Dzień Dobry TVN dało popis ksenofobii. Wyśmiali wygląd wokalisty najpopularniejszego na świecie boysbandu

Opinia/TV 28.01.2020
Dzień Dobry TVN dało popis ksenofobii. Wyśmiali wygląd wokalisty najpopularniejszego na świecie boysbandu

Dzień Dobry TVN dało popis ksenofobii. Wyśmiali wygląd wokalisty najpopularniejszego na świecie boysbandu

Nie ma miesiąca bez poważnej wpadki programu Dzień Dobry TVN. Glównym źródłem kontrowersji jest przeważnie Filip Chajzer, ale najnowsza afera powstała bez udziału tego dziennikarza. Co nie oznacza, że mamy do czynienia z problemem mniejszej skali. Prowadzącym program zarzucono rasizm i ksenofobię skierowaną przeciwko wokaliście boysbandu BTS znanego jako Jungkook.

Dzień Dobry TVN to jeden z tych programów, którego twórcy ciągle negatywnie zaskakują widzów. Można by pomyśleć, że po tylu pomyłkach, aferach i kontrowersjach szefowie tworzącej go stacji zaczną bardziej dbać o zachowanie odpowiednich standardów przez redaktorów i dziennikarzy, ale najwidoczniej do niczego podobnego nie doszło. Kilka tygodni temu youtuber Gargamel przypomniał wszystkie zeszłoroczne wpadki Filipa Chajzera, ale redaktorzy Dzień Dobry TVN rozpoczęli nowy rok wcale nie lepiej niż poprzedni.

Tym razem winowajcami są Andrzej Sołtysik, Anna Kalczyńska i robiący uliczną sondę Adam Feder. Dzień Dobry TVN dosyć niespodziewanie postanowiło dziś wrócić do gorącego przed tygodniem tematu rankingu na najprzystojniejszą męską twarz. Prowadzący show spodziewali się na czołowym miejscu tej listy kogoś pokroju Brada Pitta czy George’a Clooneya, a zamiast tego znaleźli na nim Jeona Jung-kooka.

Jungkook to wokalista najpopularniejszego boysbandu na świecie – BTS – którego słuchają miliony ludzi na całym świecie.

Ranking jest tworzony przez firmę TC Candler (która właściwie nie zajmuje się niczym innym) ale budzi dosyć duże emocje i zapewnia miliony reakcji w mediach społecznościowych. Andrzeja Sołtysika i Annę Kalczyńską ta informacja zapewne zaskoczy, ale w żadnych zestawieniu z ostatnich lat nie triumfowali Pitt czy Clooney. Zamiast tego ze zwycięstwa mogli się cieszyć m.in. Michael Fassbender, Michiel Huisman, Kim Tae-Hyung oraz Jason Momoa. Jeon Jung-kook zajął w zeszłym roku 2. miejsce, więc jego awans też nie powinien być przesadną niespodzianką.

Innego zdania byli jednak redaktorzy Dzień Dobry TVN, którzy zaczęli wykpiwać wygląd gwiazdora BTS, a w szczególności jego oczy, fryzurę i delikatną urodę. Jeszcze dalej poszedł zaś autor późniejszego materiału wideo, który wydrukował zdjęcie z członkiem boysbandu i paradował z nim po mieście, pytając przypadkowych przechodniów, co sądzą o jego wyglądzie. Już samo to byłoby wyjątkowym popisem ksenofobii, ale dalej jest gorzej. Dziennikarz programu wydrukował bowiem fotografię nieodpowiedniego muzyka. Zamiast Jungkooka chodził ze zdjęciem J-Hope’a.

Fani BTS i zwykli widzowie wyrazili swoje oburzenie pogardliwym stosunkiem do koreańskich artystów za pomocą hashtagu #dziendobrytvnisoverparty.

Można nie być fanem K-popu, ale podważanie jego światowej popularności jest popisem arogancji i braku wiedzy. Tak samo jak ignorowanie faktu, że standardy piękna w rozmaitych kulturach są różne. Twórcy ankiety postanowili jednak wykorzystać takie wypowiedzi jak: „W uchu noszą kolczyki. Moja krowa też ma kolczyk!”, „Facet musi być facet, a kobieta – kobieta. A tutaj nie wiadomo, jak to jest” czy „Zniewieściały, nie wiem, małolat”. I nikt przed emisją programu nie uznał, że w całej tej sytuacji jest cokolwiek niewłaściwego.

