Ludzie oszaleli na punkcie Netflix Party. To nie jest nowa wtyczka, ale teraz przydaje się najbardziej

News/Trendy 17.03.2020
Ludzie oszaleli na punkcie Netflix Party. To nie jest nowa wtyczka, ale teraz przydaje się najbardziej

Ludzie oszaleli na punkcie Netflix Party. To nie jest nowa wtyczka, ale teraz przydaje się najbardziej

Nic nie jest w stanie zastąpić kontaktu z ludźmi. Teraz jednak jest on niebezpieczny, a więc wszelkie maratony serialów i filmów ze znajomymi nie wchodzą w grę. No chyba, że chcecie zorganizować Netflix Party. Wtyczka do Google Chrome właśnie zyskała zainteresowanie, o jakim twórcy rozszerzenia w czasach jego powstania mogli tylko pomarzyć.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o książkach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Czas pandemii, a co za tym idzie pozamykane kina, puby, restauracje etc. sprzyjają nadrabianiu zaległości książkowych, filmowych i serialowych. I chociaż niektórym pewnie to odpowiada, innym może już dokuczać samotność. Z pomocą przychodzi wtyczka Google Chrome, która wcześniej ignorowana przez użytkowników Netfliksa, nagle stała się bardzo popularna.

Netflix Party nie jest nowym rozszerzeniem popularnej przeglądarki.

Digital Trends pisało o nim już w 2016 roku. Ale powiedzmy sobie szczerze. Potrzebna była tak naprawdę znikomej liczbie osób. O wiele bardziej zachęcające było organizowane maratonów nowych, ulubionych, bądź znienawidzonych seriali i filmów w gronie przyjaciół i przy napojach wyskokowych. Dzisiaj nie wchodzi to w grę, dlatego ta wtyczka okazała się o wiele bardziej pożądana.

Działanie Netflix Party można porównać do facebookowego Watch Party czy gamingowego PlayStation Network. Podczas oglądania filmu lub serialu z boku ekranu pojawia się okno czatu, które umożliwia natychmiastową wymianę myśli ze wszystkimi zaproszonymi do udziału na netfliksowej imprezie znajomymi. Można więc na bieżąco komentować i zachwycać się danymi produkcjami.

Jak się okazuje, uruchomienie wtyczki jest równie proste, co jej koncept.

Wystarczy, żeby wszyscy chętni mieli konto na Netfliksie i zainstalowaną wtyczkę. Następnie trzeba zalogować się do serwisu poprzez przeglądarkę. Wtedy wybieramy dany film lub serial, a nowa ikonka NP podświetla się na czerwono. Musimy w nią kliknąć. Tak jak w pojawiający się po tym przycisk Start the party. Dzięki temu działaniu otrzymamy adres URL, który należy wysłać do wszystkich zainteresowanych wspólnym oglądaniem.

Z uwagi na wzmożone zainteresowanie w ostatnich dniach, w zeszłym tygodniu rozszerzenie otrzymało aktualizację. Dzięki niemu pojawiło się siedem nowych serwerów, których zadaniem jest obsługiwanie wtyczki.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...