Najpotężniejsza i najbardziej kontrowersyjna bohaterka Marvela powróci. Zaczęły się prace nad „Kapitan Marvel 2”

News/Film 23.01.2020
Najpotężniejsza i najbardziej kontrowersyjna bohaterka Marvela powróci. Zaczęły się prace nad „Kapitan Marvel 2”

Najpotężniejsza i najbardziej kontrowersyjna bohaterka Marvela powróci. Zaczęły się prace nad „Kapitan Marvel 2”

Najnowsza faza Marvel Cinematic Universe rozpocznie się dwoma produkcjami, w których najważniejsze role przypadły kobietom. A ujawniona właśnie informacja, że Disney rozpoczął prace nad „Kapitan Marvel 2”, tylko potwierdza chęć firmy na zwiększenie obecności superbohaterek w swoich filmach. Co dokładnie wiemy o sequelu?

„Kapitan Marvel” z 2019 roku była pierwszą produkcją Marvel Studios z kobiecą protagonistką, co oznacza, że widzowie musieli czekać na to ponad dziesięć lat. Efekt końcowy wzbudził w dodatku sporo kontrowersji i sprzecznym opinii. Na Brie Larson, wcielającą się w Carol Danvers, i sam film jeszcze przed premierą spadła olbrzymia fala hejtu. Aktorka dodatkowo podgrzewała i tak nieprzyjemną atmosferę kontrowersyjnymi wypowiedziami w mediach, przez co stała się największą przeciwniczką w oczach bardziej konserwatywnej części fandomu.

Produkcja zarobiła ostatecznie 1,1 mld dol. – tym samym stała się dziewiątym najlepiej zarabiającym filmem superbohaterskim w historii. Dlatego raczej nikogo nie zdziwi informacja, że Disney właśnie rozpoczął prace nad sequelem „Kapitan Marvel”. Co już wiadomo, o projekcie znajdującym się w najwcześniejszej fazie realizacji?

W „Kapitan Marvel 2” powróci Brie Larson, ale film będzie mieć innych scenarzystów i reżyserkę.

Jak podaje The Hollywod od Reporter, zadanie napisania skryptu otrzymała Megan McDonnell, która wcześniej pełniła rolę jednej ze scenarzystek nadchodzącego serialu Disney+ pt. „WandaVision”. To jej pierwsza poważna praca w branży, więc jej poziom jest dla widzów sporą niewiadomą, ale wygląda na to, że Disney jej ufa. Obie strony obecnie negocjują warunki kontraktu. Marvel szuka też nowej reżyserki, która zastąpi duet Annę Boden i Ryana Flecka.

  • Czytaj także: zrobienie w pełni kobiecej produkcjiMożliwe, że w Marvel Cinematic Universe znajdzie się miejsce na jeszcze więcej filmów z kobietami w rolach głównych. Aktorki zaapelowały do Kevina Feige’a o .

Warto przypomnieć, że „Kapitan Marvel” nie doczekał się szczególnie pozytywnych ocen od światowej krytyki, a słabe decyzje reżyserskie były jednym z wypominanych filmowi elementów. Na pocieszenie Boden i Fleckowi zostanie jednak prawdopodobnie rola reżyserów któregoś z najbliższych superbohaterskich seriali na Disney+. Na temat sequela „Kapitan Marvel” wiadomo na ten moment bardzo niewiele (co nie powinno zaskakiwać przy braku choćby scenariusza), ale według medialnych informacji akcja produkcji ma się rozgrywać współcześnie, a nie w latach 90. czy na początku XXI wieku.

Premiera filmu jest planowana na 2022 rok. Film nie ma jeszcze oficjalnego tytułu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Marvel wraca do prac nad filmem „Czarna Pantera 2”. Fani chcą, żeby Shuri przejęła rolę brata w MCU

Śmierć Chadwicka Bosemana wstrzymała postęp prac nad sequelem filmu „Czarna Pantera”, ale Marvel zamknął już okres pierwszej żałoby i wrócił do planowania. Fani nie mają wątpliwości, że to właśnie Letitia Wright grająca Shuri powinna zostać nową Czarną Panterą, a doniesienia medialne zdają się potwierdzać właśnie taki plan na produkcję z 4. fazy MCU.

News/Film 23.11.2020

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Najpotężniejsza i najbardziej kontrowersyjna bohaterka Marvela powróci. Zaczęły się prace nad „Kapitan Marvel 2””

  1. Pracuję w kinie i mogę obejrzeć każdy film za darmo, jednak z ehmm… szacunku do aktorki filmu nie obejrzę, przecież nie życzyła sobie aby biali mężczyźni oglądali, a co gorsza oceniali jej filmy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...