Makaron się kończy, puszki znikają, a internet puchnie od teorii spiskowych na temat koronawirusa. Zebraliśmy najciekawsze

Top/Trendy 11.03.2020
Makaron się kończy, puszki znikają, a internet puchnie od teorii spiskowych na temat koronawirusa. Zebraliśmy najciekawsze

Makaron się kończy, puszki znikają, a internet puchnie od teorii spiskowych na temat koronawirusa. Zebraliśmy najciekawsze

W Europie zaczęło się od Włoch, ale gdy tak zwany koronawirus pojawił się w Chinach i zobaczyliśmy, jak groźny potrafi być, zaczęły pojawiać się pierwsze – i stanowczo nie ostatnie – teorie spiskowe.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nie jestem osobą, która skrajnie deprecjonuje teorie spiskowe, zanim zaczną być one realnym zagrożeniem, a grupy w nie wierzące zaczną rozpychać się w dyskursie publicznym. Często takie wymysły są niezłym ćwiczeniem intelektualnym, a czasem dyskusja z kimś zaopatrzonym w wiedzę z filmów z żółtymi napisami może stać się wyzwaniem i powodem do poszerzania wiedzy.

Nic też dziwnego w tym, że gdy przytrafia się globalna katastrofa, którą w tym wypadku jest kornawirus, a jego pochodzenie – dość niejasne, to pojawiają się kolejne teorie. Większość z nich jest łatwa do obalenia, część z kolei kuriozalna. Warto jednak zauważyć, że jakaś drobna część z nich zawiera ziarno prawdy – jak ma to miejsce w większości, mocnych i chętnie replikowanych teorii spiskowych.

To wszystko wina Chińczyków

COVID-19 został po raz pierwszy zauważony u człowieka pod koniec 2019 roku. Chińskie władze wskazywały, że początek tej odmiany koronawirusa swój początek miał na targowisku w mieście Wuhan. Traf chciał, że to właśnie w tym mieście znajduje się laboratorium, które – jak donoszą media – ma najwyższy poziom ochrony biologicznej, a w 2017 roku rozpoczęto rozbudowę tej placówki. Pojawiły się informacje, że laboratoria miały kosztować około 44 milionów dolarów. Pojawiły się sugestie, że laboratorium miało zajmować się właśnie „opracowywaniem i rozpracowywaniem” wirusów właśnie. Jedna z teorii mówi, że wirus miał być bronią biologiczną opracowywaną przez chińczyków, która wymknęła się spod kontroli.

Inna, jeszcze do niedawna popularna, teoria zakładała, że człowiek został zarażony koronawirusem przez… zjedzenie zupy z nietoperza. Bierze się to z faktu, że na dalekim wschodzie przygotowywane są potrawy z egzotycznych zwierząt i że sam koronawirus może mieć pochodzenie odzwierzęce.

To wszystko wina Amerykanów

coronawirus

Przeciwna teoria znowu sugeruje, że to Amerykanie mieli użyć broni biologicznej, aby osłabić chińską gospodarkę. Bierze się ona z faktu, że przez ostatnie kilkadziesiąt lat coraz wyraźniej było widać, iż to właśnie Chiny będą największym konkurentem Stanów Zjedoczonych. Transformacja Związku Radzieckiego w Rosję jest przecież odczuwalna tam do dzisiaj, a to właśnie Państwo Środka jest dostawcą bardzo wielu komponentów do urządzeń elektronicznych. Na poparcie tej teorii jej zwolennicy przypominają, że Donald Trump bardzo intensywnie walczy z chińskimi markami, które zaczynają rozpychać się na światowych i europejskich rynkach.

Finansjera i – być może – sataniści

Wśród teorii spiskowych nie brakuje też takich, przy których wysysaniu z palca nikt nawet się nie wysilił. Widziałem już sugestie, że za wszystkim stoi George Soros. Oczywiście finansista nie raz udowodnił, że potrafi stosować brutalne metody, gdy idzie o pieniądze, to oskarżanie go o całe zło tego świata, jest już kuriozalne – bo co zostanie dla innych? Do tego dodajmy jeszcze, że samo laboratorium w Wuhan mieści się przy Gaoxin Road 666 – a wiecie co to oznacza?

Wielki spisek na szczycie i depopulacja

Wysoka śmiertelność osób starszych, które zaraził się koronawirusem prowadzi do teorii, iż istnieje grupa ludzi chcąca kontrolować populację naszej planety i zaraz zapobiec zjawisku starzenia się społeczeństw. Chociaż upiorna i dość mało prawdopodobna, to jednak już wcześniej pojawiła się ona w popkulturze. Serial „Utopia” w drugim sezonie opowiadał o tajnej organizacji chcącej właśnie trochę przetrzebić ludzkość. Tam pomysł był jednak trochę inny, bo zakładano zmniejszenie płodności u części populacji.

