Zmarł Albert Uderzo – rysownik, twórca komiksów o Asteriksie

News/Komiksy 24.03.2020
Zmarł Albert Uderzo – rysownik, twórca komiksów o Asteriksie

Zmarł Albert Uderzo – rysownik, twórca komiksów o Asteriksie

To smutny dzień dla popkultury. Zmarł bowiem Albert Uderzo, czyli rysownik, który wraz z René Goscinnym powołał do życia Asteriksa i innych dzielnych Gallów walczących z Rzymianami.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

We wtorek, 24 marca 2020 roku zmarł słynny francuski rysownik Albert Uderzo. O śmierci artysty jego rodzina poinformowała agencję newsową AFP. To on wraz z o rok starszym René Goscinnym w 1959 roku stworzył jedną z najsłynniejszych, a wręcz najsłynniejszą postać frankofońskiego komiksu w całej historii tego medium. Dzięki niemu już od ponad 60 lat możemy cieszyć się przygodami dzielnego Galla Asteriksa i jego pobratymców.

W czasie przekraczającym pięć dekad Uderzo pracował nad komiksami przedstawiającymi losy pewnej wioski Gallów, którzy dzielnie stawiają czoła rzymskiemu najeźdźcy. Wspomagając się magicznym napojem Asterix i Obelix przeżyli niezliczone liczby przygód, zdobywając fanów na całym świecie.

W 2011 roku Albert Uderzo zdecydował się przejść na emeryturę z powodów zdrowotnych.

Przewlekła choroba nie pozwalała mu już posługiwać się pędzlem i rysować. Dlatego zdecydował się zrezygnować z pracy.

Asterix jednak nie odszedł w zapomnienie. Wciąż pojawiają się nowe komiksy, w których Gall ze starszymi i młodszymi towarzyszami uciera nosa Cezarowi, trafiając do nowych odbiorców.

Postać Asteriksa na stałe zapisała się na kartach popkultury.

Jego przygody z sukcesem nie raz przenoszone były z komiksów na ekran w formie filmów animowanych i aktorskich.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Złoty menhir” nie jest jak inne komiksy o Asteriksie

Żadna europejska seria komiksowa nie osiągnęła tak olbrzymiej globalnej popularności co „Asteriks”. W ostatnich latach jej pisanie przejęli nowi twórcy, ale wydawnictwo Egmont przygotowało na koniec roku niespodziankę dla fanów małego Gala. Wydany właśnie „Złoty Menhir” to odnaleziona po latach historia autorstwa oryginalnych twórców cyklu.

Recenzja/Komiksy 24.11.2020

Dołącz do dyskusji (1)

30 odpowiedzi na “Zmarł Albert Uderzo – rysownik, twórca komiksów o Asteriksie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...