Canal+ kocha polskich pisarzy. „Listy zza grobu”, powieść Remigiusza Mroza, doczeka się ekranizacji

News/TV 10.12.2019
Canal+ kocha polskich pisarzy. „Listy zza grobu”, powieść Remigiusza Mroza, doczeka się ekranizacji

Canal+ kocha polskich pisarzy. „Listy zza grobu”, powieść Remigiusza Mroza, doczeka się ekranizacji

Nie mogło być inaczej. Powieść „Listy zza grobu” autorstwa najbardziej płodnego polskiego pisarza, Remigiusza Mroza, doczeka się ekranizacji. To już kolejna książka tego autora, która zostanie przeniesiona na ekran. Tym razem film bądź serial – jeszcze nie jest to pewne – trafi na antenę i zostanie wyprodukowany przez Canal+. Stacja zakupiła już prawa do powieści. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Remigiusz Mróz zgromadził wielu fanów swojej prozy. Niektórzy żartują, że nie nadążają z czytaniem za jego tempem pisania (a przypomnijmy, że pisarz tworzy też pod pseudonimem Ove Løgmansbø), ale wielu czytelników chwali sobie, że nie musi czekać roku czy paru lat, aby sięgnąć po książkę ulubionego autora. Różnie na jego literacką płodność patrzą koledzy po fachu, jednak nie można pisarzowi odmówić jednego – jego książki stają się bestsellerami, a on sam jest jednym z najpopularniejszych twórców młodego pokolenia. I to takim, którego powieści są już adaptowane.

„Listy zza grobu”, powieść Remigiusza Mroza wydana w styczniu 2019 roku i otwierająca nową serię o Sewerynie Zaorskim, zostanie zekranizowana przez Canal+.

remigiusz mróz listy zza grobu

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy będzie to film, czy serial, ale biorąc pod uwagę, iż książka rozpoczyna nowy cykl pisarza, stawiałabym na to drugie. Powieści polskiego autora mają potencjał na bycie podstawami dla wielosezonowych produkcji, a pojawiające się co i rusz informacje związane z twórczością Mroza i powstałe już tytuły są na to świetnymi dowodami.

Tegoroczna książka to kryminał dla fanów gatunku i wiernych czytelników pisarza. Jak dowiadujemy się z opisu „Listów zza grobu” na stronie wydawnictwa:

Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach.

Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno…

Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog i samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai i rozpoczyna remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad…

Obecnie w TVN-owskim Playerze możemy oglądać 2. sezon serialu poświęconego Joannie Chyłce. W bezkompromisową panią adwokat wcieliła się Magdalena Cielecka. „Chyłka – Kasacja” zadebiutowała w tym roku i jest kontynuacją ubiegłorocznej serii „Chyłka – Zaginięcie”.

Już jakiś czas temu pojawiły się również informacje na temat innych projektów na podstawie twórczości Mroza. Jak zapowiedział sam autor ma powstać serial w reżyserii Łukasza Palkowskiego na podstawie „Wotum nieufności”, pierwszej serii cyklu z Seydą pt.„W kręgach władzy” . Ale to nie wszystko – autor pochwalił się też wcześniej, że powstanie także serial, dla którego inspiracją jest jego cykl o Forście, w skład którego wchodzą takie tytuły jak „Ekspozycja”, „Przewieszenie”, „Trawers”, „Deniwelacja”, „Zerwa”. Podobno jedną z powieści Mroza zainteresowali się nawet twórcy z samego Hollywoodu.

Listy zza grobu

Teorie odnośnie do dzisiejszego obwieszczenia były naprawdę bogate, a trafili w sedno Ci, którzy spodziewali się, że…Czas na nową serię!Czas na Seweryna.Pomysł na "Listy zza grobu" siedział mi w głowie od dawna, a bohaterowie, który ożyli na kartach tej książki, tak naprawdę towarzyszyli mi równie długo. To chyba najbardziej zagadkowa z moich dotychczasowych powieści, a zarazem najbardziej obyczajowa. Turpizmu także nie brakuje.Co wyniknie z takiego połączenia? O tym będzie można przekonać się niebawem, bo "Listy…" ukażą się już 15 maja nakładem Wydawnictwo FILIA/FILIA Mroczna Strona! ;)Więcej szczegółów tutaj: http://remigiuszmroz.pl/listy-zza-grobu

Opublikowany przez Remigiusza Mróza Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Na razie nie podano szczegółowych informacji na temat ekranizacji książki „Listy zza grobu”. Jedno jest jednak pewne – to kolejny krok w budowaniu popularności Remigiusza Mroza, który zdecydowanie ma swoje 5 (10? 15?) minut sławy.

To też nowa okazja dla Canal+, aby stworzyć nowy dobry – mam nadzieję – serial.

Przypomnijmy, że stacja ma na swoim koncie takie hity jak „Belfer” (głównie 1. sezon) czy „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, który ma szansę powrócić na antenę z 2. sezonem. Aktualnie na antenie emitowany jest serial „Żmijowisko” na podstawie książki Wojciecha Chmielarza, a przyszły rok to premiery dwóch nowych serii – „Król”, czyli ekranizacja książki Szczepana Twardocha o tym samym tytule i „Mały Zgon”, kryminalna komedia pomyłek w reżyserii Juliusza Machulskiego, która premierę będzie mieć wiosną 2020 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Kapuczyna raz! Jestem Grażyną i się tego nie wstydzę

Społeczna izolacja już tak chyba ma, że wyciąga z człowieka jego prawdziwą naturę. Czego nauczyłam się o sobie podczas pandemii? Nieoczekiwanie „diagnoza” przyszła ze strony redakcyjnych koleżanek, które jednomyślnie okrzyknęły mnie Grażyną. I wiecie co? Wcale się tego nie wstydzę.

Felieton/Trendy 22.10.2020

Dołącz do dyskusji (2)

14 odpowiedzi na “Canal+ kocha polskich pisarzy. „Listy zza grobu”, powieść Remigiusza Mroza, doczeka się ekranizacji”

  1. Nie chcę wyjść na hejtera ale ostatnio w ramach darmowej akcji miałem dostęp do audiobooka “Listy zza grobu” i delikatnie mówiąc nie byłem zachwycony.
    Początek jest jeszcze ok ale im dalej w las tym gorzej. Bohaterowie podejmują tak głupie i absurdalne decyzje, że łapałem się za głowę. Sama akcja też jest prawie z pogranicza SF bo takie szczęście mają Seweryn czy Kaja. Sam styl książki też nie wypada poprawnie i przypominał mi szkolne wypracowanie albo fanfic.
    W końcu po 2/3 książki odpuściłem słuchanie i mimo iż chciałem się dowiedzieć jak to się skończy to nie byłem w stanie dosłuchać do końca. Nie wiem czy to dobry materiał na film lub serial.

    To moja pierwsza książka tego autora i chyba daruję sobie kolejne. Cieszę się, że Pan Remigiusz ma z tego zarobek na życie ale mi po prostu szkoda czasu na coś takiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...