Film „Fanatyk” trafił właśnie do biblioteki serwisu Netflix. To ciąg dalszy przejmowania Showmaksa

News/Film 12.02.2020
Film „Fanatyk” trafił właśnie do biblioteki serwisu Netflix. To ciąg dalszy przejmowania Showmaksa

Film „Fanatyk” trafił właśnie do biblioteki serwisu Netflix. To ciąg dalszy przejmowania Showmaksa

Od jakiegoś czasu platforma Netflix zapewnia drugie życie produkcjom oryginalnym nieistniejącego już serwisu streamingowego Showmax. W ostatnim czasie w katalogu największego serwisu VOD pojawiły się seriale „Rojst”, „Egzorcysta” czy film „Plagi Breslau”.  Dziś trafił tam także „Fanatyk”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Platforma Showmax działała w Polsce od lutego 2017 do stycznia 2019 roku, gdy z końcem miesiąca zniknęła z Internetu. W okresie swojego największego rozwoju serwis postawił na polskie produkcje oryginalne. Jedną z nich był krótki metraż – „Fanatyk”. 

Fanatyk dostępny na Netflix

„Fanatyk” to film krótkometrażowy, będący adaptacją jednej z najsłynniejszych internetowych past, jakie powstały w ostatnich latach. Mowa o utworze zatytułowanym „Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa…” autorstwa Malcolma XD. 

Warto zwrócić uwagę, że to właśnie ta copypasta była jednym z głównych powodów wzrostu popularności autora i umożliwiła mu dalszy rozwój kariery. W tym publikację dwóch książek – powieści „Emigracja” oraz „Pastrami”, będącej przeglądem najlepszych past jego autorstwa z ostatnich kilku lat. 

„Fanatyk” w wersji filmowej to natomiast niezwykle ciekawy projekt, który szybko spotkał się z przychylnością odbiorców. 

Produkcja w reżyserii Michała Tylki nie tylko wiernie oddaje internetowe opowiadanie, ale także w ciekawy sposób oddaje specyficzną formę oryginału. Na planie produkcji zebrała się plejada polskich gwiazd z Piotrem Cyrwusem, Janem Nowickim, Marianem Dziędzielem i Anną Radwan na czele.

Nieco ponad trzydziestominutowy obraz przyciąga swoją historią i bawi nietuzinkowym, niewybrednym humorem. Swego czasu chwaliliśmy produkcję na łamach portalu Rozrywka.Blog, pisząc: 

[Reżyser] przedziwną i przezabawną formę internetowego opowiadania wiernie, zarówno pod względem scenariusza jak i specyficznego klimatu, przeniósł na język filmu. (…) Wszystkie role są tu wręcz fenomenalne.

Film „Fanatyk” jest już dostępny w serwisie streamingowym Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Idzie nowy lockdown? Sprawdź piątkowe nowości na Netfliksie

W trakcie pierwszego lockdownu zainteresowanie ofertą serwisów VOD w naszym kraju zdecydowanie wzrosło. A kolejne obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu są coraz bardziej możliwe. Dlatego warto zawczasu sprawdzić, co będzie można obejrzeć od dzisiaj na platformie Netflix.

News/VOD 30.10.2020

Dołącz do dyskusji (17)

44 odpowiedzi na “Film „Fanatyk” trafił właśnie do biblioteki serwisu Netflix. To ciąg dalszy przejmowania Showmaksa”

        • Chyba dość drogi program w produkcji, a teraz z humorem ludzi jest tak, że jak co drugie słowo nie będzie k***a, to ciężko o sukces. Rzeczywiście szkoda, wiadomo że jedne odcinki lepsze, inne gorsze, ale ogólnie pozytywne wrażenie, no i muzyka na żywo. Można poczuć trochę ten klimat, gdy w latach 90-tych w Stanach w SNL pojawiała się Nirvana czy Faith No More.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...