Czy firma J.J. Abramsa zrealizuje ekranizację „Justice League: Dark”? Warner Media zawarło umowę z Bad Robot

News/Film 22.01.2020
Czy firma J.J. Abramsa zrealizuje ekranizację „Justice League: Dark”? Warner Media zawarło umowę z Bad Robot

Czy firma J.J. Abramsa zrealizuje ekranizację „Justice League: Dark”? Warner Media zawarło umowę z Bad Robot

Warner Media wciąż chce poszerzać filmowe i telewizyjne uniwersum DC. Pojawiły się informacje, jakoby trwały prace nad adaptacją „Justice League: Dark”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Fani komiksowego „Justice League: Dark” mogą powoli otwierać szampana. Według informacji podanych przez portal Deadline, Warner Media pracuje nad adaptacją wydawnictwa DC.

Warner Media chce, aby ekranizacją zajęła się firma Bad Robot – wytwórnia J.J. Abramsa.

Bad Robot było odpowiedzialne za „Zagubionych”, „Fringe: Na granicy światów” czy „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”. Projekt, o którym mowa, znajduje się na razie w bardzo wczesnej fazie. Trudno więc o dokładniejsze szczegóły na jego temat.

Wiadomo jedynie, że według zawartej z Warner Media umowy Bad Robot ma przedstawić pomysły, zarówno na kinowy, jak i telewizyjny projekt na podstawie „Justice League: Dark”. Dopiero się okaże, czy będzie to pełnometrażowy film czy serial.

„Justice League: Dark” w wersji komiksowej po raz pierwszy pojawiło się we wrześniu 2011 roku. W skład tytułowej Mrocznej Ligii Sprawiedliwości wchodzili: John Constantine, Madame Xanadu, Deadman, Cień, Changing Man i Zatanna. Z czasem dochodzili do niej nowi członkowie, w tym Swamp Thing.

Warto wspomnieć, że „Justice League: Dark” otrzymało już jedną adaptację.

W 2017 roku na podstawie komiksowej serii pojawiła się animowana „Liga Sprawiedliwości: Mrok”. Dla osób, które nigdy nie zetknęły się z wymienionymi wyżej postaciami, będzie to dobry wstęp do ich świata.

Warner Bros. planowało również aktorską adaptację „Justice League: Dark”. W projekt zaangażowany był nawet Guillermo del Toro. Film jednak nie powstał. Czy taki los czeka również przygotowywane przez firmę J.J. Abramsa pomysły? Czas pokaże.

Teksty, które musisz przeczytać:

Fani chcą wpływać na popkulturę przez petycje i listy otwarte, ale nie pozbędą się Brie Larson z „Kapitan Marvel 2”

Nigdy wcześniej wyrażanie wspólnej opinii przez fanów nie było równie proste, jak obecnie. Internetowe petycje, ankiety i listy otwarte przyciągają dziesiątki tysięcy ludzi, ale ich wpływ na tworzenie popkultury wciąż jest znikomy. Dlaczego fani chcą większej władzy i czemu Brie Larson nie zostanie zastąpiona czarnoskórą aktorką w „Kapitan Marvel 2”?

Felieton/Film 27.01.2020

Dołącz do dyskusji

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...