Popkultura uwielbia amerykańskich gangsterów z dawnych lat. Hollywood nie pierwszy raz sięga więc po biografię słynnego Ala Capone. Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja z Tomem Hardym w roli głównej budzi stosunkowo duże emocje. „Capone” właśnie otrzymał premierowy zwiastun i datę debiutu na VOD.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Al Capone to osoba, której raczej nie trzeba przedstawiać szerokiej publice. Działający w Chicago w latach 20. i 30. boss świata przestępczego do tej pory trafiał na duży i mały ekran ponad piętnaście razy, a wcielali się w niego tacy aktorzy jak Robert De Niro, F. Murray Abraham, Rod Steiger i Stephen Graham. Jego historia wielokrotnie inspirowała też twórców do tworzenia własnych, fikcyjnych gangsterów, których ekranowa popularność często była równie imponująca.

W ostatnich latach Capone trafiał jednak głównie do telewizji i bardziej jako ciekawostka pojedynczego odcinka. Dlatego nowy film z Tomem Hardym w roli głównej będzie dla dużej części widowni pierwszym współczesnym zetknięciem się z biografią szefa chicagowskiej grupy przestępczej. Pierwsze doniesienia na temat produkcji pojawiły się w 2018 roku (wtedy też zadebiutowało kontrowersyjne zdjęcie Hardy’ego w pełnej charakteryzacji), choć wtedy jeszcze reklamowaną ją jako „Fonzo”. Ostatecznie film w reżyserii Josha Tranka („Kronika”, „Fantastyczna Czwórka”) będzie dostępny pod znacznie bardziej standardowym dla biografii tytułem.

„Capone” właśnie otrzymał pełnoprawny zwiastun prezentujący główny zarys fabularny filmu.

Dzieło skoncentruje się na pokazaniu ostatnich lat życia Capone’a. Wszyscy znają bowiem historię jego coraz bardziej brutalnych działań i zatrzymania z powodu niepłacenia podatków. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że w 1939 roku były gangster został wypuszczony z więzienia z powodu podupadającego zdrowia. Przez niecałe osiem następnych lat Capone przebywał na terenie swojej posiadłości, dręczony demencją, chorobami i wizjami swojej wcześniejszej, krwawej kariery.

Tom Hardy nie jest jedynym popularnym hollywoodzkim aktorem, który zagrał „Capone”. Oprócz niego w obsadzie znajdziemy również Kyle’a MacLachlana, Matta Dillona, Lindę Cardelli oraz Jacka Lowdena. Nie ma jednak wątpliwości, że to przede wszystkim na barkach gwiazdy „Venoma”  i „Tabu” spoczywać będzie największa odpowiedzialność za powodzenie lub porażkę filmu.

Capone” zadebiutuje na VOD 12 maja 2020 roku. Produkcja będzie możliwa do wypożyczenia na 48 godzin, ale planowana jest także premiera kinowa.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

15 odpowiedzi na “Tom Hardy wciela się w najsłynniejszego gangstera w historii. Mamy zwiastun „Capone” i datę premiery na VOD”

  1. Uwielbiam gangsterskie klimaty, ale tego filmu nie widzę, już zwiastun miernie się prezentuje, a ten kotleś który to robi, to beztalencie. Obym się mylił, ale po tym co widzę w zwiastunie, szykuje się straszny paździerz.

  2. Czy Hardy też będzie tylko cały czas chrząkał, jak w pięknym wizualnie a pustym fabularnie Tabu? Skąd się bierze fenomen tego aktora? Bo chyba nie z gry aktorskiej? Nieźle zagrał w “Bronson” ale zawsze powtarzam, że nie ma nic łatwiejszego do zagrania dla aktora niż wariata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...