TVN wprowadza swoje 500+. Przyglądamy się ramówce grupy na 2020 rok

Artykuł/TV 25.02.2020
TVN wprowadza swoje 500+. Przyglądamy się ramówce grupy na 2020 rok

TVN wprowadza swoje 500+. Przyglądamy się ramówce grupy na 2020 rok

Grupa TVN Discovery Polska pochwaliła się nową ofertą programową. Wiemy, jak wygląda ramówka na 2020 r. i czym będziemy zachęcani do siedzenia przed TV.

Jak co roku włodarze stacji z rodziny TVN i Discovery zdradzili na przełomie zimy i wiosny, czym dokładnie będą chcieli przekonać widzów, by ci oglądali właśnie ich kanały. Grupa wykorzystała tę okazję, by pochwalić się zarówno dotychczasową ofertą programową, jak i licznymi nowościami.

Prowadzący konferencję nazwali tę ofertę przewrotnie „swoim 500+”, bo tyleż to mają różnych propozycji na to, jak moglibyśmy spędzać nasz wolny czas. Nie był to zresztą jedyny uszczypliwy przytyk wobec rządu i TVP, ale te pomińmy i skupmy się na tym, co faktycznie można uznać za istotne i interesujące.

tvn 2020 ramówka

Na pierwszy ogień poszła stacja TVN 7 określana przez jej właścicieli pieszczotliwie „Siódemką”.

To w ramach tej stacji grupa będzie emitować takie programy jak „Zakochani po uszy” czy „19+”. Na antenie TVN7 w tym roku wyląduje również „Szkoła”, która będzie wyświetlana od poniedziałku do piątku o 18:00. Ofertę uzupełnią „Ślub od pierwszego wejrzenia” oraz dostępny od wczoraj „Hotel Paradise”.

To jednak dopiero początek oferty Grupy TVN Discovery Polska. TVN 7 to tylko jedna z trzech jej stacji naziemnych. Wiele innych audycji można znaleźć na antenie TTV. To właśnie tam emitowany jest program Przemysława Kossakowskiego zatytułowany „Down the road. Zespół w trasie” o dzieciach z zespołem Downa.

tvn 2020 ramówka

Co jeszcze do zaoferowania ma Grupa TVN Discovery?

Do propozycji z TVN 7 i TTV dochodzą seriale na TVN Fabuła i kanały typu Factual, czyli TVN Turbo, Discovery, DTX, Discovery Historia, Discovery Science, Investigation Discovery i Animal Planet. Na drugim biegunie są kanały z kategorii Lifestyle — TVN Style, HGTV, Discovery Life, Food Newtork, Travel Channel i TLC.

Istotny jest też sport, w tym kanał Eurosport — zbliżają się w końcu Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio i grupa będzie je transmitować na kanale 4K… jeśli tylko zawody nie zostaną odwołane przez koronawirusa. Jeśli tak się stanie, informować o epidemii będą z pewnością stacje TVN24 oraz TVN24 BiS.

tvn 2020 ramówka

Kanały kanałami, jednak najważniejsze są programy i seriale, w tym:

  • „Fakty”, „Uwaga!”, „Superwizjer”, „Co za tydzień”, „36,6 ^C”, „Milionerzy”, „Dzień dobry TVN” i „Ameryka Express”;
  • „Efekt Domina”, „Kuba Wojewódzki”, „MasterChef Junior”, „Dorota Inspiruje”, „Projekt Lady” i „Kuchenne rewolucje”;
  • „Na wspólnej”, „Szadź”, „Kod genetyczny”, „Motyw” i „Chyłka”.

To one są clou oferty i tym, co stacja „przygotowała na miarę swoich dwóch miliardów”. Nie liczy się jednak jedynie to, co oglądamy, ale również to, jak oglądamy i gdzie oglądamy. Grupa TVN Discovery rozumie, że telewizja musiała opuścić swoją strefę komfortu i otworzyć się na internet. To „jedyna droga”.

tvn 2020 ramówka

Player od TVN w 2020 r. będzie się dalej rozwijał.

TVN zrozumiał już, że dystrybucja treści przez internet to przyszłość telewizji. Właśnie dlatego wybrane produkcje trafiają na platformę Player.pl z wyprzedzeniem — nierzadko kilkumiesięcznym względem linearnej telewizji w przypadku realizowanych przez stację seriali typu Player Originals.

Jedną z takich produkcji jest „Szadź” z Maciejem Stuhrem, a wcześniej na Player.pl brylowała „Chyłka”, która wróci w tym roku z kolejną serią. TVN zdaje sobie przy tym sprawę, że przejście do internetu to „proces nieunikniony” i zamiast kopać się z koniem, robi wszystko, by być liderem VOD w Polsce.

tvn 2020 ramówka

A co z tym dużym naziemnym TVN-em?

Seria badań wizerunkowych na zlecenie Grupy wykazała, że TVN-owskie seriale „nadal są w modzie”. To kiepska wiadomość dla tych nieco bardziej wymagających widzów, bo oznacza to, że ich dotychczasowy poziom zostanie utrzymany. Fani znanych produkcji z pewnością będą jednak zadowoleni.

W tym roku, jeśli chodzi o seriale, na pierwszy ogień 2 marca o 21:30 idzie „Kod genetyczny”, czyli opowieść o trójkącie miłosnym pomiędzy ojcem, synem i pewną kobietą. Kolejną z nowości jest zaś „Motyw” — również i tu w tle przewija się trójkąt miłosny, a emisję przewidziano na 3 marca, również o 21:30.

tvn 2020 ramówka

Z kolei „Chyłka. Kasacja” pojawi się na antenie TVN w kwietniu.

W segmencie rozrywkowym pierwsze skrzypce gra „Ameryka Express”. W programie pojawi się nowa prowadząca, czyli Daria Ładocha — zwyciężczyni drugiej edycji „Agent. Gwiazdy”. Uczestnicy programu odwiedzą Gwatemalę oraz Kolumbię, gdzie będą musieli przeżyć za dolara dziennie. Start emisji zaplanowano na 4 marca, ponownie o 21:30.

Jeśli chodzi o „Dzień dobry TVN”, to stacja zdaje sobie sprawę, że tu bywa lepiej i gorzej. Nowe życie w audycję ma tchnąć nowa para prowadzących: Paulina Kukińska i Damian Michałowski. TVN już 8 marca o 21:00 zacznie emitować też 5. serię „MasterChef Junior”, a prowadzącymi są Anna Starmach, Michel Moran i Mateusz Gessler.

tvn 2020 ramowka 11

TVN podsumował też miniony rok.

Jej przedstawiciele zdają sobie sprawę, że dziś telewizja to coś więcej niż same kanały w telewizorze, a platforma internetowa daje użytkownikom wolność wyboru, zaś reklamodawcom — nowe kanały promocji. TVN chwali się tym, że te zmiany rynku bierze za rogi i utrzymuje pozycję lidera.

Udziały rynkowe grupy są szacowane na poziomie 27 proc. TVN to z kolei, pomimo nieznacznego spadku oglądalności, nadal największy kanał w Polsce. Kanały tematyczne — w tym np. TVN Turbo z udziałem 2,5 proc. — biją rekordy w swoich kategoriach. Do tego Player.pl trzykrotnie zwiększył liczbę płatnych subskrybentów.

tvn 2020 ramówka

A co dalej z klasyczną telewizją?

Kluczem na najbliższy rok ma być zrozumienie odbiorców i analizowanie ich potrzeb, a TVN wskazuje na kilka trendów. Pierwszym z nich jest wolność wyboru rozumiana poprzez szeroką gamę różnorodnych treści z kraju i zza granicy oraz możliwość konsumowania ich na własnych zasadach — z reklamami lub bez.

Grupa chce przy tym zaspokajać ciekawość świata, życia, doświadczeń i doznać i wie, że odgrywa istotną rolę w kontekście społecznym. TVN wskazuje na to, że aż 25 proc. polskich gospodarstw domowych to gospodarstwa jednoosobowe, a ci ludzie popołudniami i wieczorami wiele czasu spędzają przed ekranami.

tvn 2020 ramówka

Istotne będzie też zaangażowanie telewizji w to, co dzieje się w kraju. To dlatego TVN wspiera WOŚP, to dlatego działa Fundacja TVN i to dlatego „Superwizjer” i „Uwaga!” poruszają ważne tematy. Zmierzenie się z tą odpowiedzialnością określone zostało „największym wyzwaniem na kolejne lata”.

Grupa na każdym kroku przekonuje, że już jest gotowa na wejście w drugą dekadę XXI w. Widać to nawet na przykładzie… materiałów prasowych dla mediów. Jeszcze kilka lat temu dystrybuowane były na płytach CD, a dzisiaj na stronie internetowej, a dziennikarze otrzymali kartki z kodami QR i chipami NFC.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “TVN wprowadza swoje 500+. Przyglądamy się ramówce grupy na 2020 rok”

  1. Dorzucenie do ekipy Dzien Dobry TVN nowych prezenterow przy jednoczesnym zostawieniu na stanowiskach Chajzera czy Kalczynskiej to czysta kpina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...