Gwiazdy przekazują miliony dolarów na walkę z koronawirusem i pomoc potrzebującym

Artykuł/Trendy 08.04.2020
Gwiazdy przekazują miliony dolarów na walkę z koronawirusem i pomoc potrzebującym

Gwiazdy przekazują miliony dolarów na walkę z koronawirusem i pomoc potrzebującym

W czasach kryzysu wszyscy przechodzimy test na człowieczeństwo. W mgnieniu oka świat jeszcze bardziej się skurczył i nagle wszyscy staliśmy się jedną wielką rodziną w potrzebie. Dobrze przy tym wiedzieć, że ci, którym powodzi się znacznie lepiej niż większości z nas także nie bronią się przed tym, by oddać społeczeństwu to, co od niego dostali. Oto jak gwiazdy pomagają potrzebującym w dobie pandemii koronawirusa.

Rok 2020 zapisze się w historii wyraźnymi zgłoskami. Przy okazji, dzięki rozwojowi internetu i mediów społecznościowych, obecny kryzys przybliżył wszystkich do siebie.

Od kilku ładnych tygodni platformy wideo, w dużej mierze YouTube, stały się oknem na świat całego globu.

Co więcej, gwiazdy muzyki, filmu i telewizji zaczęły wrzucać do sieci filmiki ze swoich własnych domów, co też stanowi zupełnie nowy próg zbliżenia fanów do celebrytów. Nie żeby mnie to jakoś specjalnie interesowało, ale przyznam, że nie spodziewałem się, że kiedykolwiek zajrzę przypadkiem kątem oka do mieszkań tylu globalnych gwiazd.

Jednak tym najważniejszym aspektem dramatycznych czasów, które przyszło nam przeżywać jest chęć pomocy najbardziej potrzebującym ze strony tych, którzy na kłopoty finansowe w najbliższym stuleciu raczej nie będą narzekać (no chyba, że po drodze podejmą kilka naprawdę złych decyzji). Pomoc płynie od największych firm, także gwiazdy popkultury po raz pierwszy w historii na taką skalę dzielą się swoimi środkami ze światem.

Celebryci włączają się w zbiórki pieniędzy, tak jak np. Jimmy Fallon czy Conan O’Brien podczas swoich domowych edycji programów publikowanych w serwisie YouTube. Oglądając wideo, po prawej stronie od ekranu filmu pojawia się opcja wsparcia dla wyznaczonej wcześniej organizacji, która wspomaga walkę z COVID-19.

Ale to dopiero początek. Cała rzesza gwiazd przekazała naprawdę znaczące sumy na pomoc potrzebującym.

Lady Gaga wraz z grupą Global Citizen uzbierała imponującą kwotę 35 mln dol., która zostanie przekazana Światowej Organizacji Zdrowia.

Do tego Gaga organizuje także specjalny koncert, dedykowany pracownikom służby zdrowia, który emitowany będzie w BBC One (i streamowany w USA). Wystąpią m.in. Billie Eilish i Elton John. Legendarny muzyk przekazał aż 1 mln dol. z własnej kieszeni na konto COVID-19 Emergency Found.

Ryan Reynolds wraz z żoną Blake Lively przekazali także 1 mln dol. do podziału między organizacje Feeding America i Food Bank of Canada, by wesprzeć tych wszystkich, których kryzys już teraz znacząco pozbawił środków do życia. Przy okazji Reynolds nie zmarnował okazji, by po raz kolejny nadepnąć na odcisk Hugh Jackmana.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I think we can all agree, Covid-19 is an asshole. If you’re able to help, visit, @feedingamerica and @foodbankscanada

Post udostępniony przez Ryan Reynolds (@vancityreynolds)

 

Pink, która sama obecnie zdrowieje z COVID-19 (chorowała wraz ze swoim małym synkiem), przeznaczyła łącznie 1 mln dol. na Temple University Hospital Emergency Fund oraz City of Los Angeles Mayor’s Emergency Covid-19 Crisis Fund (po 500 tys. dol. na każdą z tych instytucji).

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Two weeks ago my three-year old son, Jameson, and I are were showing symptoms of COVID-19. Fortunately, our primary care physician had access to tests and I tested positive. My family was already sheltering at home and we continued to do so for the last two weeks following the instruction of our doctor. Just a few days ago we were re-tested and are now thankfully negative. It is an absolute travesty and failure of our government to not make testing more widely accessible. This illness is serious and real. People need to know that the illness affects the young and old, healthy and unhealthy, rich and poor, and we must make testing free and more widely accessible to protect our children, our families, our friends and our communities. In an effort to support the healthcare professionals who are battling on the frontlines every day, I am donating $500,000 to the Temple University Hospital Emergency Fund in Philadelphia in honor of my mother, Judy Moore, who worked there for 18 years in the Cardiomyopathy and Heart Transplant Center. Additionally, I am donating $500,000 to the City of Los Angeles Mayor’s Emergency COVID-19 Crisis Fund. THANK YOU to all of our healthcare professionals and everyone in the world who are working so hard to protect our loved ones. You are our heroes! These next two weeks are crucial: please stay home. Please. Stay. Home.❤️

Post udostępniony przez P!NK (@pink)

 

Taylor Swift postanowiła bezpośrednio wspomóc swoich fanów dotkniętych koronawirusem i wielu z nich przekazała po 3 tys. dol.

Rihanna (a konkretniej jej fundacja) przekazała łącznie aż 5 mln dol. na kilka organizacji walczących ze skutkami koronawirusa.

Także Justin Timberlake, oprócz przekazania niemałych sum na pomoc organizacjom i potrzebującym zwrócił się z prośbą do fanów, by w miarę możliwości wspierali walkę z pandemią.

Bruno Mars wspomógł kwotą 1 mln dol. pracowników MGM, którzy zostali pozbawieni stałych zarobków ze względu na pandemię. Część tej kwoty powędruje także do pracowników szpitali.

To trudne czasy, ale dobrze wiedzieć, że jako społeczność potrafimy się zjednoczyć i pomagać sobie nawzajem. Liczy się każdy gest, choćby nawet symboliczny. Nawet jeśli już po wszystkim sprawy wrócą do starej normy, to świadomość, że w razie czego potrafimy sobie pomagać jest naprawdę budująca.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...