„Sex Education”, „Pan Tadeusz” i mnóstwo klasyki polskiego kina. Piątkowe nowości na platformie Netflix

Artykuł/VOD 17.01.2020
„Sex Education”, „Pan Tadeusz” i mnóstwo klasyki polskiego kina. Piątkowe nowości na platformie Netflix

„Sex Education”, „Pan Tadeusz” i mnóstwo klasyki polskiego kina. Piątkowe nowości na platformie Netflix

Netflix zazwyczaj stara się, żeby każdy weekend otwierać z mocnym przytupem i nie inaczej jest również 17 stycznia. Od dziś na największej platformie VOD znajdziecie mnóstwo klasyki polskiego kina, nowy horror od holenderskich twórców i 2. sezon popularnego „Sex Education”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Adam Mickiewicz powróci na polskie salony dzięki serwisowi Netflix? Brzmi nieco nieprawdopodobnie, ale dzięki dzisiejszej aktualizacji biblioteki Netflisa ma szansę się ziścić. Na platformie właśnie zagościły bowiem takie polskie produkcje jak „Tato”, „Złoto dezerterów” i „Pan Tadeusz”. Nie zabraknie także premier spoza naszego kraju, takich jak „Upadek Grace” i „Sex Education”.

Najciekawsze nowości Netflix Polska z 17 stycznia:

Ares: Sezon 1

Foto: „Ares” / Netflix

Netflix w ostatnich latach mocno inwestuje w horrory i produkcje europejskie. W pewnym momencie ktoś musiał więc pomyśleć o połączeniu tych dwóch inicjatyw (coś podobnego zrobiono zresztą w Indiach, by przypomnieć „Opowieści o duchach”). Końcowym efektem tego działania jest „Ares”. Pierwszy holenderski serial Netflix Original opowiada historię tajemniczego zrzeszenia studentów, do którego dołączy dwójka ambitnych młodych ludzi. Szybko okaże się jednak, że organizacja ma drugą, ciemniejszą stronę. Premierowy sezon psychologicznego horroru liczy osiem odcinków.

Upadek Grace

„Upadek Grace” to nowe dzieło Tylera Perry’ego, czyli jednego z najpopularniejszych reżyserów w Stanach Zjednoczonych. Jego filmy dosyć rzadko przebijają się jednak poza granice tego kraju, dlatego „Upadek Grace” może być dla wielu osób pierwszą szansą na zapoznanie się z jego stylem. Produkcja opowiada historię tytułowej bohaterki – kobiety w średnim wieku, która próbuje ułożyć sobie życie po rozwodzie. Ku własnemu zaskoczeniu Grace spotyka cudownego, romantycznego i młodszego mężczyznę, który wykazuje zainteresowanie jej osobą. Ich relacja szybko ulega jednak zmianie po ślubie.

Pan Tadeusz

aktualizacja netflix polska

„Pan Tadeusz” to tytuł, który wywołuje niemało sprzecznych uczuć. Z jednej strony mowa o najsłynniejszym dziele czołowego europejskiego romantyka, a z drugiej lekturę szkolną omawianą często w sposób zniechęcający do czytania. Filmowa wersja w reżyserii Andrzeja Wajdy zdecydowanie nie pogodziła zwaśnionych stron, ale z dzisiejszej perspektywy stanowi ciekawy wgląd w kondycję polskiego kina na przełomie wieków.

Piątkowa aktualizacja Netflix Polska – pełna lista premier:

 • Ares: Sezon 1
 • Ewolucja hip-hopu: Sezon 4
 • Sex Education: Sezon 2
 • Nailed It! Niemcy: Sezon 1
 • Upadek Grace
 • Pan Tadeusz
 • Złoto dezerterów
 • Nie zostawiaj mnie
 • Mamy 2 Mamy
 • Erratum
 • Tato

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix zrobił całkiem niezłe anime. Ale „Blood of Zeus” niestety marnuje potencjał greckich mitów – recenzja

Netflix od lat systematycznie powiększa liczbę oryginalnych i licencjonowanych anime. Zaadoptował też styl japońskiej animacji do kilku tytułów nie powstających w tym wyspiarskim kraju. Najsłynniejszą z nich jest oczywiście oparta na serii gier wideo „Castlevania”. Twórcy tej animacji zrobili również najnowszy serial platformy zatytułowany „Blood of Zeus”.

Recenzja/Seriale 28.10.2020

Dołącz do dyskusji (3)

11 odpowiedzi na “„Sex Education”, „Pan Tadeusz” i mnóstwo klasyki polskiego kina. Piątkowe nowości na platformie Netflix”

 1. Pan Tadeusz szkolny koszmar dobrze że były streszczenia i człowiek mniej wiecej wiedział o co chodzi . Teraz mam 29 lat i jak by mi ktoś go kazał czytać to chyba bym się zrzygał . A film jest tak nudny i cholernie wnerwiający tego się nie da oglądac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...