Nawet jeśli użycie zdjęcia nie tego, co trzeba członka boysbandu jest tylko pomyłką (a nie rasistowskim gestem mającym udowodnić, że wszyscy Azjaci wyglądają tak samo), to i tak dzisiejszy odcinek Dzień Dobry TVN był popisem braku profesjonalizmu i ksenofobii. I naprawdę nie trzeba uważać Jungkooka za najprzystojniejszego mężczyznę świata, żeby to zauważyć.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (89)

2 909 odpowiedzi na “Dzień Dobry TVN dało popis ksenofobii. Wyśmiali wygląd wokalisty najpopularniejszego na świecie boysbandu”

 1. O Boże, Boże, K-pop obrażajo!
  Proponuję autorowi zapoznać się z pojęciem “Snowflake”, i może wyjąć patyk z miejsca w które słońce nie zagląda.

   • wiesz, geje nie mają wpływu na swoją orientację A boysbandy są produktem marketingowym. Wygląd tego faceta jest efektem działań marketingowych, zespołu kosmetologów i – być może – interwencji chirurga.

    Poza tym, kurde, k-pop. To już samo w sobie jest śmieszne.

    • I co w tym śmiesznego? Rodzaj muzyki i tyle. Przecież nikt nie każe Ci tego słuchać. To, że słuchasz disco z pola, to też trzeba Cię wyśmiać?

     • Muzyka tak ma – przynajmniej dobra muzyka – że budzi emocje. Mnie k-pop śmieszy. Deal with it. Jeśli ma cię to uspokoić, to śmieszy mnie też np. Babymetal; też pewnie niezgodnie z intencją twórców.

      I nie śmieję się ze słuchaczy tej muzyki, tylko z twórców. A w zasadzie nawet nie twórców, tylko ich kreacji. Do twórców mam zajebisty szacunek – ileż oni kasy na swoim produkcie robią…

     • Panie Jędrzeju, z k-popem jak z każdym innym popem – sprawa jest różnorodna, wytwórnie muzyczne różne, artyści również + o różnym stopniu zaangażowania w swoją twórczość. Wrzucanie całej muzyki koreańskiej popowo/hip-hopowej do jednego worka jest trochę nie fair, to jakby powiedzieć, że każdy polski zespół rockowy jest dokładnie taki sam. Jakby Pan mógł poświęcić 4 minuty swojego czasu na zobaczenie i posłuchanie teledysku solowej piosenki Jungkooka, byłabym wdzięczna. Obojętnie, czy się Panu spodoba, wzbudzi emocje, czy nie. Poszerzy Pan swoje horyzonty o tego artystę, i będzie Pan mógł wyrobić sobie bardziej doinformowaną opinię, co zawsze jest na plusie. Serdecznie zachęcam: https://youtu.be/oUqX55Oim68

     • Masz racje kolego, Twoja sprawa jakie masz poglądy na dany temat. Tyle, że tutaj mamy chamskie, rasistowskie i niemerytoryczne podśmiechujki w publicznej telewizji. W telewizji która kreuje swój wizerunek na “tolerancyjną i nowoczesną” ;)

    • Gdyby cię to tak interesowało, nie każdy wokalista musi mieć operacje plastyczne jak na przykład Michael Jackson. I gdybyś nie słuchał tylko internetów sprawdził byś czy Jungkook miał kiedykolwiek operacje plastyczne.

     • nie wiem, czy miał operacje. Ale – uważaj, to może być dla ciebie wstrząs – wszystkie boys bandy są produktami. Tzn.: ktoś ma pomysł – plan – na zespół i tworzy go wg planu. Komponenty produktu albo będą pasowały do planu, albo się je wymienia.

    • Każdy ma prawo do własnych poglądów, i do życia w takim stylu jaki mu odpowiada ( nie krzywdząc w ten sposób drugiego człowieka). Jeżeli ty oczekujesz tolerancji w stosunku do siebie to bądź tolerancyjny do innych.

