Artystyczna Polska wstrzymała prace w obawie przed koronawirusem. Jednak jedna filmowa osada wciąż stawia opór zaleceniom

News/Film 24.03.2020
Artystyczna Polska wstrzymała prace w obawie przed koronawirusem. Jednak jedna filmowa osada wciąż stawia opór zaleceniom

Artystyczna Polska wstrzymała prace w obawie przed koronawirusem. Jednak jedna filmowa osada wciąż stawia opór zaleceniom

Cała branża filmowa aktualnie stanęła. Artyści zastanawiają się jak zwiążą koniec z końcem w czasie pandemii. Ale nie wszyscy. Jak się okazuje są twórcy, którym koronawirus nie jest straszny.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Patryk Vega lubi gdy jest głośno wokół jego filmów i jego osoby. Marketing swoich kolejnych produkcji opiera na skandalach i kontrowersjach, chętnie podgrzewając atmosferę wokół premier bezpardonowymi wypowiedziami w mediach. Wszystko wskazuje na to, że tym razem nie będzie inaczej. Bo zgodnie z informacjami podanymi przez Karolinę Korwin-Piotrowską, jego najnowszego dzieło jest właśnie w fazie produkcji.

Tak, Patryk Vega właśnie kręci film.

Kiedy codziennie zalewają nas informacje o przesuwanych z powodu koronawirusa premierach, wstrzymanych planach i zarażonych gwiazdach, wygląda na to, że Vega kręci film w Warszawie. Karolina Korwin-Piotrowska skomentowała sytuację w ostrych słowach na swoich mediach społecznościowych. Długi wpis rozpoczyna tak:

Od kilku dni piszecie do mnie wiadomości o tym, ze jeden z reżyserów, Patryk Vega, mimo zakazu zgromadzeń i mimo tego, ze cała produkcja filmowa, ze względu na epidemie i dobro ludzi, stanęła w Polsce, kreci w Warszawie film. Poprosiłam o dowody. Nie chciałam wierzyć w te informacje. Przy tak ogromnej solidarności środowiska, nie wierzyłam. A jednak…

View this post on Instagram

Od kilku dni piszecie do mnie wiadomości o tym, ze jeden z reżyserów, Patryk Vega, mimo zakazu zgromadzeń i mimo tego, ze cała produkcja filmowa, ze względu na epidemie i dobro ludzi, stanęła w Polsce, kreci w Warszawie film. Poprosiłam o dowody. Nie chciałam wierzyć w te informacje. Przy tak ogromnej solidarności środowiska, nie wierzyłam. A jednak… Zaczynam dostawać ja i kilku moich znajomych takie zdjęcia. To Pole Mokotowskie w Warszawie- dzisiaj około południa. Wcześniej zdjęcia były w Konstancinie. Zadać trzeba pytanie o to, na jakich zasadach to powstaje, czy wie o tym Sanepid i Policja. Jaka firma to była w stanie ubezpieczyć? Jakie umowy podpisywali ludzie? Z jakimi klauzulami? Czy to nie jest świadome sprowadzenie zagrożenia na ludzi? Wszyscy ludzie filmu stanęli w obawie o dobro ludzi, swoich kolegow i koleżanek po fachu, wszyscy na tym strasznie tracą, ludzie są bez pracy, bez dochodów, solidarnie czekają jednak na koniec epidemii. Poza aktorami Vegi, tak? Jak się okazuje- nie wszyscy. To raczej nie jest art housowy film kręcony przez znajomych o gangsterach. To co dostaje od was w wiadomościach brzmi jak scenariusz horroru medycznego. I to nie jest śmieszne. Są szczegóły obsady, aktorzy dostają propozycje grania…Jeśli macie jeszcze jakieś konkrety, piszcie na prv. Powtarzam: wszyscy solidarnie stanęli, tracą pieniądze, terminy, nie kręcą, choć pogoda super i jest świetna na zdjęcia…. PODOBNO chodzi o dobro ludzi, pytanie teraz brzmi: jeśli jeden może sobie kręcić, to po co robić te zdrowotną szopkę, po co zamykać kina, produkcje, po co pozbawiać uczciwych ludzi pracy, dochodów, często sensu w życiu? Jak wielu artystów teraz zastanawia się, z czego będą żyć, czy może zmienić branże, naprawdę sytuacja niektórych jest tragiczna. Prawo działa podobno równo wobec wszystkich…czy może jednak nie? Tak tylko pytam. #zostańwdomu serio???? Wstyd.

A post shared by karolina korwin piotrowska (@karolinakp) on

Dziennikarka otrzymała zdjęcia z warszawskiego Pola Mokotowskiego, na którym widać przyczepy ekipy i charakterystyczne auto Patryka Vegi.

Reżyser jest bardzo płodny i ze względu na tempo jego prac nie wiemy, jakim tytułem aktualnie się zajmuje, z dalszej części wpisu dowiadujemy się, że z otrzymanych informacji Korwin-Piotrowska wywnioskowała, że jest to horror medyczny.

Karolina Korwin-Piotrowska jest zbulwersowana całą sytuacją i pyta o to, czy nie jest to świadome sprowadzanie zagrożenia dla ludzi. Szczególnie że cała branża zastosowała się do zaleceń rządu i siedzi w domu. Do sprawy na swoim instastories w podobnym tonie odniósł się aktor Borys Szyc. Czekamy na reakcję reżysera.

Patryk Vega jeszcze nie odpowiedział dziennikarce, ani nie odniósł się w żaden sposób do sprawy. Znając temperament reżysera, komentarza można spodziewać się lada dzień.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

8 odpowiedzi na “Artystyczna Polska wstrzymała prace w obawie przed koronawirusem. Jednak jedna filmowa osada wciąż stawia opór zaleceniom”

  1. No proszę, a Pani Korwin-Piotrkowska jeszcze miesiąc temu na antenie Antyradia wraz Michałem Figurskim, szydziła ze wszystkich, którzy obawiali się wirusa i tych którzy zachowują szczególną ostrożność. A tu proszę jak nagła zmiana i oburzenie. Lepiej późno niż wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...