„Będzie dobrze, kochanie” to wyjątkowy serial TVP na czas kwarantanny. Premiera produkcji już dzisiaj

News/Seriale 23.04.2020
„Będzie dobrze, kochanie” to wyjątkowy serial TVP na czas kwarantanny. Premiera produkcji już dzisiaj

„Będzie dobrze, kochanie” to wyjątkowy serial TVP na czas kwarantanny. Premiera produkcji już dzisiaj

Telewizja Polska jako pierwszy z polskich nadawców zdecydowała się zrobić serial w całości poświęcony życiu Polaków w trakcie pandemii koronawirusa. Już dziś na antenie TVP 2 zadebiutują dwa pierwsze odcinki produkcji z Wiktorią Gąsiewską i Filipem Gurłaczem w rolach głównych.

Kryzys epidemiologiczny roztaczający się nad znaczną częścią Europy sprawił, że prace na większości planów filmowych zostały całkowicie zatrzymane. Odbiło się to negatywnie nie tylko na planowanym na następne miesiące repertuarze kin, ale także ramówkach największych telewizji. Stacje takie jak TVP, TVN czy Polsat zostały zmuszone do opóźnienia lub przedwczesnego zakończenia swoich produkcji z udziałem publiczności, a przygotowane seriale rozciągnąć na znacznie większy okres niż początkowo planowały.

Wyjściem z pułapki ograniczonej przez coraz większe niedobory ramówki okazały się programy kręcone na bieżąco w trakcie pandemii. Z początku chodziło głównie o produkcje edukacyjne („Szkoła z TVP” oraz „Korki.tv”), ale Telewizja Polska tuż po świętach ogłosiła powstanie pierwszego pełnoprawnego serialu telewizyjnego kręconego w trakcie pandemii. Wielu filmowców zdecydowało się w ostatnich tygodniach filmować aktorów w ich domach (więcej o tym trendzie przeczytacie TUTAJ), ale „Będzie dobrze, kochanie” zostało zrobione w ramach oficjalnej struktury publicznego nadawcy.

Już dzisiaj na antenie TVP 2 zadebiutują dwa pierwsze odcinki „Będzie dobrze, kochanie”.

Wzorem większości nadawanych na tej antenie produkcji będzie to komedia romantyczna o podłożu familijnym. Głównymi bohaterami serii są Justyna i Artur, których kwarantanna złapała na dwóch różnych półkulach, choć za chwilę mieli brać ślub. W podtrzymaniu związku na odległość pomoże im cała gromadka członków rodziny i przyjaciół, którzy będą ze sobą konwersować za pomocą kamerek internetowych. Pozwoliło to na błyskawiczne wykonanie potrzebnych zdjęć, bo prace nad produkcją zaczęły się dopiero 14 kwietnia (!).

Od zwyczajowych seriali „Będzie dobrze, kochanie” odróżnia właśnie strona techniczna. Nowy serial TVP kręcono osobno w mieszkaniach i domach poszczególnych aktorów, bez zwyczajowej ekipy technicznej i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Oprócz Wiktorii Gąsiewskiej i Filipa Gurłacza na ekranie widzowie zobaczą również Bożenę Dykiel, Tomasza Sapryka, Jacka Lenartowicza, Annę Dereszowską i Ilonę Ostrowską.

Początek „Będzie dobrze, kochanie” o 20:40 na TVP 2. Każdy epizod ma trwać 13 minut.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...