REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Jojo Rabbit”, „1917” i „Psy 3: W imię zasad” - najciekawsze filmy, które pojawią się tej zimy

Rozpoczyna się kalendarzowa zima. Kolejne miesiące zapowiadają się naprawdę ciekawie, jeśli chodzi o propozycje kinowe. Postanowiliśmy wybrać dla was najciekawsze premiery.

20.12.2019
21:56
Jojo Rabbit - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Jakich produkcji warto wyczekiwać w najbliższym czasie? Podpowiadamy nasze typy na hity sezonu zimowego.

Jumanji: Następny poziom - od 27 grudnia

Kontynuacja uznanego rebootu z 2017 roku, który zachwycił widzów i krytyków ciekawym podejściem do oryginału oraz zabawą z formułą gry komputerowej. Tym razem bohaterowie ponownie wracają do świata Jumanji, ale traf chce, że zabierają ze sobą dziadków kilku bohaterów. Dzięki temu Dwayne Johnson i Kevin Hart mogą odgrywać nowe pokłady humoru, wcielając się w Danny'ego Glovera i  Danny'ego DeVito.

Sokół z masłem orzechowym - od 3 stycznia

Urokliwa opowieść drogi i świetne role Dakoty Johnson oraz Shii LaBeoufa. Historia ucieczki młodego chłopca z zespołem Downa z domu opieki oraz próba dotarcia do ośrodka szkoleniowego dla fanów wrestlingu staje się przyczynkiem do zacieśnienia więzi międzyludzkich i odkrycia, że właśnie relacje z innymi są najważniejszą wartością w życiu człowieka.

Judy - od 3 stycznia

Film biograficzny przedstawiający sylwetkę aktorki i artystki estradowej Judy Garland. Film opowiada o tym, jak dorosła Garland próbuje wiązać koniec z końcem, aby zapewnić jak najlepszy byt dla swoich dzieci. Z tego powodu decyduje się na serię koncertów w Londynie, choć wydaje się całkowicie do nich nieprzygotowana. Opowieść o burzliwej karierze, pokazująca też ciemne karty Hollywood. Świetna Renee Zellweger, ze sporą szansą na nominacji do Oscara.

Głębia strachu - od 10 stycznia

Załoga statku podwodnego zostaje uwięziona na pokładzie w wyniku trzęsienia ziemi, które unieruchamia jednostkę. Członkowie ekipy walczą o przetrwanie, próbując oswobodzić się z trudnej sytuacji. Wydaje się jednak, że jakaś tajemnicza i groźna siła znajduje się z nimi na statku, co jeszcze bardziej wpływa na spadek morale członków zespołu.

Psy 3. W Imię Zasad - od 17 stycznia

Kontynuacja opowieści Władysława Pasikowskiego o Franzu Mauerze. Po latach Mauer wychodzi z więzienia i musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, tak różnej od tej, którą pamięta sprzed lat. Musi też poradzić sobie z konsekwencjami swoich wcześniejszych działań i dowieść swojego odkupienia.

Gorący temat - od 17 stycznia

Bazująca na prawdziwych wydarzeniach opowieść o grupie dziennikarek stacji Fox News, które oskarżają swojego szefa o molestowanie seksualne. Produkcja przypomina zatem serial Apple TV+ „The Morning Show”, z tą jednak różnicą, że opowiada prawdziwą historię. Film przyciąga świetnymi nazwiskami głównych aktorek - Margot Robbie, Nicole Kidman oraz Charlize Theron, która jest na ekranie niemal nie do poznania pod make-upem.

Bad Boys for Life - od 24 stycznia

Will Smith i Martin Lawrence wracają do postaci stworzonych przez Michaela Baya w dwóch słynnych filmach z 1995 i 2003 roku. Nowa produkcja w reżyserii duetu: Adil El Arbi i Bilall Fallah pokazuje jak zmieniło się życie bohaterów od tamtego czasu i jak przyjdzie im szkolić nowych rekrutów swojego zawodu.

