Netflix planuje testy nowych pakietów na urządzenia mobilne. Jak wypadają na tle znanej oferty serwisu i innych usług VOD?

Artykuł/VOD 20.02.2020
Netflix planuje testy nowych pakietów na urządzenia mobilne. Jak wypadają na tle znanej oferty serwisu i innych usług VOD?

Netflix planuje testy nowych pakietów na urządzenia mobilne. Jak wypadają na tle znanej oferty serwisu i innych usług VOD?

Polska znalazła się w gronie krajów, w których Netflix testuje nowe plany korzystania z usługi. To dobra wiadomość dla osób używających serwisu VOD na urządzeniach mobilnych, bo ta oferta skierowana jest właśnie do nich.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nie jest tajemnicą, że coraz więcej osób korzysta z platform streamingowych na urządzeniach mobilnych. Wiąże się to z wygodą, podróżniczym trybem życia czy po prostu brakiem telewizora. To właśnie z myślą o nich Netflix przygotował dwa nowe plany użytkowania. Nie oznacza to jednak, że pożegnamy się z dotychczasowymi formami korzystania z oferty serwisu. Pakiet Podstawowy, Standard i Premium wciąż będą dostępne.

Ile kosztują pakiety Netflix Polska?

Do tej pory użytkownicy mogli korzystać z oferty serwisu jedynie w formie trzech pakietów. Podstawowy kosztuje 34 zł za miesiąc. Użytkownik wybierający ten plan może oglądać filmy, seriale i programy Netfliksa na jednym urządzeniu w jakości SD.

W pakiecie standard za 43 zł za miesiąc liczba ekranów wzrasta do dwóch. Można więc oglądać film na telewizorze, podczas gdy druga osoba „bindżuje” właśnie serial na laptopie. Do tego, czego nie było w ofercie podstawowej, wszystko to w jakości HD.

Najdroższy pakiet wart miesięcznie 52 zł to już możliwość oglądania produkcji dostępnych w serwisie na czterech ekranach jednocześnie. Dodatkowo jakość wchodzi na poziom Ultra HD.

Netflix Polska na urządzeniach mobilnych i w trybie offline

Oczywiście we wszystkich przypadkach użytkownicy korzystający z serwisu na urządzeniach mobilnych nie byli do tej pory pozostawieni na pastwę losu i przeglądarki. Chociażby na smartfony dostępna jest specjalna aplikacja umożliwiająca oglądanie filmów, seriali i programów z biblioteki platformy.

Materiały dostępne w ofercie Netflix Polska można również pobierać na dysk twardy komputera i urządzeń mobilnych. Umożliwia to oglądanie danych tytułów w trybie offline.

Testowe plany mobilne Netfliksa

Netlix na urządzeniach mobilnych/zdj. ilustracyjne
Netlix na urządzeniach mobilnych / zdj. ilustracyjne

Netflix chce przetestować dwa kolejne plany użytkowania. Nowi użytkownicy oprócz opcji Podstawowej, Standard i Premium, będą mogli wybrać pakiet Mobile lub Mobile+. Skierowane są one do subskrybentów chcących korzystać z serwisu na urządzeniach mobilnych.

I tak pakiet Mobile pozwoli oglądać Netfliksa na jednym urządzeniu mobilnym, czyli tablecie bądź smartfonie w jakości SD. Jego cena ma być o 10 zł niższa niż planu podstawowego, wynosi więc 24 zł.

Mobile+ pozwoli na korzystanie z oferty serwisu na dwóch urządzeniach mobilnych (2 ekrany) lub laptopie bądź desktopie (1 ekran), czyli „albo-albo”. Ci, którzy zdecydują się na ten pakiet będą mogli oglądać dostępne materiały w jakości HD. Cena oferty jest niższa niż standardu i wynosi 38 zł.

Wszystkie plany Netflix Polska:

 • Mobile – 24 zł (1 ekran na smartfonie lub tablecie, jakość SD)
 • Podstawowy – 34 zł (1 ekran na urządzeniu mobilnym, laptopie, komputerze lub telewizorze, jakość SD)
 • Mobile+ – 38 zł (albo 2 ekrany równocześnie na smartfonie lub tablecie, albo 1 ekran na komputerze lub laptopie, jakość HD)
 • Standard – 43 zł (2 ekrany równocześnie na urządzeniu mobilnym, laptopie, komputerze lub telewizorze, jakość HD)
 • Premium – 52 zł (4 ekrany równocześnie na urządzeniu mobilnym, laptopie, komputerze lub telewizorze, jakość HD lub Ultra HD)

Netflix na tle innych serwisów VOD

HBO GO

HBO GO
HBO GO

Oferta HBO GO obejmuje jeden plan. Kosztuje on 24,90 zł. W jego ramach użytkownicy mogą korzystać z serwisu na dwóch urządzeniach jednocześnie. Jednakże warto zaznaczyć, że na jednym koncie może być zarejestrowane pięć urządzeń. HBO GO, w odróżnieniu od Netfliksa, nie posiada również możliwości utworzenia profili dla każdego z użytkowników (W Netfliksie utworzymy do 5 profili).

