Altered Carbon” to serial science-fiction platformy streamingowej Netflix, bazujący na twórczości Richarda Morgana „Modyfikowany węgiel”. Produkcja cieszyła się uznaniem widzów i krytyków, chwalących ją za ciekawe podejście do tematyki reinkarnacji i racząc widzów dawką wciągającej akcji. Już pod koniec lutego na platformie Netflix zobaczymy nowe odcinki. Co zdradza nam najnowszy zwiastun serialu?

Takeshi Kovacs powraca. Zgodnie jednak z formułą serialu i założeniami fabularnymi, które poznaliśmy w premierowych odcinkach, w 2. sezonie zobaczymy go w zupełnie nowym wydaniu. Tym razem powłoka, w której znajdzie się umysł głównego bohatera, wyglądać będzie jak Anthony Mackie, aktor znany z filmów Marvela, a także z ostatniego sezonu serialu „Black Mirror”. 

Nowy materiał zapowiada wiele niespodzianek, które pozwolą nam utrzymać zainteresowanie opowieścią na kolejnych 10 odcinków.

Na ekranie zobaczymy bowiem nie tylko nowe wcielenie głównego bohatera, ale również jego dawną ukochaną, którą mogliśmy poznać w pierwszych scenach premierowego sezonu. 

To nie miłość, a obsesja – padnie wtedy z ekranu, zdradzając desperackie próby Kovacsa, by wrócić do swojej dawnej miłości.

Materiał zapowiada również jeszcze więcej akcji i moralnych dylematów głównego bohatera niż premierowe odcinki.

Zwiastun zaskakuje także ciekawym twistem, który może doprowadzić do wielu dramatycznych zdarzeń.

Altered Carbon – kadr promocyjny

Oto bowiem pod koniec materiału naszym oczom ukazuje się mężczyzna w powłoce, wyglądającej dokładnie jak oryginalny Takeshi Kovacs.

Tak się zapędziłeś, że nie poznajesz samego siebie? – padnie wtedy z ekranu.

Wydaje się więc, że dzięki takiemu zagraniu sformułowanie „walka z samym sobą” nabierze w tym momencie całkiem nowego, dosłownego znaczenia. 

2. sezon serialu „Altered Carbon” trafi na platformę streamingową Netflix 27 lutego tego roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

Jedna odpowiedź do “Takeshi Kovacs powraca. Już jest pełny zwiastun 2. sezonu serialu „Altered Carbon”. Premiera jeszcze w tym miesiącu na Netfliksie”

 1. Czy Ci, którzy czytali drugą część trylogii potrafią na podstawie zwiastuna powiedzieć, czy ten sezon będzie do niej nawiązywał? Czy pójdzie torem kontynuacji 1 sezonu wyłącznie? Bo podobno “Upadłe anioły” dzieją się przed “Modyfikowanym węglem”.

  • UWAGA! Niektórzy mogą uznać poniższy komentarz za spoiler.

   Czytałem całą trylogię przygód Kovacsa i o ile uważam, że pierwsza część pierwszego sezonu była naprawdę dobra, to dalsze odcinki były robione wg widzimisię twórców, prawie w ogóle nie nawiązując do książki. Na zwiastunie drugiego sezonu mamy mix drugiej i trzeciej książki – Kovacs nosi powłokę z drugiej książki, ale zwiastun mówi o tym, że Kovacs wraca na świat Harlana, który jest miejscem akcji trzeciej książki. To ostatecznie może nam potwierdzić, że zgodność serialu z książką będzie polegała tylko na tym, że Kovacs to Kovacs. Ani w drugiej, ani w trzeciej części nie powraca SI Hotel, a rebelia i sama Quell jest przedstawiana bardziej jako postać drugoplanowa/tło całej historii. Kovacs na przestrzeni książki nie goni żadnej miłości, ale jest po uszy zakochany w Sarze Sachilovskiej, tej, która była z nim w pierwszej scenie pierwszego odcinka pierwszego sezonu.

   Żadna z książek traktujących o przygodach Takeshiego nie była w żaden sposób ze sobą powiązana, i trudno było znaleźć w nich chociażby wzmianki o tym co było w poprzedniej części. Wydaje mi się, że twórcy nie pójdą dobrym śladem i nie zamierzają się trzymać tego co napisał Morgan, a jedynie wykorzystają to co stworzył do opowiedzenia własnej “bajki”, bo względem książki dzieją się w pierwszym sezonie niewyobrażalne, często bezsensowne rzeczy.

   Upadłe Anioły wydaje mi się, że dzieją się po Modyfikowanym Węglu. Nie pamiętam dokładnie, ale w pewnym momencie Kovacs wspomina o swoim romansie z Ortegą. Więc niemal pewne jest to, że Modyfikowany Węgiel był pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...