Jojo Rabbit - od 24 stycznia

Satyra na czasy wojenne i wyjątkowo humanistyczny film o rodzeniu się siły empatii. Reżyser Taika Waititi występuje w filmie także jako karykaturalny, wyobrażony Adolf Hitler, najlepszy przyjaciel młodego Johannesa. Wciągająca opowieść o wojnie widzianej oczami dziesięciolatka. Przejmujący, poruszający i piekielnie zabawny.

1917 - od 24 stycznia

Głośny film wojenny Sama Mendesa, nakręcony na jednym ujęciu. Historia dwóch żołnierzy, którzy mają przeprawić się przez front, aby dostarczyć ważną wiadomość. Sposób prowadzenia opowieści ma wrzucić nas w sam wir wydarzeń i oddać horror wojny w sposób, który tylko kilkukrotnie oglądaliśmy na ekranie. Szykuje się wielka filmowa epopeja.

Małe Kobietki - od 31 stycznia

Nowy film Grety Gerwig, aktorki i reżyserski głośnego filmu „Lady Bird” nominowanego w poprzednim sezonie do wielu prestiżowych nagród. „Małe kobietki” to nowa adaptacja słynnej powieści Lousiy May Alcott opowiadająca o czterech siostrach, które wspierają się wzajemnie w osiągnięciu swoich życiowych celów i marzeń, wykraczających poza godne zaślubiny z kawalerem do wzięcia.

Warto przypomnieć, że „Małe kobietki” to książka, której bał dokończyć się czytać Joey w serialu „Przyjaciele”, a Alcott w osobie Zosi Mamet zainspirowała się do napisania powieści pod wpływem spotkania z rodziną poetki Emily Dickinson, jak przynajmniej twierdzą twórcy serialu Apple TV+ „Dickinson”.

Harley Quinn powraca na ekran. Margot Robbie ponownie wciela się w charakterną heroinę, która poznaliśmy w filmie „Legion samobójców”. Teraz Harley jest singielką i zakłada własny zespół siejących spustoszenie bohaterek. Komiksowa produkcja, której zwiastuny mamią feerią kolorów oraz specyficznym humorem.

Dżentelmeni - od 14 lutego

Guy Ritchie, reżyser niedawnego hitu wytwórni Disneya pt. „Aladyn”, wraca do swoich korzeni i oferuje kolejną w swoim portfolio opowieść gangsterską o porachunkach między członkami różnych gangów. Tym razem będą to jednak dżentelmeni - nienagannie ubrani mężczyźni o świetnych manierach. Nowy film przykuwa uwagę ciekawą obsadą - m.in Hugh Grant, Matthew McCounaghey, Charlie Hunnam, czy Colin Farrell.

Naprzód - od 6 marca

Najnowsza animacja wytwórni Pixar, opowiadając o krainie, w której oprócz dobrodziejstw techniki istnieje też magia. Dwóch braci wyrusza w podróż, aby odkryć tajemniczy prezent pozostawiony im przez ojca.

Skłodowska - od 6 marca

Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie w filmie, bazującym na komiksie „Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout” autorstwa Lauren Rednis, opowiadającym o początkach kariery polskiej noblistki. Reżyseruje Marjane Satrapi, twórczyni głośnego „Persepolis” oraz prześmiewczego filmu „Głosy” z Ryanem Reynoldsem i Gemmą Arertron.

Cóż za piękny dzień - 6 marca

Tom Hanks jako słynny Pan Rogers - prowadzący popularny amerykański program dla dzieci. Historia bazująca na faktach i prawdziwym wywiadzie dziennikarza Esquire, który miał za zadanie porozmawiać z twórcą lubianego programu. Spotkanie cynika i niezmiernie dobrodusznego człowieka doprowadzi do zmiany postawy obu z nich, unaoczniając im, jak cieszyć się z małych rzeczy w życiu.

REKLAMA

Pierwszy polski slasher, jak dumnie zapowiadają twórcy. Bartosz M. Kowalski, twórca głośnego „Placu zabaw” tym razem opowie historię grupy biwakowiczów, którzy nękani są przez dziwnego napastnika, kryjącego się w lesie. Szykuje się długa, nieprzespana i pełna terroru noc.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA