„Smętarz dla zwierzaków” – nowa adaptacja powieści Stephena Kinga już dziś na antenie HBO oraz w serwisie HBO GO

News/Film 26.12.2019
„Smętarz dla zwierzaków” – nowa adaptacja powieści Stephena Kinga już dziś na antenie HBO oraz w serwisie HBO GO

„Smętarz dla zwierzaków” – nowa adaptacja powieści Stephena Kinga już dziś na antenie HBO oraz w serwisie HBO GO

Smętarz dla zwierzaków” – nowa adaptacja powieści Stephena Kinga już dziś na antenie HBO i platformie streamingowej HBO GO. Dlaczego warto obejrzeć film?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Smętarz dla zwierzaków” to nowa wersja powieści Mistrza Grozy – Stephena Kinga, wydanej w 1992 roku. Jest to historia zwyczajnej rodziny, która przeprowadza się do nowego domu. W okolicy znajduje się tajemniczy cmentarz dla zwierząt, na którym dzieci i lokalni mieszkańcy chowają swoich zmarłych czworonożnych kompanów.

Smętarz dla zwierzaków - kadr z filmu

Gdy w wyniku niefortunnego wypadku ginie córka głównego bohatera, mężczyzna jest zdruzgotany. Nie wiedząc co robić, próbuje za wszelką cenę odwrócić bieg losu. Z pomocą przychodzi specyficzny sąsiad oraz tytułowe cmentarzysko. Działanie, którego podejmie się mężczyzna, będzie miało jednak poważne i przerażające konsekwencje.

Czasami martwe jest lepsze – głosi bowiem oficjalne hasło filmu.

Film Dennisa Widmyera i Kevina Koelscha okazał się niezłym sukcesem, zarabiając na świecie ponad sześciokrotność swojego budżetu. Zebrał przy tym dość różnorodne oceny od widzów i krytyków, którzy wytykali mu w dużej mierze, że jest zbyt mało straszny. W swojej recenzji Tomasz Gardziński pisał, że:

„Smętarz dla zwierzaków” jest filmem niepokojącym i wciągającym, ale niekoniecznie przerażającym.

Taka ocena wydaje się wynikać natomiast z faktu, że „Smętarz dla zwierzaków” wydaje się bardziej dramatem o stracie, wykorzystującym elementy horroru dla podbicia swojego przekazu, aniżeli horrorem sensu stricto.

W tym miejscu warto wynotować także, że jest to nowa adaptacja powieści Kinga. Podobnie, jak w przypadku telewizyjnej wersji horroru „To”, również „Smętarz dla zwierzaków” zaadaptowano na ekran już w 1989 roku. Oryginalny film jest natomiast dostępny na platformie Netflix, dlatego można na spokojnie porównać obie wersje historii i sprawdzić, która przemawia do nas bardziej.

Film wyświetlony zostanie 26 grudnia o 20:10 na antenie stacji HBO. Produkcja debiutuje dziś także na platformie HBO GO. Na platformie Netflix znajduje się natomiast oryginalny film z 1989 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Szykujcie się na spotkanie z Joaquinem Phoenixem i mrokiem Gotham. „Joker” od listopada na HBO i HBO GO

Dla wielu widzów „Joker” to najlepszy dowód na to, że kino superbohaterskie potrafi dostarczać wybitne i głęboko artystyczne tytuły a nie tylko prostą rozrywkę. Nie wszyscy fani wielkiego kina mieli już jednak okazję oglądać produkcję, za którą Joaquin Phoenix i Hildur Guonadottir otrzymali Oscary. Dzięki HBO wkrótce otrzymają okazję to nadrobić.

News/Film 22.10.2020

Dołącz do dyskusji (4)

30 odpowiedzi na “„Smętarz dla zwierzaków” – nowa adaptacja powieści Stephena Kinga już dziś na antenie HBO oraz w serwisie HBO GO”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...