TVN przeprasza za ksenofobiczne komentarze dziennikarzy Dzień Dobry TVN, a Anna Kalczyńska obstaje przy swojej opinii o Jungkooku

News/TV 29.01.2020
TVN przeprasza za ksenofobiczne komentarze dziennikarzy Dzień Dobry TVN, a Anna Kalczyńska obstaje przy swojej opinii o Jungkooku

TVN przeprasza za ksenofobiczne komentarze dziennikarzy Dzień Dobry TVN, a Anna Kalczyńska obstaje przy swojej opinii o Jungkooku

Przyzwyczailiśmy się już do wpadek redaktorów Dzień Dobry TVN. Co chwilę ktoś coś nietaktownego powie, albo Filip Chajzer zrobi coś za co musi przepraszać. Tym razem jednak twórcy programu przeszli samych siebie, dając popis ignorancji, ksenofobii i rasizmu. Stacja postanowiła przeprosić.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Włodarze stacji TVN próbują ugasić pożar, jaki wybuchł wraz z wczorajszą emisją programu Dzień Dobry TVN. Widzom nie spodobał się przekaz, jaki miał materiał na temat wyglądu południowokoreańskiego muzyka. Nie przebierali w słowach, aby wyrazić swoje oburzenie. Pojawiły się więc przeprosiny i zapewnienia, że coś podobnego nie powtórzy się w przyszłości.

Afera Dzień Dobry TVN – o co chodzi?

28 stycznia w Dzień Dobry TVN, dziennikarze postanowili skomentować ranking na najprzystojniejszą męską twarz. Pierwsze miejsce zajął Jeon Jung-kook. Wygląd wokalisty k-popowego boysbandu BTS nie przypadł jednak redaktorom do gustu. I się zaczęło. Obiektem żartów stała się jego delikatna uroda i rzekome zniewieścienie. Jakby kpin Andrzeja Sołtysika i Anny Kalczyńskiej było mało, wyemitowano sondę uliczną, w której Adam Feder zaczepiał przechodniów i pytał ich o zdanie na temat Jung-kooka.

Co więcej, Feder pokazywał ludziom zdjęcie J-Hope’a – innego członka grupy BTS. Karuzela śmiechu ruszyła, a wraz z komentarzami w stylu „W uchu noszą kolczyki. Moja krowa też ma kolczyk!” oburzenie internautów. Całej trójce dziennikarzy zaczęto (słusznie zresztą) zarzucać zaściankowość, rasizm i ksenofobię.

Przeprosiny TVN i Discovery

Stacja postanowiła odpowiedzieć na te zarzuty w jedyny akceptowalny sposób. Wydano specjalne oświadczenie, w którym TVN i Discovery przepraszają zarówno Jeona Jung-kooka i Junga Ho-seoka (J-Hope), jak i wszystkich urażonych fanów k-popu:

TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN” w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma.

Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości.

Autorka rasistowskich komentarzy na antenie zdecydowała się pójść inną drogą. Z negatywnymi komentarzami zaczęła walczyć… obstając przy swoim. Odpowiedziała na zarzuty w ten sposób:

Proszę pani, to jest moja osobista opinia, może się pani z nią nie zgadzać. Jungkook maluje usta, nosi duże zdobne kolczyki, eksperymentuje z wizerunkiem, który w mojej estetyce ma niewiele wspólnego z męskością. Ja tego nie oceniam, ale proszę mi pozwolić wyrazić moje zdziwienie. Tym bardziej że rozmawiamy o zmieniających się kanonach. Nie dajmy się pogrzebać politycznej poprawności.

Okazało się to walką z wiatrakami. Po chwili dziennikarka zablokowała możliwość dodawania komentarzy pod zdjęciem, pod którym toczyła się dyskusja.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (18)

32 odpowiedzi na “TVN przeprasza za ksenofobiczne komentarze dziennikarzy Dzień Dobry TVN, a Anna Kalczyńska obstaje przy swojej opinii o Jungkooku”

  • Wygląda jak chce. To jest męskie. Nie boi się wychodzić poza szereg i wyrażać siebie, tak jak robi to wielu “maczo”, którzy tak naprawdę robią wszystko żeby się wpasować w jakąś toksyczną normę.

  • A to nie wiedziałem, że jest jakiś wzorzec faceta. Dla mnie katoliccy biskupi odziani w falbanki z pierścionkami na palcach wyglądają co najmniej dziwnie, ale przynajmniej biologicznie są mężczyznami. Poza tym jeszcze niedawno najwytworniejsi dworzanie paradowali w rajtuzkach i falbankach. Chyba jednak byli mężczyznami, czy im tego arbitralnie odmówisz?

    • Facet w obcasach i makijażu jest nadal facetem (przynajmniej jeśli chodzi o płeć biologiczną). Te elementy ubioru nie sprawiają, że ktoś zmienia automatycznie płeć. W tym kontekście możemy mówić tylko o pewnym zwyczaju ubierania się, ale ów zwyczaj nie jest jakąś niepodważalną regułą. Niech się każdy człowiek ubiera jak chce. Dopóki jest dobrym człowiekiem i nie krzywdzi nikogo, nic nikomu do jego ubioru.

 1. Jestem “lewakiem” tak wielkim, że czekam aż zacznę sikać na tęczowo – i nie znam całego kontekstu bo nie widziałem programu – ale wypowiedź “obronna” brzmi jak wypowiedź z sensem. W końcu kim będziemy jeśli przestaniemy wymieniać się opiniami?

 2. Jestem oburzony że zdecydowali się przepraszać i ugięli się przed rozszalałym tłumem internetowych wojowników o cokolwiek. Powinni byli wyemitować materiał, w którym drą łacha z K-popu i parodiują jego wykonawców.

 3. Komedia.
  Z jednej strony stado oburzonych, bo jakaś gwiazdeczka z TVN ośmieliła się wygłosić swoją niepochlebną opinię o wyglądzie piosenkarza. Co gorsza – opinię niezgodną z obecnie panującą poprawnością polityczną! Skandal!
  Z drugiej strony stara baba z TVN myśli, że jej gusta i jej racja jest najmojsza, a w każdym rankingu będzie wygrywał dwumetrowy drwal z brodą do pasa, bo jej się taki podoba. Trudno zrozumieć, że nastolatce odpowiada raczej inny typ urody, niż starej babie z TVN? Zapomniała już pewnie, plakaty jakich aktorów i piosenkarzy wisiały w pokojach jej i koleżanek w nastoletnich czasach.
  W sumie nie wiem, która z dwóch powyższych spraw jest bardziej komiczna.

 4. Gdyby się zastanawiać, czemu akurat ona za to nie beknęła:

  Od 2 czerwca 2007 roku jest żoną Macieja Maciejowskiego, członka
  zarządu TVN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...