Horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt” doczekał się pełnego zwiastuna, który właśnie zadebiutował w sieci. Znajdziemy tu wszystkie (a przynajmniej większość) elementy, za które kochamy amerykańskie slashery. Tym razem w ujęciu polskiego twórcy Bartosza M. Kowalewskiego.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Domek w środku lasu, grupa nastolatków, tajemnica sprzed lat i napędzany żądzą krwi morderca. Widzieliśmy to wiele razy. W tym wypadku bohaterowie nie będą jednak mówić po angielsku, a po polsku. „W lesie dziś nie zaśnie nikt” to rodzimy horror utrzymany w konwencji slashera.

Film jest drugą próbą zmierzenia się Bartosza M. Kowalskiego z tym, jakże pogardzanym przez naszych twórców, gatunkiem. Pierwszą był krótki metraż zrealizowany dla platformy Showmax „Zacisze”. Teraz twórca kontrowersyjnego „Placu zabaw” wyreżyserował pełny metraż. W oficjalnym zwiastunie nie brakuje krwi, przemocy i jest nawet nieco humoru. Zresztą przekonajcie się sami:

Jak więc widać szykuje się sporo gatunkowej rozrywki podszytej komentarzem społecznym. Z jednej strony mamy poruszony problem zaginięć w lesie, a z drugiej, jak wynika z opisu filmu, uzależnienia od sprzętów elektronicznych młodych ludzi. Brak dostępu do technologii, utrudni im walkę o przeżycie w leśnej głuszy, gdzie grasuje morderca.

Oficjalny opis fabuły brzmi następująco:

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

W rolach rzeczonych nastolatków zobaczymy Julię Wieniawę, Wiktorię Gąsiewską, Stanisława Cywkę, Sebastiana Delę i Michała Lupę. W pozostałych rolach występują natomiast Gabriela Muskała, Piotr Cyrwus, Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz i Wojciech Mecwaldowski.

Premiera „W lesie dziś nie zaśnie nikt” już w piątek, 13 marca 2020 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

2 odpowiedzi na “Pełny zwiastun horroru „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Tak wygląda slasher po polsku”

  1. Mega ciekawe spojrzenie na horror. Szykuje się według mnie slasher, ale z głębszym przesłaniem. Podoba mi się też póki co, z tego co widzę z trailera rola Mecwaldowskiego ;P

  2. Mecwaldowski ciekawie się tu prezentuje. I mam pewne teorie co do tego. To taka postać kontrastująca z filmem. Podejrzewam, że może on mieć coś wspólnego z zagrożeniem, antagonistą tego filmu. Wiecie, tu taki wesoły Pan, a jednak ma jakaś mroczną przeszłość może.

  3. Postać grana przez Mecwaldowskiego jest jakaś taka podejrzana, jestem ciekawa kto wcielił się w rolę zabójcy. Ogólnie po zapowiedziach tego pierwszego, jakby na to nie patrzeć współczesnego horroru polskiego jestem zaskoczona bardzo pozytywnie. Mam nadzieję, że film mnie nie zawiedzie, wybieram się na premierę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...