    • Ale jakby jakaś kobieta uwydatniła sobie dzięki operacji, te części ciała, które Ci się podobają, to nie miałbyś nic przeciwko :-D
     A co do samej muzyki, to ja nigdy jej nie słuchałem, ale daleko mi do tego, by twierdzić, że jeden zespół jest produktem marketingowym, a inny nie jest. Nie bez powodu przemysł rozrywkowy w USA jest ponoć drugim pod względem dochodów (zaraz po zbrojeniowym). Niech Ci się więc nie wydaje, że inne zespoły mają jakąś misję. To wszystko jest rozrywka, która na pierwszym miejscu stawia zarabianie.

     • Ale jakby jakaś kobieta uwydatniła sobie dzięki operacji, te części ciała, które Ci się podobają, to nie miałbyś nic przeciwko :-D

      Ja bym miał – w końcu mi się podobają takie jakie są.

     • Ach, czyli jesteś urażony tym, że rozbawił mnie tekst, w którym autor jest urażony tym, że ktoś stworzył materiał, który mógł urazić kogoś, kto nigdy o tym materiale nie słyszał.
      I podobnie jak wszyscy tu oburzeni nie przyjmujesz do wiadomości, że pan Jung-uuk jest osobą publiczną, której wizerunek jest jego narzędziem pracy i jako taki podlega ocenie?

      Coś ci powiem: zrób zrzut ekranu z tej tu ostrej krytyki mojej osoby, wyślij ją do Jung-uuka, kto wie, może dostaniesz nalepkę? A może nawet dyplom?

     • Nie jestem urażony. Nie słucham BTS. Stwierdzam że jesteś egoistycznym chamem, który nie umie się zachować wśród ludzi i tyle.

     • Aktualnie słyszał o tym materiale od fanów z całego świata bo wysłaliśmy wszyscy wiadomości jako fani do wytwórni i gdybyś nie wiedział na Twitterze była wielka burza i oni z niej też wiedzieli. jak na dzień dzisiejszy Big Hit (ich wytwórnia) wydało oświadczenie że zajmują się wszystkimi obraźliwym komentarzami czy na Internecie czy w telewizji sposobem prawnym i ukarali już połowe wysokimi grzywnami……

 2. Od kiedy BTS jest najpopularniejszym boysbandem?
  A wiem – od kiedy przestały być modne.
  …weźcie tych koreańczyków poinformujcie…

  • To że ty uważasz, że przestały być modne, nie znaczy że tak jest. xD
   Ta grupa osiągnie więcej niż boysbandy kiedykolwiek wcześniej.

    • Człowieku, zobacz ich osiągnięcia a dopiero potem pierdziel głupoty xD ten zespół dzień wcześniej występował na Grammys Awards. To chyba o czymś świadczy jako o muzykach

     • Jedna z najlepiej sprzedających się płyt na świecie w zeszłym roku, trasa koncertowa na stadionach (zagrali m.in. 2 dni pod rząd na wembley bilety wyprzedane w kilkadziesiąt minut), przemówienie dla Unicefu.

     • Wszelkiego rodzaju nagrody przemysłu filmowego, czy muzycznego to też marketing. Dlatego tak często są one przyznawane produktom, które w żaden sposób nie zgadzają się z odczuciami widzów, czy fanów. Poza tym “osiągnięcie”, o którym mówisz jest jedynie osiągnięciem na płaszczyźnie materialnej. Ja wiem, że teraz, jako człowieka sukcesu określa się tego, kto ma dużo pieniędzy. Są jednak ważniejsze rzeczy, niż stan konta.

     • Błąd poznawczy.
      Nazywani są legendą przez grupkę smarkaczy i małolatów.
      Świat to nie małolaty.

     • Poczytaj trochę w Internecie co teraz jest modne. A z resztą te miliony fanek by cie nawet kijem przez brudna szmatę nie dotknęły. Tylko wyrażam preferencje jak Ty to wcześniej gdzieś tam ujołeś. przestań hejtować i zacznij żyć normalnie a nie w twoich latach 80tych.

     • To czyli między innymi Shawn Mendes, Steave Aoki, Tyra Banks, James Corden, Charlie Puth, Halsey, Charlie XCX, John Cena, Camila Cabello, Diplo, Ariana Grande I wiele innych to też groupa smarkaczy I małolatów.A te starsze osoby jak matki, ojcowie, dziadkowie i bacie które lubią BTS ?

     • Wyjątki nie są regułą. W skali świata BTS nie istnieje.
      Znajdź mi duży międzynarodowy ranking “top100” “top500” czy “top1000” wszech czasów z chociażby jednym utworem BTS.