Rząd was oszukuje

To nie jest teoria spiskowa, o politycy często mówią bardzo okrągłymi zdaniami. Tu jednak jest trochę inaczej, bo w Polsce mówiło się, iż partia rządząca ukrywa informacje o osobach zarażonych. Powody – jak to zwykle bywa – mają być zdecydowanie polityczne. Ja jednak nie byłbym zaskoczony, gdyby zarządzający krajem nie informowali o niepotwierdzonych przypadkach, aby nie siać paniki.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

21 odpowiedzi na “Makaron się kończy, puszki znikają, a internet puchnie od teorii spiskowych na temat koronawirusa. Zebraliśmy najciekawsze”

 1. Dorzucę jeszcze jedną teoryjkę – “proroczą” powieść Deana Koontza “Oczy ciemności”, wydaną w 1981, w której tłem był ogólnoświatowy atak biologiczny za pomocą morderczego wirusa Wuhan400, atakującego układ oddechowy ludzi. No dobra, w wydaniu z 1981 wirus nazywał się Gorky400 i pochodził od ludzi radzieckich, a dopiero w wydaniu z 1991, już po upadku ZSRR, źródło zarazy przeniosło się do Chin, a wirus zyskał współcześnie złowrogą nazwę ;-)

 2. Ten wirus to jest pradawny twór stworzony przez tybetańskich mnichów z jąder opętanych jaków. Przechowywany od stuleci w młynkach modlitewnych kasztoru Hemis, czekał na decyzję kolejnej inkarnacji wkurzonego dalajlamy. Chińczycy w końcu przegięli pałę, jeśli chodzi o brutalne traktowanie Tybetańczyków i mnisi postanowili wypuścić wirusa na wroga po uprzednim uwarunkowaniu – ma zabijać tylko znienawidzoną nację. Niestety, coś im się w modłach popitoliło i teraz wirus atakuje wszystkich bez wyjątku.
  Tak właśnie było.

 3. Wirus powstał podczas seksu małpy z psem czyli mojej byłej narzeczonej z kolegą z roku… podobno podczas tarcia wytworzyła się ogromna temperatura która przetopiła nasienie w papkę czyli karmę wirusią…

 4. Guzik prawda że wina jest Chin. Wirus może pojawić się wszędzie. Wina jest brakiem odpowiedzialności państw na zagrożenie i bagatelizowanie tego zagrożenia oraz reagowanie dopiero jak problem powstaje w wyniku szybko przybywających chorych obywateli. A wystarczyło na jakiś czas się porostu od zagrożenia odizolować. Pozamykać permanentnie granice. Rządzący.. Pozamykajcie w końcu te granice jak chcecie to powstrzymać… Ile potrzeba abyście to w końcu zrozumieli.. Sprawdzanie temperatury nic nie da.. Wirus uaktywnia się dopiero po jakimś czasie.. Ogarnijcie się!

 5. “oskarżanie go o całe zło tego świata” nikt nie oskarża go o całe zło tylko o to konkretnie, ale czego się spodziewać po demaskatorze “teorii spiskowych” jak nie zwykłej semantycznej manipulacji. A to można sprawdzić tu https://www.wuxiapptec.com/about/location i porównać z tą listą https://breakingnewshouse.com/2019/05/11/all-companies-owned-by-george-soros-in-the-united-states-and-abroad/ Oczywiście to tylko ślad poszlaka i jest nią nadal a nie teorią spiskową. Jak Pan nie rozumie podstawowych terminów to polecam zapoznać się z teorią dowodów zamiast dyrdymały wypisywać. Wbrew temu co autor tego wpisu sugeruje w dalszym ciągu jest więcej niewiadomych niż pewników, oczywiście są opinie wirusologów wskazujące na sztuczny rodowód mutacji wirusa ale w to na razie nie będziemy wnikać jeszcze poczekamy, jednak warto wspomnieć że powoduje bezpłodność u młodych ludzi, to jest istotna informacja a więc nie tylko starsi mają czego się obawiać. Jest Pan wyjątkowo słabo doinformowany jak na kogoś kto się zabiera za takie tematy, jednak popisywanie się niewiedzą w dzisiejszych czasach to już klasyka, dla mniej zorientowanych przypominam że określamy to terminem ignorancja. A z tym 666 to mnie rozbawiłeś, no tak mieści się na takiej i co ja na to poradzę, każdy to zauważył ale tylko Ty się tak tym podnieciłeś.

  WuXi AppTec (Wuhan) Small molecule drug discovery and research services
  666 Gaoxin Road East Lake High-tech Development Zone Wuhan 430075, China +86 (27) 6539-0001

  Z dokumentów amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy wynika, że ​​Soros był akcjonariuszem WuXi w maju 2011 r .(Kolejne zgłoszenia SEC nie wymieniają spółki wśród inwestycji Sorosa,być może dlatego, że tego lata zmienił status prawny swojego funduszu hedgingowego, aby uniknąć większej liczby rządowych regulacji).

  A tu link do dokumentu
  https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1029160/000101143811000207/form_13f-soros.txt

  a w nim to :

  Institutional Investment Manager Filing this Report:
  Name: Soros Fund Management LLC
  Address: 888 Seventh Avenue New York, New York 10106
  Form 13F File Number: 028-06420

  i niżej pozycję:

  WUXI PHARMATECH CAYMAN INC SPONS ADR SHS 929352102 $ 3,865 250,000 SH SOLE 1 X

 6. Poza tym przytoczyłeś czyjś wpis z taką nazwą WuXi PharmaTech Inc. a jako że jesteś “bystry” nic na ten temat nie znalazłeś bo firma w 2008 r zmieniła nazwę na WuXi AppTec. https://www.wuxiapptec.com/about/history
  Aktualne poprawne pełne dane spółki której Soros Fund Management LLC stał się akcjonariuszem znajdziesz w moim pierwszym poście. Warto zauważyć jednak że w amerykańskim systemie spółka istnieje pod nazwą WuXi PharmaTech (Cayman) Inc. Więc coś jednak mógłbyś znaleźć gdybyś tylko chciał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...