Wilq Superbohater” to seria komiksów dla dorosłych autorstwa Bartka i Tomka Minkiewiczów, wydawana od 2003 roku. Teraz główny bohater ma zawojować telewizję internetową.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W Internecie pojawił się pierwszy zwiastun animowanego serialu, bazującego na serii komiksów braci Minkiewiczów. Produkcja będzie liczyć 13 odcinków, „połączonych jednym uniwersum”, jak zapewniają twórcy. Serial opowiadać będzie pojedyncze historie z absurdalnego życia głównego bohatera, komentatora współczesnej rzeczywistości.

Serial powstał pod okiem Leszka Nowickiego i Bartosza Minkiewicza, którzy dzierżą rolę reżyserów projektu. Scenariusze odcinków powstały pod okiem duetu słynnych braci.

W obsadzie głosowej nowej produkcji znaleźli się:

  • Eryk Lubos – Wilq
  • Tomasz Knapik – Narrator
  • Marian Dziędziel – Gondor
  • Waldemar Barwiński – AlcMan
  • Mirosław Zbrojewicz – Entombet
  • Roma Gąsiorowska – Słaby Wielbłąd
  • Rafał Maćkowiak – Mikołaj
  • Przemysław Bluszcz – Duch rekina
  • Dorota Masłowska – Kacha

Trzynaście odcinków nowego serialu jest już dostępnych w serwisie IPLA.tv.

Przypomnijmy też, że w 2014 roku ten sam duet stworzył już krótkometrażową animację „Wilq Negocjator”, która zyskała przychylność odbiorców. Od tego czasu pracowano nad dalszymi historiami, osadzonymi w świecie komiksowego świata.

Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że to nie pierwsze wyjście Wilqa poza karty komiksu. Dosłownie tydzień temu w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego odbyła się premiera spektaklu „Wilq Superbohater” w reżyserii Remigiusza Brzyka. Adaptacja powstała pod okiem Michała Kmiecika.

Sztuka opowiada o „strachu, o społecznych lękach i fobiach, o niedopasowaniu i agresji, która nie jest na nie odpowiedzią. Ale też trochę jest” – jak mówią twórcy.

W obsadzie adaptacji teatralnej znaleźli się Dariusz Chojnacki, Bartłomiej Błaszczyński, czy Barbara Lubos.

Serial „Wilq Superbohater” jest już dostępny w serwisie IPLA.tv.

*Zdjęcie główne pochodzi z oficjalnego fanpage’a „Wilqa”na Facebooku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...