Nie tylko „Wiedźmin” i „1983”. Netflix zapowiedział właśnie nowy polski serial oryginalny: „Sexify”

News/Seriale 08.03.2020
Nie tylko „Wiedźmin” i „1983”. Netflix zapowiedział właśnie nowy polski serial oryginalny: „Sexify”

Nie tylko „Wiedźmin” i „1983”. Netflix zapowiedział właśnie nowy polski serial oryginalny: „Sexify”

Netflix przygotował niespodziankę na dzień kobiet, a „Wiedźmin”, „1983” i „W głębi lasu” będą miały konkurencję. W serwisie pojawi się nowy polski serial oryginalny o tytule „Sexify”. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Największy serwis streamingowy świata stale poszerza ofertę o produkcje tworzone na lokalnych rynkach. W naszym kraju pierwszą produkcją tego typu było niezbyt udane „1983” z Maciejem Musiałem w roli głównej. Niedługo pojawi się też „W głębi lasu”. Dla wielu Polaków najbardziej polskim serialem od Netfliksa jest zaś „Wiedźmin”, który był kręcony m.in. w naszym kraju.

Oczywiście myśli się o nim w ten sposób, bo to adaptacja powieści polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Trzeba jednak pamiętać, że formalnie „The Witcher”, chociaż pojawił się w nim Maciej Musiał, jest produkcją zagraniczną. Właśnie dlatego trzecim polskim serialem Netflix Original, który zmierzy się z „1983” i „W głębi lasu”, jest produkcja zapowiedziana dziś.

Netflix i „Sexify

Wysłanie do mediów informacji o nowym serialu z serii Netflix Original dziś, czyli 8 marca, to nie przypadek. „Sexify”, bo taki tytuł nosi ta pozycja, opowie o losach trzech młodych kobiet, które biorą udział „w prestiżowym konkursie studenckim na najlepszy start-up”. Natalia, Paulina i Monika przygotowały projekt, który „ma być rewolucją w życiu erotycznym”.

„Sexify” to projekt, który daje szansę na to, żeby w lekkiej, żartobliwej formie opowiedzieć o ważnych współczesnych problemach. Mam ogromne szczęście, że stałem się częścią tego niezwykłego przedsięwzięcia. Praca nad nim to wspaniały czas, z pełnymi pomysłów i energii ludźmi — wyjaśnia Piotr Domalewski, czyli współautor scenariusza i jedna z osób na stanowisku reżysera serialu

Jak czytamy w informacji prasowej, partnerki będą musiały podczas prac nad start-upem „dogłębnie studiować tajniki świata seksu”, dzięki czemu lepiej poznają same siebie. Serial ma być prowokacyjny, ale wedle zapowiedzi nie zabraknie też poczucia humoru. Ta historia o życiu współczesnych młodych dziewczyn opowie o „dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności”.

sexify polski serial netflix original

Kim są bohaterki „Sexify” i kto się w nie wcieli?

  • Natalia (Aleksandra Skraba, debiutująca w głównej roli w serialu) — 23-letnia studentka informatyki. Pochodzi z małego miasta. Jej największa fantazja to wygrana w konkursie — jest zdeterminowana i zrobi wszystko, aby osiągnąć sukces;
  • Paulina (Maria Sobocińska, znana z takich produkcji jak „Pan T.”, „Wszystko dla mojej matki” i „Wołyń”) — najlepsza przyjaciółka Natalii jeszcze z czasów liceum. Studiuje chemię. Dołącza do projektu w nadziei, że dowie się czegoś, co pomoże naprawić jej siedmioletni związek, w którym chemii zdecydowanie brakuje;
  • Monika (Sandra Drzymalska, wystąpiła w filmach „Powrót” i „Psy 3”) — znajoma Natalii z akademika. Teoretycznie również koleżanka ze studiów, ale zazwyczaj znajduje sobie ciekawsze zajęcia niż te na sali wykładowej. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zespole pełni rolę ekspertki od seksu.

„Sexify” to komediodramat, który, jak wyjaśnia Monica Alexander, menedżerka ds. treści oryginalnych Netflix, „w niezwykle swobodny, a zarazem bardzo prawdziwy sposób pokazuje życie współczesnych kobiet, także to erotyczne”. Na debiutancki sezon będzie się składało 8 epizodów, ale nie wiemy jeszcze, ile będą trwać poszczególne odcinki.

Cieszę się, że w „Sexify” mogę opowiedzieć o młodych kobietach, które wiedzą, że nic nie muszą, a mogą wszystko — dodaje Kalina Alabrudzińska, czyli druga współscenarzystka, która również zajmie się reżyserią nowej produkcji

Produkcją zapowiedzianego na ten rok „Sexify” zajmie się założone w 1992 r. Akson Studio, które współpracowało w przeszłości z takimi znanymi twórcami jak Andrzej Wajda, Jan Komasa i Jerzy Skolimowski. Producentami trzeciego serialu z cyklu Netflix Original zostali zaś Jan Kwieciński, Małgorzata Fogel-Gabryś i Agata Gerc.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

13 odpowiedzi na “Nie tylko „Wiedźmin” i „1983”. Netflix zapowiedział właśnie nowy polski serial oryginalny: „Sexify””

  1. ojoj, poziom poprawności politycznej jest tylko poprawny. Niby kobiety, to plus. ale żadna nie jest czarna (tzn nie jest europejską afroamerykanką), żadna nie jest po korekcie płci (tzn uzgodnieniu płci) jako wcześniejszy facet. mam nadzieję że chociaż jedna jest lesbą bo inaczej serial czeka sporo hejtu jeszcze przed premierą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...