Drony i MTV Unplugged. Sprawdzamy premiery muzyczne tygodnia

Artykuł/Muzyka 07.12.2019
Drony i MTV Unplugged. Sprawdzamy premiery muzyczne tygodnia

Drony i MTV Unplugged. Sprawdzamy premiery muzyczne tygodnia

W zestawieniu premier muzycznych mijającego tygodnia same wyjątkowe wydawnictwa. Wśród nich MTV Unplugged z udziałem Courtney Barnett i wielkie podsumowanie Buriala.

Premiery muzyczne tygodnia:

Burial – Tunes 2011-2019

Bardzo ważna, zbierająca single z ostatniej niecałej dekady twórczości Buriala kompilacja. Londyński producent z jednej strony podsumowuje drugie dziesięciolecie swojej twórczości, a z drugiej po prostu porządkuje kawałki, które wcześniej wydawane były pojedynczo. To dobre zestawienie dla tych, którzy z muzyką Buriala nie mieli dotychczas styczności, a chcieliby zacząć ją poznawać.

Låpsley – These Elements

Fani Lapsley czekają na jej drugi album studyjny (debiut, „Long Way Home” miał premierę w 2016 roku), tymczasem brytyjska artystka prezentuje nową EP-kę. To pierwszy materiał po kilkuletniej przerwie, pokazujący zmiany w twórczości Lapsley. Zdaje się, że jej muzyka idzie jeszcze mocniej w minimalizm, nie gubiąc przy tym subtelności charakterystycznej dla jej poprzednich nagrań.

Courtney Barnett – MTV Unplugged

MTV Unplugged wiecznie żywy. Tym razem swoją cegiełkę do kultowego cyklu dołożyła Courtney Barnett. Występ zarejestrowano w jej rodzinnym Melbourne. Oprócz autorskich kawałków, Barnett zagrała także So Long, Marianne Leonarda Cohena.

Forest Swords – The Machine Air (ścieżka dźwiękowa)

Nowy projekt brytyjskiego producenta Matthew Barnesa to ścieżka dźwiękowa do wyjątkowego filmu Liama Younga. Co w nim wyjątkowego? Zdjęcia zrealizowano za pomocą dronów, przedstawiają one ujęcia boliwijskich kopalni i indyjskich fabryk tekstylnych. Ścieżka stworzona przez Forest Swords, zbudowana w dużej mierze na syntezatorach, ma uzupełniać te niezwykłe panoramy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...