wojciecha Malajkata, Krystynę Koftę i Zbigniewa Zamachowskiego.

To jednak nie wszystko, bo co chwilę pojawiają się informacje dotyczące nowych osób, które zdecydowały się wesprzeć swoim głosem Nowy Świat. Tematyka rozgłośni będzie szeroka. W planach jest ruszenie z audycjami muzycznymi, autorskimi, kulturalnymi, społecznymi i politycznymi.

Nowy Świat sfinansują internauci.

Rozgłośnia finansowana będzie przede wszystkim z funduszy crowdfundingowych. Jak czytamy na stronie zbiórki, jej pomysłodawcy wyliczyli, że potrzebują 250 tys. zł miesięcznie, aby Nowy Świat mógł funkcjonować. Jeśli datki od internautów będą utrzymywać się na takim poziomie jak dotychczas z pewnością nie będzie z tym problemu. Według planów w maju zostanie zakupiony odpowiedni sprzęt, a pierwsze audycje usłyszymy już w czerwcu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

16 odpowiedzi na “Byli dziennikarze Trójki zebrali już pół miliona na stworzenie niezależnej stacji. To rekord Patronite”

  1. Jak Krzysztofa Skowronskiego za rządów PO-PSL w 2009 roku wyrzucili z Trójki na podstawie nieprawdziwych zarzutów to jakoś nie płakaliście. Nie podniecaliście się jak zakładał wraz z innymi dziennikarzami tej stacji, którzy na znak protestu odeszli razem z nim, radio WNET. Przecież ten Nowy Świat to nic innego jak KOD radio.

  2. jest coś w tym o czym piszesz. Patronuję nowemu radiu ale nie chcę starej nowej trójki. Chcę radia publicystycznego otwartego na prawo i na lewo, z dobrą muzyką (Mann, Niedźwiedzki, Kaczkowski w małych dawkach – wolę inne brzmienia) i pomysłem jak dotrzeć do nowych słuchaczy.
    Krzysztofa Skowrońskiego lubię – pytanie kto z prawej strony pojawi się w tym radiu. Nikt? szkoda..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...