      Bo widzisz, jak spojrzysz na “Top500 wszechczasów magazynu Rolling Stone” to:

      Najwięcej miejsc na liście, bo aż 23, zajmują utwory zespołu The Beatles. Poniżej czołówka rankingu artystów, pod względem liczby utworów na liście:
      23 – The Beatles,
      14 – The Rolling Stones,
      12 – Bob Dylan,
      11 – Elvis Presley,
      7 – The Beach Boys, Jimi Hendrix,
      6 – Chuck Berry, U2, James Brown, Prince, Led Zeppelin, Sly and the Family Stone.

      Może niech najpierw BTS znajdzie się na tej liście chociaż… raz?
      A potem porównuj ich z jakimkolwiek innym legendarnym zespołem.

     • Błąd poznawczy.
      Nazywani są legendą przez grupkę smarkaczy i małolatów.
      Świat to nie małolaty.

   • No jasne że nie muszę kłamać – i nie są żadnym wyjątkiem. Nic więcej nie osiągają.
    NKoTB, Backstreet czy East17 też grali i śpiewali – tylko brakowało im internetu w latach 80/90 do rozmachu.

    Chcesz mi powiedzieć że sprzedali więcej płyt? Może najdłużej istnieją? Może najczęściej na Top10? Otóż nie. Ich osiągnięcia to najwięcej lajków, najwięcej spamów (re-tweetów), najwięcej kliknięć, najwięcej obejrzeń etc. (z zaznaczeniem że w krótkim czasie).

    Czy lubię BTS? Nie – bo nie lubię takiej muzyki i takiego stylu (te przerwy i desync rytmów), ale nie są niczym szczególnym i za 5 lat ktoś ich zastąpi na szczycie. A potem zacznie się powolny proces zapominania,

    A tymczasem, po prawie 50 latach w 2019 The Beatels znowu byli na szczycie brytyjskich list przebojów (Top10). Także album tej grupy w latach 2009-2011 (po 40 latach od wydania) był najlepiej sprzedającym się albumem na całym świecie.

    ^ To jest wynik, a nie jakieś BTS’owe: “Osiągnięcie miliona obserwujących na TikToku w najkrótszym czasie (3 godz. 31 min.)”…

    • Cóż, co jest w internecie zostanie w internecie. Dzięki niemu The Beatles żyje do dziś i dzięki niemu BTS też będzie żyło długo. I nie, nie osiągnęli oni tylko cyferek w sieci, oni przełamali bariere jezykowa, swoim ciekawym i zaplanowanym konceptem zyskali fanów (w różnym wieku) , którzy tylko marzą żeby być na ich koncercie, bo chca zobaczyć niesamowita jakość jaka tworzy bts, jakość na którą ciężko pracowali przez większość swojego życia.
     Jeżeli chce Pan mówić o osiągnięciach, to polecam najpierw się zainteresować, bo pomijając te wyżej napisane, to BTS wygrali jeszcze nagrody i to nie mało i gdy obraża Pan ich osiągnięcia warto poszukać tych wiadomości.

     • łał, musisz się zatrudnić do pisania przemówień dla prezesa… tylko popracuj nad tekstami…

      “jakość na którą ciężko pracowali przez większość swojego życia.”

      No, no… ale górnolotne :) Jakby pół wieku pracowali nad tą jakością… tymczasem BTS ma zaledwie 7 lat. no ale rozumiem że jeszcze dużo przed nimi – niech pracują dalej nad tą jakością :)

    • A to dopiero ironia, kiedy na całym świecie porównuje się BTS właśnie do The Beatles. Są drugim zespołem na świecie, właśnie po The Beatles, którego 3 kolejne płyty zajęły w ciągu 12 miesięcy pierwsze miejsce listy Billboard.
     Piszesz o “lajkach”, a tymczasem to nie “lajki” stoją za kupnem 3.42 miliona płyt w przeciągu pierwszego tygodnia przedsprzedaży (9-16 lutego) nowej płyty, która wyjdzie dopiero 21 lutego, więc ta liczba może do tego czasu wzrosnąć. To jest sprzedaż fizyczna albumu, który jeszcze nie wyszedł.
     To nie “lajki” pokryły w zeszłym roku ich ostatnią płytę złotem, która w Polsce jest 3x droższa od reszty krążków w sklepach.

