TVN odpowiada na krytykę programu Dzień Dobry TVN. Autor materiału, Adam Feder został zwolniony

News/TV 30.01.2020
TVN odpowiada na krytykę programu Dzień Dobry TVN. Autor materiału, Adam Feder został zwolniony

TVN odpowiada na krytykę programu Dzień Dobry TVN. Autor materiału, Adam Feder został zwolniony

Popularny program śniadaniowy, Dzień Dobry TVN od dwóch dni znajduje się w ogniu krytyki. Przyczyną medialnej burzy jest budzący sprzeciw materiał o wybranym na najprzystojniejszego mężczyznę świata, Jungkooku. Według najnowszych doniesień pracę z powodu pokazanego w trakcie programu wideo stracił reporter Adam Feder.

Sprawa Jeona Jung-kooka to kolejna z wielu bardzo kontrowersyjnych sytuacji, które w ostatnich miesiącach miały miejsce podczas odcinków Dzień Dobry TVN. W tym konkretnym przypadku oburzenia widzów nie spowodował jednak główny podejrzany w tego typu sprawach – Filip Chajzer. Tym razem winowajcami okazali się prowadzący Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska, a także przygotowujący sondę uliczną Adam Feder.

Jak pisałem w swoim felietonie, wspomniane osoby wspólnymi siłami wyśmiewały wokalistę koreańskiego boysbandu z powodu koloru jego włosów, wyglądu twarzy i oczu. Sprawę szybko podłapali obecni w Polsce fani BTS, którzy zaczęli publikować nagrania z Dzień Dobry TVN. Niedługo później afera zaczęła przenikać do polskich i zagranicznych mediów, które nie szczędziły pracownikom stacji TVN cierpkich słów. Nie zabrakło nawet oskarżeń o ksenofobię i rasizm.

Telewizja TVN ostatecznie przeprosiła fanów zespołu i samego Jungkooka. Ale to nie koniec decyzji podjętych przez jej szefów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

For ARMY💜 #CONNECT_BTS

Post udostępniony przez BTS JUNGKOOK (@bts.jungkook)

Portal Plejada.pl nieoficjalnie donosi, że konsekwencje dyscyplinarne spotkają Adama Federa. To właśnie na tego dziennikarza spadła największa fala krytyki. Przede wszystkim dlatego, że zdjęcie pokazywane przez niego przypadkowym przechodniom nie przedstawiało bohatera materiału a jego kolegę z BTS, J-Hope’a. Niektórzy widzowie krytykowali też dobór osób do sondy i brak profesjonalizmu. Według źródeł portalu Feder otrzymał wypowiedzenie.

Dotychczasowe stanowiska zachowali za to Andrzej Sołtysik, Anna Kalczyńska oraz wydawczyni odcinka, Magdalena Kowalik-Nóżka. Co ciekawe, prowadząca Dzień Dobry TVN początkowo broniła swojego stanowiska wobec wyglądu wokalisty BTS, ale po kilku godzinach również wystosowała przeprosiny w imieniu swoim i Sołtysika.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anna Kalczyńska (@annakalczynskam)

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (12)

12 odpowiedzi na “TVN odpowiada na krytykę programu Dzień Dobry TVN. Autor materiału, Adam Feder został zwolniony”

 1. Dobrze , że nie zwolnili tych przechodniów , a tak na marginesie to czy Sekielski ogłosi bojkot TVN-u tak jak namawia do bojkotu TVP , włącz myślenie towarzyszu Sekielski.

  • Ja już od dawna bojkotuję TVN – wg mnie ich programy obrażają moją inteligencję. Robione dla idiotów, o idiotach, przez idiotów :D

   A TVP bojkotuję za poziom propagandy godny pólnocnokoreańskiej telewizji publicznej :D

  • Wygląda jak wygląda. To że można coś powiedzieć, to nie znaczy że trzeba. Jako że faktycznie może być chłop posadzony o bycie płcią przeciwną, to nie oznacza to że wypada się z niego śmiać na wizji.

  • Oni bynajmniej robią coś z swoim wyglądem a nie taj jak niektórzy z naszego kraju. Co to jak ty sobie pofarbujesz włosy to mam cie od razu obrażać?! Typie ogarnij się w 21 wieku wydaje mi się to normalna sprawa, że ludzie coraz bardziej dbają o siebie. Trochę chore podejście do ludzi mają co niektórzy. Bardzo to przeszkadza… Zajmujcie się swoją dupą i patrzcie się na siebie. Jak coś nie pasuje to się zajmij swoim życiem i nie komentuj tego co cię nie obchodzi!!!!

 2. Ta ładna dziewczynka to najprzystojniejszy facet? No niezła siara.
  Ale najprościej oskarżyć o rasizm już mamy wszystko z głowy.
  Tylko powiedz komuś, że się myli a oskarży cię żeś rasista… na pewno coś wymyśli, że ma inny kolor skór, choćby tylko opalony…

 3. A ja i tak na Was zarobię. Nieważnie czy oglądasz TVN, TVP czy Youtube. Musisz i tak oglądać reklamy moich suplementów diety z cukru pudru. Telewizja celowo musi robić takie zabiegi i publikować czasem kontrowersyjne treści, by moje reklamy lepiej się sprzedawały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...