Muzycy grają w sieci. Polscy artyści zapowiadają koncerty online

Artykuł/Muzyka 13.03.2020
Muzycy grają w sieci. Polscy artyści zapowiadają koncerty online

Muzycy grają w sieci. Polscy artyści zapowiadają koncerty online

Jak żyć bez sztuki? Nie da się. O ile nędzną namiastką wizyty w kinie będą filmy oglądane w domu na platformach VOD, o tyle trudno wymyślić, co mogłoby zastąpić koncerty. Na szczęście mamy XXI wiek i artyści znaleźli rozwiązanie.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nic nie jest w stanie dać fanom danego muzyka tyle energii, co spotkanie z nim na żywo. W obecnej sytuacji jest to jednak niemożliwe. Z obawy przed koronawirusem trasy kolejnych artystów są przekładane i odwoływane. Trzeba więc coś wymyślić, aby nie tracić kontaktu z publicznością. Z pomocą przyszła nowoczesna technologia. Kolejni rodzimi wykonawcy postanowili zagrać i zaśpiewać przed kamerami, transmitując występ na żywo w internecie.

Przykład prawdopodobnie popłynął od Irlandczyka Richie’ego Rosa.

Darmowy koncert online w tarnobrzeskim Muzeum Opowieści odbył się wczoraj 11 marca 2020 roku. Jeśli go przegapiliście – nic straconego. Kolejni artyści już zapowiedzieli, że całkiem niedługo pójdą w jego ślady.

Już jutro, 14 marca 2020 roku miłośnicy ambientowych dźwięków będą mogli posłuchać Grzegorza Bojanka. Artysta decyzję o zagraniu e-koncertu uzasadnia tak:

Z wiadomych względów wydarzenie Before Ambientalny, gdzie miałem zagrać koncert przez Bersarin Quartett, zostało odwołane. Nie chcę jednak zostawiać słuchaczy z niczym. Skoro wszyscy radzą, żeby zostać w domu – w sumie to i tak nie ma gdzie się wybrać, bo kina, teatry zamknięte, koncerty odwołane, a lepiej dla zdrowia własnego, a szczególnie naszych bliskich, nie ryzykować wycieczki do klubu – zapraszam wszystkich na wycieczkę w świat ambientu. Przygotujcie sobie jakiś ciepły napój, załóżcie słuchawki, zatopcie w fotelu i ruszajcie w wędrówkę po krainie dźwięków snu i uspokojenia.

W ramach akcji #zostańwdomu koncert online już w tę niedzielę da Urszula.

Na facebookowej stronie artystki możecie wybrać, jakie utwory między innymi wykona. Tam też od 16:00 będziecie mogli oglądać ten wyjątkowy e-koncert.

Zapewniam, że będzie to wyjątkowy koncert z wieloma niespodziankami! Bądźmy razem z muzyką i zostańmy w domu – zapowiada Urszula.

Kochani, z powodów ważnych nie możemy się spotkać na koncertach. Żeby jednak jak najszybciej zapobiec temu, należy swoją…

Opublikowany przez Urszulę Czwartek, 12 marca 2020

Emocje po tych muzycznych doświadczeniach pewnie jeszcze nie odpadną, a już będzie można przełączyć się na kanały społecznościowe Krzysztofa Iwaneczko. Artysta rozpocznie swój transmitowany online koncert na żywo już o 20:30 tego samego dnia.

W trakcie pandemii koronawirusa wszelcy melomani nie będą mogli narzekać na nudę.

Lista koncertów online w najbliższych dniach:

14 marca, 20:00:
Grzegorz Bojanek: Live From Home – wydarzenie na fb.

15 marca:
16:00 – Urszula – tutaj!
20:30 – Krzysztof Iwaneczko – tutaj!

16 marca, 12:00
Nagrobki – tutaj!

20 marca, 18:00
Zagi Solo – tutaj!

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...