     Możesz nie lubić, możesz nie słuchać, możesz hejtować, ale nie zmieni to faktu, że BTS jest najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się zespołem na tej planecie.

     • Identycznie pisano o Spice Girls i podobnych efemerydach, które szybko przemijają i nic po nich nie zostaje.

 3. Szczerze mówiąc nawet jeśli nie powinni wyśmiewać nie jest śmieszny a uroczy a to że oni mają krzywe mordy i zazdroszczą to nic trzeba krytykować ponieważ w ten sposób się dowartościowują

 4. Nie wiem jak można mylić osoby. Oceniają po wyglądzie, chociaż nie znają jaką jest osobą. Jeon Jungkook jest najsłodszy z zespołu BTS.
  Najpierw poznajcie potem oceniajcie.

 5. Akurat kwestia że wszyscy azjaci wyglądają tak samo, to żaden rasizm tylko tak działa nasz mózg. Jesteśmy bardziej opatrzeni z twarzami europejskimi, więc lepiej je rozróżniamy. Dla azjatów wszyscy europejczycy wyglądają tak samo.

  • “…..wszyscy Azjaci wyglądają tak samo……” Większej bzdury dawno już nie czytałem. To tak, jak by jakiś Azjata napisał że wszyscy europejczycy wyglądają tak samo. 2 ręce, dwie nogi, kadłubek i głowa :-)

   • To nie bzdura, lecz nauka. Nie mogę wkleić linka bo komentarz nie przejdzie, ale wygooglaj sobie frazę “Dlaczego przedstawiciele innej rasy wyglądają dla nas tak samo (i my dla nich też)”.

   • Tak, dla Azjatów Europejczycy wyglądają baaardzo podobnie.
    Wiele razy słyszałem, że różnimy się dla nich jedynie kolorem włosów i wzrostem.

    &

 6. To co tutaj ludzie wypisują, świadczy o ich głupocie, nie wiedzy i braku tolerancji. W tym momencie widać że Polska nie potrafi być tolerancyjna, a już bardziej ludzie i mieszkańcy wielu województw. Ludzie zastanawiają się, czemu mamy tam mało gości z innych rejonów, właśnie dlatego że nie są tolerancyjni. Patrząc na tą sprawę z pryzmatu Korei, to jest przykre, jak się patrzy na te wszystkie hejty. Ludzie z tam tąd mają ciężko a nie w luj zajefajnie. I dla nich to jest zaszczyt że taka gwiazda jak Jungkook może ich prezentować w takiej międzynarodowej liście. #stophejtu #stoprasizmu

 7. Jest mężczyzną i to młodym, nie jest gejem, inna kultura, inne zwyczaje a z resztą co to ma do rzeczy? Został wybrany a to, że u nas w kraju wszyscy wszystkich wyśmiewają nie ważne czy za wygląd, kolor skóry czy co kto nosi to już standard. Chory naród ! Rzygać się chce. W niczym od nikogo nie jesteśmy lepsi … Wręcz przeciwnie! Nasi dziadkowie i pradziadkowie wstydzili by się że walczyli za takie ścierwo!!!

 8. Jaka ksenofobia? Nabijanie się z tego, że aktualny wzorzec przystojnego mężczyzny to zniewieściały wymoczek to rasizm? Coś ci cię autorze w głowie pomieszało, albo specjalnie napisałeś prowokujący tekst. Idąc twoim tokiem myślenia to krytykując wygląd Michała Szpaka (przykładowo, bo darzę gościa ogromnym szacunkiem), czy Madoxa też powinienem wyjść na rasistę i ksenofoba.

 9. Autorowi radzę zajrzeć do słownika i znaleźć hasło Ksenofobia. Naprawdę mam dość tego autora – wykastrowanego beta-chłopca w którego żyłach płynie sojowe latte a na laczkach ma wydziergane SJW

 10. Może i nie jestem fanką kpopu ale chociaż rozróżniam ludzi na zdjęciach. W dodatku wokalista zespołu został publicznie wyśmiany za wygląd, żarty żartami ale ludzie trochę szacunku i tolerancji. A tego naprawdę nam brakuje.

