Sztuczna inteligencja będzie zarządzać studiami filmowymi? To bardzo możliwe

News/Film 10.01.2020
Sztuczna inteligencja będzie zarządzać studiami filmowymi? To bardzo możliwe

Sztuczna inteligencja będzie zarządzać studiami filmowymi? To bardzo możliwe

Warner Brothers rzekomo podpisało umowę z firmą Cinelytic, zajmującą się szacowaniem ryzyka konkretnych projektów filmowych.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Jak podaje amerykański portal The Hollywood Reporter, Warner Bros jest kolejnym podmiotem gospodarczym, który rozpoczął współpracę z firmą Cinelytic posiadającą w portfolio swoich usług „konsultacje” z systemem sztucznej inteligencji, która kalkuluje prawdopodobieństwo powodzenia danego projektu, biorąc pod uwagę różnorodne czynniki, jak rozpoznawalność gwiazd czy wyniki finansowe podobnych filmów w poprzednich okresach.

System w kilka sekund skalkuluje dane, dotyczące projektu, których analiza zajęłaby człowiekowi kilka dni – chwali projekt Tobias Queisser, szef firmy, która rozpoczęła swoją działalność w 2016 roku.

Terminator - kadr z filmu

Quiesser dodaje także, że sztuczna inteligencja tylko brzmi przerażająco i daleko jesteśmy od wizji znanej z „Matriksa” czy „Terminatora”, gdzie maszyny rządzą światem.

Warto zauważyć, że systemy komputerowe nie potrafią podejmować kreatywnych decyzji. Są natomiast dobre w analizowaniu ogromnych liczb i danych, a także dostrzeganiu wzorów i zależności, nie tak łatwo widocznych dla człowieka – dodaje.

Zapewnia też, że decyzje kreatywne nadal będą podejmowane przez człowieka, na bazie jego doświadczenia oraz siły wewnętrznego przeczucia.

System proponowany przez Cinelytic ma pomóc w podejmowaniu decyzji marketingowych, oszacowując chociażby, kiedy najlepiej jest wypuścić dany tytuł do kin.

Biorąc pod uwagę, że wielkie studia filmowe zapełniają kalendarz premier na kilka lat do przodu – wiemy w końcu, kiedy na ekranach zobaczymy kolejne filmy wchodzące w portfolio wytwórni Disneya – takie działanie może być pomocne dla decydentów studiów filmowych, chcących zmaksymalizować swoje zyski.

Wedle The Hollywood Reporter, z konsultacji firmy korzystają już firmy: Ingenious Media („Wind River”), Productivity Media („Godzinki”) oraz STX („Playmobil Film”, „Paskudy”), który rozpoczął współpracę z Cinelytic po klapie finansowej wspomnianych tytułów.

Teksty, które musisz przeczytać:

Todd Phillips dementuje plotki o rozpoczęciu prac nad sequelem „Jokera”. Reżyser nie wbija jednak gwoździa do trumny projektu

„Joker” Todda Phillipsa rządzi w ostatnich tygodniach nie tylko sercami kinomanów, tłumnie oglądających film w kinach, ale także umysłami decydentów Warner Bros., którzy zastanawiają się jak dodatkowo spieniężyć sukces obrazu. Wczoraj ogłoszono, że rozpoczęto prace nad sequelem. Kilka godzin później zdementowano te doniesienia. Teraz do całej sprawy odniósł się główny zainteresowany – reżyser Todd Phillips.

Artykuł/Film 21.11.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...