Wojciech Chmielarz zapowiada nową powieść. Thriller „Wyrwa” ma już oficjalną datę premiery

News/Książki 06.04.2020
Wojciech Chmielarz zapowiada nową powieść. Thriller „Wyrwa” ma już oficjalną datę premiery

Wojciech Chmielarz zapowiada nową powieść. Thriller „Wyrwa” ma już oficjalną datę premiery

Wojciech Chmielarz to w trakcie pandemii koronawirusa jeden z najbardziej aktywnych polskich pisarzy. Autor takich bestsellerów jak „Żmijowisko” czy „Rana” zakończył właśnie prace nad nową powieścią. Wiemy już o czym opowie „Wyrwa” oraz kiedy trafi do sklepów.

W ostatnich miesiącach na temat Wojciecha Chmielarza było głośno przede wszystkim ze względu na rozmaite adaptacje jego powieści. „Żmijowisko” zostało przerobione na serial Canal+, prawa do ekranizacji „Rany” wykupiono jeszcze przed premierą, a ostatnio swój audiobook dostała pisana w trakcie pandemii „Prosta sprawa”. Urodzony w Gliwicach pisarz i dziennikarz bynajmniej nie przerwał w tym czasie prac nad kolejnymi powieściami.

Najnowszą książką Chmielarza będzie zapowiedziana właśnie  „Wyrwa”.

Wieści na temat tego thrillera psychologicznego pojawiały się w sieci już od kilku dni, ale dopiero teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie u źródła. Autor „Wyrwy” pochwalił się z tej okazji dosyć obszernym synopsis fabuły wydanej przez Karaktery książki:

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk?

Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. I że musi się z nimi zmierzyć.

Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.

Wojciech Chmielarz ogłosił również, kiedy powieść trafi na półki sklepów i księgarni. Stanie się to dokładnie za miesiąc – 6 maja 2020 roku.

„Wyrwa” jest już dostępna w ramach przedsprzedaży na stronie internetowej Empiku. Znajdują się tam zresztą dodatkowe informacje na temat powieści. Według krótkiego opisu zamieszczonego pod wspomnianym synopsis (a pochodzącego od wydawcy) „Wyrwa” ma być opowieścią o dwóch mężczyznach zakochanych w tej samej kobiecie i radzących sobie z tajemnicą jej śmierci. Głównymi tematami dzieła mają być zaś poczucie straty, przeżywanie żałoby, gniew, bezsilność i trudne przyjaźnie. Czy bohaterom uda się odkryć przyczyny śmierci Janiny? Przekonamy się już wkrótce.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...