Eurowizja Junior znów szczęśliwa dla Polski. Kim jest Viki Gabor, zwyciężczyni tegorocznej edycji?

Artykuł/Muzyka 25.11.2019
Eurowizja Junior znów szczęśliwa dla Polski. Kim jest Viki Gabor, zwyciężczyni tegorocznej edycji?

Eurowizja Junior znów szczęśliwa dla Polski. Kim jest Viki Gabor, zwyciężczyni tegorocznej edycji?

W weekend odbył się siedemnasty finał konkursu Eurowizja Junior. Na podium stanęła Wiktoria Gabor. Kim jest zwyciężczyni, która zapewniła Polsce triumf drugi raz z rzędu? 

Eurowizja Junior odbywa się od 2003 roku. W 2018 imprezę wygrała 13-letnia Roksana Węgiel z piosenką Anyone I Want To Be. Dzięki temu tegoroczna edycja odbyła się w Polsce, w Arenie Gliwice. W minioną niedzielę, po zaciekłej walce wygrała natomiast Wiktoria Viki Gabor.

Wiktoria Gabor jest młodziutką, 12-letnią piosenkarką, która zaskarbiła sobie przychylność polskiej publiczności występami w różnego rodzaju talent shows.

Widzowie mogą pamiętać jej występ z programu „The Voice Kids”, w którym trafiła do finału, doprowadzona tam pod czujnym okiem mentorów Barona i Tomsona, muzyków z grupy Afromental.

Niedawno wystąpiła także w programie „Szansa na Sukces Kids”, gdzie udało jej się stanąć na podium. Właśnie ta wygrana umożliwiła jej wzięcie udziału w eliminacjach do Eurowizji. Pokonała w nich dwójkę innych reprezentantów: Gabrielę Katzer i Nikolę Fiedor.

W niedzielę wieczorem Wiktoria Gabor zwyciężyła natomiast z 18 innymi kandydatkami i kandydatami z całej Europy, wykonując utwór Superhero. Został on napisany przez Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka oraz Patryka Kumóra i Lanberry. Ostatnia dwójka stworzyła także utwór Anyone I Want To Be, którym Roksana Węgiel wygrała zeszłoroczny konkurs.

Tak naprawdę jednak wygraną młodej Viki Gabor zapewnili sami widzowie, którzy głosowali na jej wykonanie.

W konkursie Eurowizji Junior, podobnie jak w jej „dorosłej” edycji, liczą się bowiem zbiorcze głosy jury oraz samych widzów. Po głosowaniu jury Gabor zajmowała 2. miejsce. Gdy jednak podliczono głosy publiczności, artystka trafiła na sam szczyt podium, przeganiając konkurencję o ponad 50 głosów.

Drugie miejsce w konkursie zajął reprezentant Kazachstanu Yerzhan Maksim. Trzecie zaś Melani Garcia z Hiszpanii.

Viktoria Gabor jest Polką o romskich korzeniach. Urodzona w Niemczech, pierwsze lata spędziła w Wielkiej. Brytanii. Od jakiegoś czasu mieszka w Polsce z rodziną i próbuje stawiać pierwsze kroki w showbiznesie. Jak pokazują niedawne przykłady – z dużym sukcesem. Mówi się, że Wiktoria jest muzycznym samoukiem, a kompozycje oraz teksty utworów pisze ze swoją starszą siostrą Melisą.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...