Wstrzymajcie oddech – będzie więcej lekcji z TVP. Nauczyciele od teraz uczą na wizji licealistów

News/TV 03.04.2020
Wstrzymajcie oddech – będzie więcej lekcji z TVP. Nauczyciele od teraz uczą na wizji licealistów

Wstrzymajcie oddech – będzie więcej lekcji z TVP. Nauczyciele od teraz uczą na wizji licealistów

Telewizja Polska nadaje program „Szkoła z TVP” zaledwie od kilku dni, a mimo to już wzbudził on olbrzymie kontrowersje. Publiczny nadawca nie robi sobie jednak nic z krytyki pedagogów i ekspertów, dlatego ruszył już z nowym cyklem poświęconym licealistom. Gdzie można oglądać „Szkołę z TVP” dla liceów?

Zachowanie właściwego poziomu edukacji w dobie pandemii koronawirusa jest jednym z największych wyzwań stojących przed państwową i samorządową administracją. Na pomoc nauczycielom i uczniom zmuszonych do zdalnej komunikacji ruszyło więc wiele osób publicznych i instytucji. Niektóre inicjatywy spotkały się z pozytywnym odzewem (np. nowy portal stworzony przez autorkę serii „Harry Potter”), inne zawiodły oczekiwania.

W tej drugiej kategorii zdecydowanie znalazł się nowy program edukacyjny Telewizji Polskiej. Sklecona naprędce „Szkoła z TVP” w pierwszych epizodach obfitowała w poważne błędy, a od strony realizacyjnej przypominała edukacyjne show z poprzedniej epoki. Zgodnie z internetowym przysłowiem sieć nigdy nie wybacza i szybko zaczęła wytykać wszystkie pomyłki. Szyderstwa w niektórych momentach przekraczały granice dozwolonej krytyki, więc na obronę nauczycieli prowadzących program wystąpiło kilka znanych postaci, w tym Szczepan Twardoch.

Telewizja Polska nie przejęła się krytyką i już ruszyła z nowym cyklem zajęć dla licealistów. „Szkoła z TVP” będzie w ten sposób dostępna na jeszcze większej liczbie kanałów.

Nadawca publiczny wczoraj w oficjalnym oświadczeniu zaatakował przeciwników programu, a zaledwie dzień później rozszerzył go na kolejne pasma. Jak podaje portal Press, nowy blok tematyczny „Szkoły z TVP” będzie pokazywany od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13 na kanałach TVP Kultura oraz TVP HD. Pierwsze zajęcia dla licealistów ruszyły już dzisiaj.

Internauci i profesjonalni edukatorzy z pewnością nie odpuszczą tej okazji, żeby wnikliwie sprawdzić poziom nowego cyklu. Nie zabraknie pewnie porównań do części dla młodszych widzów, zwłaszcza jeśli „Szkoła z TVP” w wersji dla liceów okaże się bardziej profesjonalna. O tym przekonamy się jednak dopiero po emisji od kilku do kilkunastu odcinków.

„Szkoła z TVP” dla młodszych uczniów jest pokazywana na kanałach TVP Sport, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP 3.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

28 odpowiedzi na “Wstrzymajcie oddech – będzie więcej lekcji z TVP. Nauczyciele od teraz uczą na wizji licealistów”

  1. Najłatwiej krytykować, oglądałem ostatnio fizykę i było całkiem nieźle. Niech wyciągają wnioski, słuchają uwag i robią progres. Ciężkie czasy nastały i ja im kibicuję :) a jak inni pójdą w ich ślady to też spoko

  2. Moim zdaniem powinna być cały czas, niezależnie od sytuacji dostępna “Telewizja Edukacyjna” darmowa dostępna online z głównych przedmiotów na poziomie od zera do matury.
    Jeżeli jest to niemożliwe, to przynajmniej powinny być dostępne lekcje z sześciu głównych języków obcych.
    Przynajmniej tyle TV by zrobiła dla społeczeństwa za tą wielką kasę, którą wydaje na propagandę.

  3. Ja dziecko zapisałam do prywatnej szkoły jezykowej, bo nie wierzę w publiczne cyrki. Mamy 21 wiek, jest mnóstwo materiałów do nauki i można profesjonalnie lekcje prowadzić. Zapisałam do Fluento Academy na kurs angielskiego przez internet i syn w końcu robi postępy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...