 11. Ale Dzień Dobry TVN mają problem naprawdę. Żal widać, że rasiści. Każda, że tak powiem ,,rasa” ma inny wygląd. A korea ma właśnie taką cerę. Najśmieszniejsze było to, że pomylili Jungkooka twarz i wzięli J-Hopa. Jestem fanką kpopu i napewno tak jak większość ( z 60% ) ludzi. Poprostu wielki żal i oburzenie na Dzień Dobry TVN

 12. Tylko czekać, jak zaczną grać Martyniuka… Coś chyba jest ogólnie w charakterze Polaków, że jakakolwiek “inność” wywołuje u nich przynajmniej kpinę, a w najgorszym przypadku jawną wrogość werbalną i fizyczną. Pomyśleć, że to wszystko dzieje się po obchodach w Auschwitz, gdzie byli więźniowie przestrzegali, że od takich “niewinnych” żarcików może rozpocząć się pogrom tej, czy innej części społeczeństwa.

 13. Jest 21wiek lidze dalej są nie świadomi rzeczy oczywistych i dalej nie tolerują ludzi a sami traktują się jak królów. Ja na miejscu TVN wyrzucila ich z programu. Każdy ma swoje zdanie ale czasami nieprzyzwoite jest go wymawiać na głos. Ogarnijcie się,
  boże wy wiecie jaki to w ogóle wstyd?

 14. Obrażanie pana Kooka to lekka przesada, ale nie widzę problemu, by nie zgodzić się z wyborem go na najprzystojniejszego faceta na świecie. To nie można mieć już własnego zdania?

 15. TVN ostatnio ma taka serie strzelania sobie w stope, że ciekawi mnie kiedy nie będa juz mogli przestac tego ignorowac. Zwłaszcza, że stacja chce uchodzic za opozycyjna do mocno konserwatywnego i siermiężnego humorystycznie TVP.

 16. Nie słucham, słuchać takiej muzyki i takich boysów nie będę, ale szacunek mam i doceniam, że są takim gigantem na rynku muzycznym.
  Przykro jak czytam te wszystkie komentarze polskiej cebuli, która wyzywa i nazywa śmieszną tą społeczność, jaką jest k-pop.
  Jak można w ogóle publicznie stwierdzić, że są śmieszni, kiedy inni, którzy być może są ich największymi fanami kochają ich?!
  Trzeba być pustą, grubą, brzydką i śmierdzącą kluchą siedzącą przed komputerem i krytykującą wszystko co nie wchodzi w strefę komfortu i upodobań.
  Wstydźcie się!
  Jeżeli ten człowiek jest według świata najprzystojniejszym mężczyzną tego roku to niezmiernie się cieszę, że macie GÓWNO DO POWIEDZENIA.
  Parszywki.
  .
  A za taką wpadkę i jawne wyśmiewanie na ekranie powinni zostać zwolnieni natychmiastowo.

 17. XD

  Jak czytam niektóre komentarze to nie wiem, o co wam chodzi •.•

  Azjaci to, przynajmiej według mnie i kilkudziesięciu, może kilkuset milionów osób, jedne z najładniejszych osób na świecie. Lecz każdy ma własne poglądy – niektórym podobają się ciemnoskórzy, niektórym osoby po wielu operacjach plastycznych (wiecie o co cho ;D), a niektórzy nie akceptują osób różniących się czymkolwiek. Ja akceptuję każdego, uwielbiam bawić się z moją niepełnosprawną siostrą, chociaż nie oddycha i nie może się ruszać, oprócz warg, oczu i innych części twarzy. Nie obchodzi mnie kolor skóry, pochodzenie, wiara itd. Gdy nie akceptujesz innych, inni nie akceptują ciebie.

  Mówiąc o, jak to nazwaliście, paradowaniu po ulicach ze zdięciem złej osoby, uważam, że nie powinno się obwiniać tego typa (oglądam pnś więc nie wiem jak on się nazywa). Na początku, kiedy poznałam BTS, nie rozróżniałam członków, wiedziałam jedynie, że RM to lider, ma dołeczki, niższy głos i inny przedziałek.

