Wstrzymajcie oddech – będzie więcej lekcji z TVP. Nauczyciele od teraz uczą na wizji licealistów

News/TV 03.04.2020
Wstrzymajcie oddech – będzie więcej lekcji z TVP. Nauczyciele od teraz uczą na wizji licealistów

Wstrzymajcie oddech – będzie więcej lekcji z TVP. Nauczyciele od teraz uczą na wizji licealistów

Telewizja Polska nadaje program „Szkoła z TVP” zaledwie od kilku dni, a mimo to już wzbudził on olbrzymie kontrowersje. Publiczny nadawca nie robi sobie jednak nic z krytyki pedagogów i ekspertów, dlatego ruszył już z nowym cyklem poświęconym licealistom. Gdzie można oglądać „Szkołę z TVP” dla liceów?

Zachowanie właściwego poziomu edukacji w dobie pandemii koronawirusa jest jednym z największych wyzwań stojących przed państwową i samorządową administracją. Na pomoc nauczycielom i uczniom zmuszonych do zdalnej komunikacji ruszyło więc wiele osób publicznych i instytucji. Niektóre inicjatywy spotkały się z pozytywnym odzewem (np. nowy portal stworzony przez autorkę serii „Harry Potter”), inne zawiodły oczekiwania.

W tej drugiej kategorii zdecydowanie znalazł się nowy program edukacyjny Telewizji Polskiej. Sklecona naprędce „Szkoła z TVP” w pierwszych epizodach obfitowała w poważne błędy, a od strony realizacyjnej przypominała edukacyjne show z poprzedniej epoki. Zgodnie z internetowym przysłowiem sieć nigdy nie wybacza i szybko zaczęła wytykać wszystkie pomyłki. Szyderstwa w niektórych momentach przekraczały granice dozwolonej krytyki, więc na obronę nauczycieli prowadzących program wystąpiło kilka znanych postaci, w tym Szczepan Twardoch.

Telewizja Polska nie przejęła się krytyką i już ruszyła z nowym cyklem zajęć dla licealistów. „Szkoła z TVP” będzie w ten sposób dostępna na jeszcze większej liczbie kanałów.

Nadawca publiczny wczoraj w oficjalnym oświadczeniu zaatakował przeciwników programu, a zaledwie dzień później rozszerzył go na kolejne pasma. Jak podaje portal Press, nowy blok tematyczny „Szkoły z TVP” będzie pokazywany od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13 na kanałach TVP Kultura oraz TVP HD. Pierwsze zajęcia dla licealistów ruszyły już dzisiaj.

Internauci i profesjonalni edukatorzy z pewnością nie odpuszczą tej okazji, żeby wnikliwie sprawdzić poziom nowego cyklu. Nie zabraknie pewnie porównań do części dla młodszych widzów, zwłaszcza jeśli „Szkoła z TVP” w wersji dla liceów okaże się bardziej profesjonalna. O tym przekonamy się jednak dopiero po emisji od kilku do kilkunastu odcinków.

„Szkoła z TVP” dla młodszych uczniów jest pokazywana na kanałach TVP Sport, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP 3.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

26 odpowiedzi na “Wstrzymajcie oddech – będzie więcej lekcji z TVP. Nauczyciele od teraz uczą na wizji licealistów”

  1. Najłatwiej krytykować, oglądałem ostatnio fizykę i było całkiem nieźle. Niech wyciągają wnioski, słuchają uwag i robią progres. Ciężkie czasy nastały i ja im kibicuję :) a jak inni pójdą w ich ślady to też spoko

  2. Moim zdaniem powinna być cały czas, niezależnie od sytuacji dostępna “Telewizja Edukacyjna” darmowa dostępna online z głównych przedmiotów na poziomie od zera do matury.
    Jeżeli jest to niemożliwe, to przynajmniej powinny być dostępne lekcje z sześciu głównych języków obcych.
    Przynajmniej tyle TV by zrobiła dla społeczeństwa za tą wielką kasę, którą wydaje na propagandę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...