YouTube Music będzie wyświetlać teksty piosenek. Spotify testuje wprowadzenie podobnej funkcji

News/Muzyka 25.03.2020
YouTube Music będzie wyświetlać teksty piosenek. Spotify testuje wprowadzenie podobnej funkcji

YouTube Music będzie wyświetlać teksty piosenek. Spotify testuje wprowadzenie podobnej funkcji

Nie od dzisiaj wiadomo, że w trakcie słuchania piosenek wiele osób lubi śpiewać na głos. Nie zawsze jednak tekst danego utworu jest nam znany od podszewki. Dlatego użytkowników YouTube Music i Spotify z pewnością ucieszą najnowsze aktualizacje związane właśnie z wyświetlaniem słów piosenek.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Każdy z nas niejednokrotnie bywał w sytuacji, gdy podczas słuchania muzyki zainteresował się śpiewanym tekstem na tyle, żeby sprawić dokładne słowa. Pomimo dziesiątków udogodnień wprowadzonych przez serwisy do streamingu muzyki, do tej pory wymagało to jednak wychodzenia z używanej aplikacji i skorzystania z jednej z wielu stron oferujących dokładne zapisy tekstów. Spotify do pewnego momentu pozwalał na sprawdzenie śpiewanych słów bezpośrednio z poziomu apki, ale później się z tego wycofał.

YouTube Music właśnie wprowadził możliwość wyświetlania tekstów w aplikacjach na Androida oraz iOS.

Jak podał portal 9to5Google, nowa funkcja teoretycznie znajduje się jeszcze w fazie testów, ale w praktyce wszyscy posiadacze najnowszej aktualizacji YouTube Music powinni mieć już tę możliwość. W jaki sposób można zobaczyć tekst puszczanego utworu? Wystarczy kliknąć ikonę „Info”. W tej sposób pojawia się panel, gdzie wcześniej można było znaleźć informacje na temat liczby wyświetleń i polubień, a także odnośniki do strony artysty i albumu, z którego pochodziła piosenka. Obecnie znajduje się tam jeszcze jedna, dodatkowa sekcja zatytułowana „Lyrics”.

  • Czytaj także: Więcej na temat szczegółów oferty dostępnego w Polsce serwisu YouTube Music przeczytacie TUTAJ.
youtube music
Foto: Zdjęcie pokazujące działanie nowej funkcji aplikacji Spotify na desktop

Nie wszystkie dostępne w serwisie piosenki mają na ten moment wypełniony segment dotyczący słów, ale zapewne w najbliższej przyszłości braki zostaną uzupełnione. W przypadku pozostałych można również sprawdzić skąd pochodzą zaproponowane słowa i czy źródło jest wiarygodne.

Podobną funkcję testuje od kilku tygodni również Spotify.

Do tej pory użytkownicy serwisu mogli przy pomocy portalu Genius znaleźć kluczowe elementy tekstu danej piosenki i historię, która stała za jej wymyśleniem. Wielu z nich traktowało jednak tą opcję jako dodatek, a nie zastępstwo możliwości sprawdzenia całości słów użytych w słuchanych hitach. Jeżeli obecne testy zostaną jednak przyjęte pozytywnie przez użytkowników, to zapewne zostaną wprowadzone dla wszystkich. Co ciekawe, mowa też o testach funkcji w wersji na desktop, co przynajmniej na razie nie jest możliwe w przypadku YouTube Music.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “YouTube Music będzie wyświetlać teksty piosenek. Spotify testuje wprowadzenie podobnej funkcji”

  1. Naprawdę dopiero teraz to wprowadzają? na iMusic mam to już jakiś czas, fajnym feature jest, ‘wracanie’ do fragmentu kawałka po kliknięciu w tekst… a myślałem, że to Apple ‘zgapiło’ to od Spotiffy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...