REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Episkopat radzi, aby uczestniczyć w mszach świętych z domu. Ruszają dedykowane usługi dla wiernych

Zamknięto szkoły, uniwersytety, muzea, kina, a bramy świątyń pozostają otwarte. I kiedy jeden duchowny proponuje zwiększenie liczby mszy świętych, oficjalne stanowisko episkopatu w tej sprawie jest jasne. Z uwagi na koronawirusa lepiej uczestniczyć w nabożeństwach za sprawą internetu, telewizji bądź radia. Sprawdzamy więc, jak to zrobić.

12.03.2020
21:07
fot.: Pixabay
REKLAMA
REKLAMA

Osoby wierzące i praktykujące stają przed nie lada dylematem. Z jednej strony ważne jest dla nich uczestnictwo w mszach świętych, z drugiej taka zbiorowa aktywność nie jest bezpieczna dla ich zdrowia. Koronawirus nie zna granic, przez co kościół pełen wiernych staje się tykającą bombą zegarową. Na szczęście nie trzeba wychodzić z domu, aby uczestniczyć w niedzielnym nabożeństwie.

Żyjemy w czasach, kiedy niemal wszystko da się zrobić bez wychodzenia z domu.

Nie ma też potrzeby, aby iść do kościoła, aby wziąć udział we mszy świętej. W internecie, telewizji czy stacjach radiowych niedzielne nabożeństwa są często transmitowane. Z tego względu można w nich uczestniczyć bez narażania się na kontakt z innymi ludźmi, w tym potencjalnymi zarażonymi koronawirusem.

Naprzeciw potrzebom wiernych wyszła Platforma WP Pilot.

W niedzielę 15 marca będzie na niej dostępny specjalny kanał, na którym transmitowane będą msze święte z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Start już od 8:00. Kolejne pokazywane na żywo nabożeństwa odbywają się o 9:30, 11:00, 12:30, 18:00 i 19:00.

Msze święte regularnie transmitowane są również na stronie Msza Online. Wszystko co trzeba zrobić, to wybrać interesujące nas nabożeństwo i opcję oglądania na żywo.

Jeśli zaś chodzi o telewizję to w TVP 1 o 7:00 w każdą niedzielę transmitowana jest msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Tego samego dnia o 9:30 natomiast w TV Trwam można zobaczyć mszę świętą z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

REKLAMA

Nie będzie też zaskoczeniem, że mszy świętych można słuchać w radiu.

Zainteresowanych tą formą uczestnictwa w niedzielnym nabożeństwie, odsyłamy przed odbiorniki nastawione na Radio Maryja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA