Weź udział w aukcji i zdobądź rekwizyty m.in. z takich produkcji jak serial „Euforia” czy filmów „Midsommar” oraz „Lighthouse”

Artykuł/Film 23.04.2020
Weź udział w aukcji i zdobądź rekwizyty m.in. z takich produkcji jak serial „Euforia” czy filmów „Midsommar” oraz „Lighthouse”

Weź udział w aukcji i zdobądź rekwizyty m.in. z takich produkcji jak serial „Euforia” czy filmów „Midsommar” oraz „Lighthouse”

W czasach, w których potrzebna jest każda pomoc serce rośnie, gdy widać międzynarodową solidarność, która przejawia się w małych bądź dużych gestach. Warto więc wspomnieć o świetnej inicjatywie dystrybutora A24, który wystawił na aukcji przedmioty ze swoich głośnych filmów.

Zebrane na aukcji pieniądze zostaną przekazane na pomoc pracownikom służby zdrowia i wszystkim tym, którzy zostali bezpośrednio dotknięci przed epidemię COVID-19 w Nowym Jorku. Wielkie Jabłko to w tej chwili jedno z największych ognisk tej choroby na świecie. W całym stanie potwierdzono ponad 250 tys. przypadków zachorowań i ponad 15 tys. zgonów z powodu koronawirusa. W samym tylko mieście Nowy Jork chorych jest prawie 150 tys. a zgonów ponad 10 tys.

Oczywiście każdy kraj czy miasto jest dotknięte przez COVID-19 i musi sobie z tym radzić o własnych siłach, ale dystrybutor filmowy A24 przygotował świetną zachętę do pomocy lokalnej, tym bardziej, że tak naprawdę to nie jest czas na to, by zastanawiać się, czy dane miasto jest „nasze” czy „obce”. Pandemia to problem każdego z nas.

W każdym razie firma A24 przygotowała łącznie cztery różne aukcje, w których wystawiła do licytacji przedmioty ze swoich najgłośniejszych produkcji.

Na pierwszy ogień poszła „A24 Attic Auction”. W niej dostępne są m.in. bluza z kapturem noszona przez Zendayę w serialu „Euforia”, deskorolka z filmu „Najlepsze lata”, który wyreżyserował Jonah Hill, bądź dywanik pod drzwi prosto z horroru Ariego Astera „Dziedzictwo Hereditary”.

Jeszcze bardziej imponująco prezentuje się aukcja „Midsommar Hårga Collectibles”. Jak sama nazwa wskazuje znajdziemy w niej przede wszystkim możliwość wylicytowania przepięknej sukni uszytej z 10 tys. jedwabnych kwiatów, która wzięła udział w szokującym finale filmu „Midsommar”, jak i również innych, pieczołowicie przygotowanych przedmiotów nawiązujących do folkowej stylistyki obrazu.

suknia z kwiatow midsommar

Gems From Gems” daje nam okazję wylicytować przedmioty z filmu „Uncut Gems” z Adamem Sandlerem w roli głównej. Macie szansę na złoty łańcuch z podobizną Furby’ego, koszulkę Celtics gracza NBA Kevina Garnetta czy sukienkę, którą w filmie nosiła Idina Menzel.

Aukcja „Let There Be Light” z kolei przyniesie ze sobą szansę na zdobycie pozłacanej lampy, a także wyrzeźbionej w drewnie figurki syreny, która towarzyszyła postaci granej przez Roberta Pattinsona w filmie „Lighthouse”.

Bez względu na to, czy weźmiecie udział w aukcji czy nie, jest to kapitalna inicjatywa i szczerze mówiąc trochę się dziwię, że dystrybutorzy filmowi, jeszcze za dawnych, normalnych czasów, nie organizowali tego typu aukcji na szerszą skalę. Przecież na całym świecie jest cała masa kinomanów, która wiele by dała, by mieć w domu rekwizyty z filmów, które kochają. Tym bardziej jeśli ma to wszystko wspomóc szczytny cel. Liczę, że to pierwszy krok w tym ciekawym kierunku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...