Treści dostępne na HBO GO można oglądać w różnych jakościach – od 720p do Full HD. Zależy to od warunków umowy serwisu z daną wytwórnią, szybkości naszego połączenia internetowego i rozdzielczości urządzenia.

Użytkownicy korzystający z serwisu na urządzeniach mobilnych typu smartfon również mogą korzystać z dedykowanej aplikacji. W systemie Android można pobierać interesujące nas tytuły i oglądać je offline.

Amazon Prime Video

Foto: Prime Video logo
Foto: Prime Video logo

Usługę Prime Video można wykupić w naszym kraju, ale płacimy za nią w euro. Przez pierwsze pół roku jest to 2,99 euro (ok. 12 zł), a po upływie tego czasu 5,99 euro (ok. 25 zł) miesięcznie. Nie ma limitu co do liczby urządzeń, na których można zarejestrować konto, ale jednocześnie korzystać z usługi można na dwóch. Materiały dostępne są w jakości UHD 4K.

Amazon Prime Video umożliwia również pobieranie tytułów ze swojej oferty na urządzenia mobilne takie jak tablety i urządzenia z systemem Android bądź iOS. Można je potem oglądać w trybie offline.

Apple TV+

Foto: Logo Apple TV+
Foto: Logo Apple TV+

Apple TV+ to wciąż nowy twór na rynku platform streamingowych w naszym kraju. Cena za miesiąc wynosi 24,99 zł. Jest dostępna przede wszystkim na urządzeniach od Apple. Inni klienci mogą z niej korzystać za pomocą przeglądarki. Treści dostępne są w jakości 4K i HDR.

Z usługi mogą korzystać wszystkie osoby zrzeszone w ramach iCloud Family Sharing. Nie może to przekraczać jednak sześciu członków rodziny.

Przyszłość nowych pakietów Netflix Polska

Nowe pakiety w naszym kraju będą obowiązywać testowo. Jeśli nie będzie wystarczająco chętnych, Netflix prawdopodobnie zrezygnuje z tych opcji, pozostawiając trzy, które obowiązywały do tej pory.

Aktualizacja:

Otrzymaliśmy informację, że testy zostaną uruchomione na urządzeniach mobilnych najpóźniej do 26 lutego.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

5 odpowiedzi na “Netflix planuje testy nowych pakietów na urządzenia mobilne. Jak wypadają na tle znanej oferty serwisu i innych usług VOD?”

 1. Ci Janusze biznesu dalej kombinują, zamiast jak reszta zrobić jeden plan, to robią ileś różnych ofert, z żenującym w dzisiejszych czasach SD na czele… I tak wychodzi drożej niż konkurencja, do tego oferta programowa to nędza.

 2. vod panel to jedne wielkie nieporozumienie

  przy zalogowaniu i uruchomieniu netflixa sam sobie wybiera profil za kazdym razem wiec nie ma historii ogladania i mozna zalogowac sie tylk ona 1 urzadzeniu wiec jest beznadziejny bo nie moga ogladac w tym samym czasie inne osoby

  szkoda kasy nie polecam

  nie dziala na tv to juz totalna porazka

  zostałem oszukany

  tresc ogloszenia!!!!!!
  od 3 czerwca czekam na zwrot pieniedzy i nic tylko wymówki ze bedzie dzialac za jakis czas na tv itd chce zwrotu pieniedzy a nie sciemy
  JEDNO WIELKIE OSZUSTWO SPRZEDAJĄCEGO !!!!!!
  wyrażnie jest napisane że dziala na 4 urządzeniach jednoczesnie i tv a nie działa nie mozna miec swojego profilu na 4 urzadzeniach tylko jedno i w dodatku sam wybiera profil nie mozna zmienic hasla i nie dziala na tv

  Wielkie przeceny kont premium na:

  MarketPremium.pl

  Witaj, na naszym sklepie właśnie odbywa się wielka wyprzedaż!

  Dodatkowo przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie indywidualny kupon
  rabatowy do wykorzystania na zakup kont premium Netflix, HBO, Spotify
  oraz innych dostępnych w naszej ofercie!

  KOD RABATOWY:

  NTLIX

  OFERTA SPECJALNA – NETFLIX PREMIUM

  największy możliwy pakiet ULTRA HD 4K

  możliwość oglądania na 4 ekranach/urządzeniach jednocześnie

  konto działa na SMART TV, konsolach , tablecie, telefonach, na komputerze i innych urządzeniach z aplikacją Netflix

  po zakupie otrzymasz login i hasło w kilka sekund.

  możesz zmienić hasło na własne!

  konto działa na każdym urządzeniu!

  NETFLIX ZA JEDYNE 9 ZŁ Z RABATEM!

  NETFLIX KONTO PREMIUM NA 30 DNI:

  MarketPremium.pl/Netflix30

  NETFLIX KONTO PREMIUM NA ROK:

  MarketPremium.pl/NetflixROK

  WIĘCEJ OFERT PROMOCYJNYCH ZNAJDZIESZ NA:

  MarketPremium.pl

  KOD RABATOWY NA KAŻDE ZAKUPIONE KONTO:

  NTLIX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...