Gdyby Superman okazał się zły. Horror „Brightburn: Syn Ciemności” od dzisiaj w HBO GO

News/Film 16.02.2020
Gdyby Superman okazał się zły. Horror „Brightburn: Syn Ciemności” od dzisiaj w HBO GO

Gdyby Superman okazał się zły. Horror „Brightburn: Syn Ciemności” od dzisiaj w HBO GO

Brightburn: Syn Ciemności” to intrygujący horror, którego historia zdaje się być wariacją na temat słynnego amerykańskiego superbohatera. Już dzisiaj zobaczysz go na HBO i platformie streamingowej HBO GO.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Brightburn: Syn Ciemności” w reżyserii Davida Yarovesky’ego to produkcja, która bawi się z postacią jednego z najsłynniejszych amerykańskich bohaterów. Punkt wyjściowy opowieści wydaje się bowiem stawiać przed widzem ważne pytanie.

Co by było, gdyby Superman okazał się zły?

Filmowa opowieść rozpoczyna się bowiem w bardzo podobnym miejscu do historii Kal-Ela, ocalałego z katastrofy swojej rodzinnej planety. W środku nocy młode małżeństwo znajduje w lesie statek kosmiczny, na którego pokładzie podróżowało małe dziecko. Para postanawia wychować je jak swoje i nie mówić mu o jego tajemniczym pochodzeniu.

Brightburn – kadr z filmu

Z początku wszystko wydaje się być w porządku. Chłopiec rośnie jak na drożdżach. Aż do czasu, gdy którejś nocy rodzice nie zorientują się, że ich syn zakrada się do stodoły, w której ukryli statek. Wygląda to, jak gdyby przedmiot przyzywał go swoją mocą.

Film przygląda się zatem sytuacji, w której osobnik z innej planety o wielkiej mocy, zaczyna testować swoje umiejętności nie zważając na kwestie dobra i zła. „Brightburn: Syn Ciemności” mówi w ten sposób, co może dziać się z jednostką o niemal nieograniczonej sile, gdy na jej drodze nie stanie nikt, kto nie nauczy jej, że z „wielką siłą przychodzi wielka odpowiedzialność”, jak zwał mawiać wujek Petera Parkera, innego słynnego amerykańskiego superbohatera.

Warto wynotować także, że film „Brightburn: Syn Ciemności” posiada jedno z najlepszych sposobów wykorzystania piosenki Billie Eilish w dotychczasowej historii. Utwory artystki w ostatnim roku często i gęsto pojawiały się w różnych dziełach kultury. Ba! W kwietniu tego roku poznamy nawet piosenkę młodej Amerykanki, napisaną specjalnie na potrzeby nowej odsłony przygód Jamesa Bonda. W żadnym z dotychczasowych dzieł jej utwór nie wybrzmiał jednak z równą mocą, co właśnie w horrorze wyprodukowanym przez Jamesa Gunna, reżysera „Stażników Galaktyki”.

Film „Brightburn: Syn Ciemności” od dzisiaj dostępny na platformie streamingowej HBO GO. Premiera na kanale HBO o godzinie 20.00.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

63 odpowiedzi na “Gdyby Superman okazał się zły. Horror „Brightburn: Syn Ciemności” od dzisiaj w HBO GO”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...