Platige Image pokazało, jak wyglądałby „Wiedźmin” bez efektów specjalnych

News/Seriale 08.04.2020
Platige Image pokazało, jak wyglądałby „Wiedźmin” bez efektów specjalnych

Platige Image pokazało, jak wyglądałby „Wiedźmin” bez efektów specjalnych

„Wiedźmin” miał swoje wady, ale miał też dość pokaźną listę zalet. Jedną z nich są naprawdę nastrojowe sceny pełne efektów specjalnych. Teraz Platige Image pokazało, jak wyglądały niektóre fragmenty, zanim w ruch poszła technologia.

O „Wiedźminie” Netfliksa powiedziano już w zasadzie wszystko. I nawet jeśli produkcja Netfliksa dzieliła fanów i recenzentów, to jest przynajmniej kilka punktów, które podobały się zarówno zwolennikom amerykańskiej adaptacji, jaki i jej przeciwnikom. Ja na pewno doceniałem zwłaszcza występ Cavilla, kilka naprawdę nieźle skręconych scen walki i często widoczne gołym okiem praktyczne efekty.

Światy fantasy to jednak nie tylko kreatywność twórców, ale również efekty specjalne. Z tymi w „Wiedźminie” było różnie, chociaż to z pewnością wina budżetu. Widać było bowiem, że im dalej, tym lepiej, a finałowa bitwa, chociaż sztampowa z punktu widzenia dramaturgii, to jednak wyglądała naprawdę świetnie. Nawiasem mówiąc, podoba mi się nazywanie jej „obroną Ogrodzieńca”.

Platige Image zdecydowało się uchylić rąbka tajemnicy i pokazać, jak wyglądały sceny przed pracą speców o VFX.

I cóż, wygląda to naprawdę imponująco. Zresztą możemy traktować to jako dobry omen. Bo skoro Netflix zapowiedział już 2. sezon, to istnieje szansa, że „grosza da wiedźminowi i sakiewką potrząśnie”. Dobrym przykładem może tu być „Altered Carbon”, który w kolejnym sezonie wygląda zdecydowanie lepiej niż w premierowym. Nie jest to oczywiście odosobniona praktyka, bo im serial popularniejszy, im bardziej staje się wizytówką danego serwisu, tym chętniej dostawcy otwierają portfele. Najlepszym dowodem jest przecież „Gra o tron”, która na początku, chociaż i tak zrealizowana była nieźle, niczym nie przypomina rozmachu, z jakim serial dobiegał końca.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

48 odpowiedzi na “Platige Image pokazało, jak wyglądałby „Wiedźmin” bez efektów specjalnych”

  1. Film nie działa. Trzeba szybko nap* enter przez pięć sekund, aby można było oglądnąć resztę w spokoju. Zmieńcie player, albo podlinkujcie z yt jak reszta normalnego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...