„Diuna” opanuje popkulturę w 2020 roku, bo oprócz filmu powstanie też powieść graficzna. Pokazano pierwsze plansze

News/Komiksy 09.01.2020
„Diuna” opanuje popkulturę w 2020 roku, bo oprócz filmu powstanie też powieść graficzna. Pokazano pierwsze plansze

„Diuna” opanuje popkulturę w 2020 roku, bo oprócz filmu powstanie też powieść graficzna. Pokazano pierwsze plansze

Frank Herbert jest znany jako autor jednej z najsłynniejszych serii science fiction. Niestety, pierwsza próba adaptacji jego dzieła na język kina się nie powiodła. W 2020 roku, oprócz następnej ekranizacji dostaniemy też zupełnie nową powieść graficzną z bohaterami serii. Kto stworzy komiks „Diuna”, którego pierwsze fragmenty właśnie pokazano?

„Diuna” w reżyserii Denisa Villeneuve’a to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany tegoroczny film science fiction (listę nadchodzących premier sci-fi znajdziecie TUTAJ). Na adaptację popularnej powieści, której głównym bohaterem jest młody Paul Atryda przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Dopiero w grudniu zobaczymy, jak z odtworzeniem świata Arrakis poradzą sobie tacy aktorzy jak Timothee Chalamet, Jason Momoa, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson i wielu innych znanych członków obsady.

W oczekiwaniu na premierę filmu fani „Diuny” będą mogli się jednak cieszyć innym dziełem związanym z uniwersum stworzonym przez Franka Herberta. Jak poinformował portal Entertainment Weekly, Brian Herbert i Kevin J. Anderson, czyli twórcy najnowszych książek z niedokończonej przez oryginalnego autora sagi napiszą scenariusz powieści graficznej „Dune”. Stworzeniem ilustracji do niej zajmą się z kolei Raul Allen i Patricia Martin, zaś okładki przygotuje Bill Sienkiewicz.

Komiksowa „Diuna” doczekała się już oficjalnej okładki, loga i projektów trójki głównych postaci.

Na premierowych  obrazkach opublikowanych przez EW i autorów komiksu fani serii szybko rozpoznają księcia Leto I Atrydę, jego konkubinę i jednocześnie jedną z Bene Gesserit, Lady Jessikę oraz ich syna Paula Atrydę. Główny bohater serii jest ubrany w specjalny skafander pozwalający przeżyć na niegościnnych pustyniach Arrakis, skąd wydobywa się najcenniejszy surowiec w galaktyce – melanż.

Komiks będzie się składać z trzech części, które chronologicznie podzielą treść pierwszej powieści Herberta. Połączone okładki mają tworzyć wizualny tryptyk obmyślony przez Sienkiewicza. Jak podkreślił syn pisarza w oficjalnym oświadczeniu, „Diuna” została przeniesiona na komiksową formę po raz pierwszy w historii. Fani science fiction z całego świata z pewnością już zacierają ręce.

Premierowy numer komiksu trafi do sklepów w październiku 2020. Na razie nie wiadomo, czy pojawi się również w Polsce.

diuna komiks
Foto: Okładka 1. numeru komiksu „Diuna”/Bill Sienkiewicz

Teksty, które musisz przeczytać:

Jesień 2020 będzie decydująca dla kin. Jakie filmy zobaczymy jeszcze w zbliżających się miesiącach?

Wakacyjne braki w kinowych repertuarach zrekompensuje nam jesień 2020, o ile oczywiście sytuacja z pandemią Covid-19 nie pogorszy się znacząco. W każdym razie, przed nami wyczekiwane premiery „Czarnej Wdowy” i „Nie czas umierać”, czyli najnowszego Bonda. A na dokładkę „Śmierć na Nilu” według Agathy Christie, nowy film od Pixar Studios oraz „Diuna”.

Top/Film 18.09.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...