  Widziałam komentarz, w którym ktoś napisał o operacjach plastycznych sławnych azjatów. Wiele osób uważa, że całe boysbandy i girlsbandy są sztuczne. To nieprawda!!! Z tego co pamiętam, w BTS nikt nie miał operacji plastycznej, ale mogę się mylić. Wiem, że w girlsbandzie Blackpink Lisa miała operację nosa. Nie mylcie tylko operacji plastycznej z operacją, jaką wykonuje się w szpitalu! Moja koleżanka, która jest wierną fanką K-Popu, powiedziała mi kiedyś, że pewien koreańczyk z zespołu miał wypadek. Nie pamiętam, kto to, lecz jeśli ktoś jest w takiej sytuacji, to jedzie do szpitala, ma prześwietlenia itd. Czasem ma się operację twarzy i zmienia się ona bezpowrotnie. Lekarze chcą, żebyśmy wyglądali wtedy jak najlepiej, dlatego, jeśli to możliwe, np. prostuje nos, jeśli był złamany. Na głupca wychodzi ten, który gada głupoty, choć nie raczył się sprawdzić w internecie, tak jak Suga z BTS wydaje się być niektórym cichy, bo osoby te nie wiedzą, że przechodził przez depresję, miał wypadek (nie może tańczyć breakdance’a przez uszkodzone ramię) i trudno mu było utrzymać się w biednej rodzinie.

  Podsumowując – projekt źle wyszedł dla DdTVN, ale przecież każdy popełnia błędy, tymbardziej, że trudno rozpoznać azjatów na pierwszy rzut oka. Spróbujcie sami – przekonacie się! Wedłig mnie to J-Hope (gościu ze zdjęcia) jest najładniejszy w zespole. Powtarzam, każdy ma swoje zdanie. Możecie je przedstawiać innym, ale nie obrażajcie niokogo.

  • Ps: tak, azjaci się malują, ale nie tak, jak dziewczyny. To normalne w tym regionie. U nas kobiety nakładają ok. 14 produktów naraz! W Azji wystarczy jasny podkład, trochę różu, bronzera i cienia w koralowym odcieniu. Czasem też korzystają z błyszczyków. Rzadko spotkacie mocny codzienny makijaż, lecz cosplayerzy często dużo go nakładają, przyczepiają rzęsy, wosk itp. Mężczyźni po prostu nakładają cieniutką warstwę podkładu, wypełniają usta i brwi. Jeśli będziemy chodzić po ulicach, przyjmijmy, Tokio, i tak rzadko spotkamy takiego chłopaka, bo popularna jest tam tzw. “Koreańska pielęgnacja”. Więcej o niej przeczytacie w internecie.

 18. Jak widać polak ze wsi wyjedzie, ale wieś z polaka ani trochę. Jak widać nasze społeczeństwo nie ma tak podstawowych zdolności umysłowych jak zdolność koegzystowania w społeczeństwie, która objawia się faktem, że:
  -Ktoś inny może lubić to czego ja nie lubię
  -Nikogo nie obchodzi że ja tego nie lubię.
  W internecie bądź sobą. Chyba, że jesteś chamem, wtedy bądź kimś innym.

 19. To jest naprawdę straszne co powiedzieli prowadzący nie znając człowieka po prostu z buta wypieli mu jakieś nic nie warte uwagi chociaż nikt ich nie prosił o taki komentarz to po prostu jest żałosne,bo zamiast po prostu pogratulować i ugryźć się w język po praz kolejny pokazaliśmy brak szacunku do innej narodowości, kolejna żenująca sprawa jest to że po raz kolejny członek został pomylony z innym co jeszcze bardziej ośmiesza prowadzących program dzień dobry tvn myląc j – hope z jungkookiem więc byłabym nie zmienię wdzięczna gdyby telewizja i radio zanim robi jakiś artykuł nauczyła się imion tego zespołu…

 20. AO co tyle szumu? Trzeba mieć bielmo na oku żeby nie widzieć że jest tak jak powiedzieli prowadzący. Z tą poprawnością polityczną to już niektórym w dupie poprzewracało. Wg mnie powiedzieli prawdę a teraz jest niepotrzebne bicie piany. Za wierszyk „murzynek Bambo…” też zostali by zlinczowani. Trochę zdroweg orozsądku i tylko tyle.

 21. Aż mam ochotę tam przyjść i zrobić aferę na całe TVN, szanujmy się ludzie, ja wiem że nie każdemu się może podobać kogoś wygląd ale jak już się nie podoba to zachowajcie to dla siebie nikt was o zdanie nie pytał, poza tym fani BTS z polski teraz przez taki niedojrzały wybryk telewizji mają jeszcze trudniejszy dostęp na koncerty swoich idoli i muszą jechać do innego kraju bo przez te zdarzenie BTS nie chcą przyjechać do polski i się w sumie im nie dziwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...