TVP Sport reaktywuje „Kapitana Tsubasę”. Od czwartku będzie emitować kultowe anime

News/TV 18.03.2020
TVP Sport reaktywuje „Kapitana Tsubasę”. Od czwartku będzie emitować kultowe anime

TVP Sport reaktywuje „Kapitana Tsubasę”. Od czwartku będzie emitować kultowe anime

„Kapitan Tsubasa” powraca. Kultowe anime o piłce nożnej będzie można oglądać codziennie od jutra, tj. czwartku, 19 marca 2020 roku,  na TVP Sport w godzinach porannych.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Koronawirus atakuje wszystko. Od ludzi, przez kulturę, po sport. Teraz w związku z zagrożeniem COVID-19 odwołano wszelkie imprezy masowe. W tym roku nie odbędą się nawet mistrzostwa Euro. Na inne rozgrywki piłkarskie też przyszło nam czekać. Nie znaczy to, że w telewizji będzie brakować emocji.

Stacje telewizyjne próbują radzić sobie jak mogą, aby nie stracić oglądalności. Chociażby Polsat w ten piątek zamiast zawieszonego „Tańca z gwiazdami” wyemituje bożonarodzeniowy hit „Kevin sam w domu”. Zmiany w ramówce muszą wprowadzić też inni nadawcy. TVP Sport postawiło m.in. na sprawdzoną rozrywkę dla najmłodszych i nie tylko.

Od czwartku na kanale rozpoczną się regularne emisje „Kapitana Tsubasy”.

Starszym widzom tego kultowego anime nie trzeba przedstawiać. Wśród dwudziestoparu i trzydziestolatków trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nigdy nie kibicował tytułowemu bohaterowi pędzącemu z piłką po boisku.

Informację o emitowaniu „Kapiatana Tsubasy” na swoim Twitterze potwierdził dyrektor TVP Sport. Zgodnie z jego słowami anime ponownie zagości na antenie stacji:

Od czwartku, 19 marca 2020 roku, „Kapitana Tsubasę” będzie można oglądać codziennie między 8:00 a 10:00 na TVP Sport.

Jak widać po przywołanym wpisie w mediach społecznościowych zmiany dotkną również późniejszej ramówki. Od 17:00 startują emisje programów Retro wybieranych dzień wcześniej w głosowaniu na Twitterze, a od 19:30 rozpocznie się transmisja programu wybranego na Facebooku. Potem na widzów czeka sportowy dokument i boks premium.

„Kapitan Tsubasa” gościł już w ramówce stacji.

Jego emisję zaczęto w maju 2018 roku. Anime również pojawiało się w godzinach porannych. Później program zniknął z anteny. Teraz wraca w czasach pandemii.

Dołącz do dyskusji (7)

363 odpowiedzi na “TVP Sport reaktywuje „Kapitana Tsubasę”. Od czwartku będzie emitować kultowe anime”

  1. Ciekawe która to będzie wersja – czy to nowa z 2019 roku? No i pytanie czy będzie włoski dubbing jak za starych lat:)
    Do dzisiaj pamiętam jak postanowiłem się nauczyć japońskiego z bajek na polonii1 i pierwsze słówko które potrafiłem po “japońsku” to było “aiuto!” – na pomoc! :D

    • Oj tak. Na Polonii 1 można było nauczyć się japońskiego w wersji włoskiej, za to na RTL 7 leciał japoński w wersji francuskiej – kto oglądał Dragon Balla, ten wie, o czym mówię. :)
      Edit: wszystko wskazuje na to, że emitowana jest stara wersja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...