Muzyka na grudzień – na te premiery warto zwrócić uwagę

Top/Muzyka 28.11.2019
Muzyka na grudzień – na te premiery warto zwrócić uwagę

Muzyka na grudzień – na te premiery warto zwrócić uwagę

Tegoroczny grudzień nie będzie najbardziej ekscytującym miesiącem dla muzyki. Jest jednak kilka nowości, którym warto będzie się przysłuchać.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach, serialach i muzyce. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Płyty na grudzień:

Wataha – muzyka z serialu

Premiera 3. sezon serialu „Wataha” zaplanowana jest na 6 grudnia na HBO i w HBO GO. 2 dni wcześniej będziemy mogli posłuchać ścieżki dźwiękowej, której autorem jest Łukasz Targosz. Na płycie znajdzie się m.in. suita skomponowana przez Targosza na prośbę krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej oraz utwory folkowego zespołu Tołhaje, które pochodzą z albumu „Mama Warhola”.

Premiera: 4 grudnia

The Who – Who

Pete Townshend i Roger Daltrey ogłosili na początku tego roku, że pracują nad nową płytą. Premiera była przekładana, ale zdaje się, że grudniowy termin jest już ostateczny. To pierwszy album zespołu od 13 lat. Zdobić go będzie pop-artowa okładka stworzona przez brytyjskiego artystę Petera Blake’a.

Premiera: 6 grudnia

Burial – Tunes 2011-2019 

Brytyjski producent swój ostatni album studyjny zaprezentował w 2007 roku. Nie zapowiada się na to, by ta przerwa miała dobiec końca. W ciągu ostatnich kilku lat Burial opublikował kilka EP-ek, singli i nagrań razem z innymi muzykami. Tym razem zaprezentuje natomiast kompilację singli, które nie pojawiły się na żadnym z jego albumów. Nagrania powstały w latach 2011-2019, zbiór stanowi zatem niezły przekrój twórczości producenta.

Premiera: 6 grudnia

Harry Styles – Fine Line

Spośród wszystkich członków boysbandu One Direction, solowa kariera Stylesa rozwija się najciekawiej. A ta przecież nadal się rozkręca. Nowy materiał ma opowiadać o smutku i seksie. Muzyk przyznał, że podczas prac nad płytą zażywał środki psychodeliczne. Co z tego wyjdzie? Przekonamy się w połowie grudnia.

Premiera: 13 grudnia

Stormzy – Heavy Is The Head

Znany ze swojego politycznego zaangażowania Stormzy zaprezentuje w grudniu drugi album długogrający. Promują go znane już dobrze fanom single Vossi Bop, Crown, Wiley Flow i Own It, w którym słyszymy Eda Sheerana. Na okładce albumu Stormzy trzyma słynną już zaprojektowaną przez Banksy’ego kamizelkę, w której wystąpił na tegorocznym festiwalu Glastonbury.

Premiera: 13 grudnia

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...