Już dziś premiera 3. sezonu „Watahy”. Są co najmniej 4 powody, by go obejrzeć

Opinia/Seriale 06.12.2019
Już dziś premiera 3. sezonu „Watahy”. Są co najmniej 4 powody, by go obejrzeć

Już dziś premiera 3. sezonu „Watahy”. Są co najmniej 4 powody, by go obejrzeć

Wataha” wraca z 3. sezonem i – mogę wam już to zdradzić po obejrzeniu czterech pierwszych odcinków – jest to seria udana. Na ekranie ponownie zobaczymy Wiktora Rebrowa, Igę Dobosz i resztę bohaterów, których poznaliśmy przez lata. Pojawią się też nowe twarze m.in. Kuczer, w którego wcielił się Borys Szyc czy szefowa mafii, Barkova, grana przez Evgeniyę Akhremenko.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Już dziś 3. sezon „Watahy” w HBO GO i HBO. Widzowie czekali 2 lata, aby obejrzeć dalsze losy Wiktora Rebrowa i Igi Dobosz. Obiecuję wam, że było warto. Jest co najmniej kilka powodów, dlaczego już teraz i w ten weekend trzeba odpalić 3. sezon „Watahy”.

Dlaczego warto obejrzeć serial „Wataha”? Ponieważ…

…ma muzykę, która buduje napięcie

Już czołówka serialu zapowiada świetne widowisko. Muzyka Łukasza Targosza oraz utwory zespołu Tołhaje wykorzystane w produkcji świetnie budują atmosferę „Watahy”. Jest nieco mrocznie, tajemniczo, ale i onirycznie. To ścieżka dźwiękowa świetnie współgrająca z nieoczywistą intrygą pełną zwrotów akcji oraz marzeniami sennymi głównego bohatera, Wiktora Rebrowa. Dla wszystkich fanów serialu, którzy są zachwyceni muzyką w „Watasze” mam dobrą wiadomość – 4 grudnia ukazała się płyta zawierająca głównie utwory z 2. i 3. sezonu serialu.

Lista utworów na płycie z muzyką z serialu „Wataha” – możecie jej posłuchać np. na Spotify:

Opening – Łukasz Targosz 3:54
Wiktor Rebrow theme – Łukasz Targosz 5:16
Wataha – Tołhaje 3:15
Łuczak UAZ – Łukasz Targosz 2:09
Czerwena roza trojaka – Tołhaje 4:56
Mountain meeting – Łukasz Targosz 2:21
Alive – Łukasz Targosz 3:28
Rebrow Dreams – Łukasz Targosz 3:50
Marta – Łukasz Targosz 4:07
Cold river of Lipsk – Łukasz Targosz 3:11
Oj pid lisom zelenkowym – Tołhaje 4:30
Refugees camp – Łukasz Targosz 3:22
Alsu & Rebrow – Łukasz Targosz 2:23
Kołysanka – Tołhaje 3:59
Tatiana Barkova – Łukasz Targosz 2:09
Mountain roads – Łukasz Targosz 5:17
See You Soon – Łukasz Targosz 8:41

…tę intrygę chce się rozłożyć na czynniki pierwsze wraz z bohaterami

wataha 3 sezon recenzja hbo
fot. Krzysztof Wiktor

3. sezon „Watahy” mistrzowsko łączy wątki zarówno z 2. jak i 1. sezonu serialu. Scenarzyści pod dowództwem Piotra Szymanka (head writer) i dwiema reżyserkami tej serii – Kasią Adamik, która z produkcją związana jest od początku, i Olgą Chajdas – spisali się znakomicie. Sekret goni sekret, ale wszystko jest przemyślane i widz z wielkimi emocjami śledzi te siatkę powiązań. W nowym sezonie Wiktor Rebrow i Iga Dobosz wpadną na ślad nowej tajemnicy i nowych przestępstw. To będzie jazda bez trzymanki i nigdy nie można być pewnym kto jest kim i kto z kim tak naprawdę trzyma. Świetna robota!

…obejrzycie krajobrazy, które zapierają dech w piersiach

„Wataha” to nie tylko doskonali bohaterowie i intrygujące śledztwo, ale też… Bieszczady. One są swoistym bohaterem tej serii. Dzięki serialowi popularność tego miejsca w Polsce i na Ukrainie wzrosła. Baza turystyczna, co podkreślają zarówno Leszek Lichota i Kasia Adamik, się rozwija, ale wciąż czuć magię tego miejsca – jest dzikie, nieokiełznane i piękne.

…ten serial nadal trzyma poziom

Trzeba sobie powiedzieć wprost – „Wataha” to serial bardzo dobry nie tylko jak na Polskę. To produkcja na światowym poziomie. Twórcom udało się go utrzymać również w 3. sezonie, który – mam wrażenie – jest jeszcze lepszy niż dwa pozostałe. Zostajemy wrzuceni w wir wydarzeń, które zaprowadzą nas w przeszłość bohaterów. Przyjdzie nam zweryfikować wszystko to, co do tej pory wiedzieliśmy o „Watasze” i jej bohaterach.

Premiera 3. sezonie „Watahy” już dziś, 6 grudnia 2019 roku, na HBO GO. 1. odcinek serialu obejrzycie też w telewizji HBO o 20:1o.

W obsadzie trzeciego sezonu znaleźli się m.in.: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik i Piotr Żurawski. W nowe role wcielą się Borys Szyc, Evgeniya Akhremenko i Olga Bołądź.

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix nie jest świętą krową. Serwisy VOD muszą wspierać kulturę, nawet jeśli abonamenty przez to wzrosną

Gdyby wierzyć przeciwnikom opodatkowywania dużych korporacji, to jutro polskich użytkowników serwisu Netflix czekałaby prawdziwa apokalipsa. Nagle podniesione ceny, ogłoszenie o rezygnacji z dalszej produkcji polskich seriali, a może nawet groźba całkowitego wycofania się z kraju. O dziwo wprowadzony wkrótce podatek od serwisów VOD nie wywołał jednak zapowiadanych reakcji.

Felieton/VOD 30.06.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...