Czego słuchać w czasie pandemii? Sprawdzamy premiery muzyczne mijającego tygodnia

Artykuł/Muzyka 28.03.2020
Czego słuchać w czasie pandemii? Sprawdzamy premiery muzyczne mijającego tygodnia

Czego słuchać w czasie pandemii? Sprawdzamy premiery muzyczne mijającego tygodnia

Muzycy umilają nam siedzenie w domach. W tym tygodniu na rynku ukazało się sporo wartych uwagi albumów. Moją najbardziej przykuły nowości Childisha Gambino i Nicolasa Jaara.

Do listy interesujących nowości warto dopisać także nowe albumy Pearl Jam, amerykańskiej artystki Waxahatchee, Lubomira Grzelaka aka Lutto Lento czy Kanadyjki Jesse Reyez.

Premiery muzyczne tygodnia:

Childish Gambino – 3.15.20

Było nieco zamieszania z nową płytą Childisha Gambino, czyli Donalda Glovera – artysta najpierw wrzucił ją na swoją stronę, po jakimś czasie zdjął i dopiero po kilku dniach sprezentował słuchaczom w regularnym streamingu. Czytałam w sieci opinie, że to płyta przekombinowana. Inni z kolei są nią całkowicie zachwyceni. Ja jestem gdzieś pośrodku. Doceniam odniesienia do wirtualnej rzeczywistości i rządzących nami algorytmów, zanotowane w od czasu do czasu funkujących kompozycjach. Tym razem jednak bardzo daleko od mistrzostwa, jakim jest poprzedni album Glovera, „Awaken, My Love!”.

Dua Lipa – Future Nostalgia

Dua Lipa zapowiadała swój drugi album m.in. singlem Physical. Numer dobrze oddawał ducha nowego materiału – solidny zestaw przebojowych, popowych kawałków. Numery Lipy długo nie będą schodzić z list przebojów, a Brytyjka potwierdza tylko, że jest jedną z najważniejszych zawodniczek na międzynarodowej scenie popowej.

Nicolas Jaar – Cenizas

By odpocząć od tanecznych numerów Lipy, możemy sięgnąć np. po nowy album Nicolaasa Jara. Nowojorski producent i kompozytor tym razem skłania do kontemplacji. Na „Cenizas” usłyszycie dźwiękowe pejzaże dryfujące czasem w kierunku ambientu, ubrane głównie w minimalistyczne kompozycje.

1988 – Ring the Alarm

Początek składającej się z 4 kawałków EP-ki idealnie koresponduje z komunikatami nadawanymi przez megafon przez straż miejską przejeżdżającą przez moje osiedle. Nie wiem, czy premiera nowego wydawnictwa 1988, czyli Przemysława Jankowiaka z duetu Syny, celowo została przesunięta akurat na teraz, jeśli tak – to doskonałe posunięcie. Jej posępność i postapokaliptyczny klimat idealnie pasują do aktualnego stanu świata.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

2 odpowiedzi na “Czego słuchać w czasie pandemii? Sprawdzamy premiery muzyczne mijającego tygodnia”

  1. Najlepiej remontów sąsiadów, poezja dla uszu jak dwóch sąsiadów kuje tynki , miodzio a trzeba siedzieć w domu, dla tego przepisy regulujące wszystko są koniecznością

  2. R.E.M – End of the world lub Europe – Final Countdown, ew. Gloria Gaynor – I Will Survive
    Mam też parę innych ciekawych kawałków w korona-składance…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...