Miał być serial animowany, a jest powieść graficzna. W sieci udostępniono zwiastun „Gotham High”, czyli opowieści o nastoletnich latach postaci znanych z uniwersum Batmana.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o książkach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Gotham High” początkowo miało być serialem animowanym. Niestety projekt w 2009 roku zaginął wśród innych planowanych opowieści z uniwersum Batmana. DC nie rozstało się z nim jednak w sposób ostateczny. 7 kwietnia 2020 roku swoją premierę miała bowiem powieść graficzna wydana pod szyldem DC Ink pod tym samym tytułem.

Fabuła „Gotham High” przenosi nas do liceum w Gotham.

Uczęszczają do niego nastoletni Bruce Wayne, Selina Kyle i Jack Napier. Jak wynika z opublikowanego trailera, jest to opowieść o trójkącie miłosnym między nimi, a całość utrzymana jest w charakterze teen drama.

Historia skupia się na losach wspomnianych bohaterów. Bruce Wayne został wydalony ze swojej szkoły z internatem i wraca do Gotham City. W pustej posiadłości prześladują go wspomnienia zabójstwa rodziców. Tymczasem Selina Kyle jest królową Gotham High i przyjaźni się z klasowym klaunem – Jackiem Napierem. Uczniami liceum wstrząsa jednak informacja o porwaniu jednego z ich kolegów.

Za scenariusz powieści graficznej odpowiada Melissa de la Cruz autorka bestsellerowej powieści Alex & Eliza. Rysunkami natomiast zajął się Thomas Pitilli, który pracował przy komiksach wydawnictwa Archie Comics, w tym przy „Riverdale”.

Nic więc dziwnego, że ze zwiastuna bije aura opowieści skierowanych do młodzieży.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że przyszli superbohaterowie i superprzestępcy DC zostali wpuszczeni w świat znany właśnie z „Riverdale” czy serialu „Plotkara”. Podczas lektury czeka nas więc spotkanie z dużą liczbą nastoletnich rozterek i przedstawicielami różnych klik znanych z filmowych i rzeczywistych szkolnych korytarzy. Wszystko to zostało podlane sosem klimatu znanego z opowieści o Mrocznym Rycerzu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Komiksy superbohaterskie czeka zagłada. Koronawirus szkodzi Marvelowi i DC, ale prawdziwymi winowajcami są filmy

Pandemia koronawirusa wpływa negatywnie na działalność wielu gałęzi branży rozrywkowej. Nikt nie jest jednak w tak olbrzymim kryzysie jak amerykańskie wydawnictwa komiksowe. Marvel, DC i inne wydawnictwa na ten czas wstrzymały premiery wszystkich nowych komiksów. Ale tak naprawdę to wspomniane firmy są swoim największym wrogiem, a nie koronawirus.

Artykuł/Komiksy 15.04.2020

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Batman i Catwoman w liceum. Zwiastun powieści graficznej „Gotham High” to najdziwniejsze, co dzisiaj zobaczycie”

  1. Myślałam że już nic dziwniejszego niż Safespace i Snowflake nie zobaczę a tu taka miła niespodzianka. Zupełnie jakby DC ścigało się z Marvlem o to kto stworzy większą kakę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...