Canal+ planuje zrobić 2. sezon serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Trwają negocjacje z twórcami

News/Seriale 20.11.2019
Canal+ planuje zrobić 2. sezon serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Trwają negocjacje z twórcami

Canal+ planuje zrobić 2. sezon serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Trwają negocjacje z twórcami

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” okazał się jednym z najciekawszych seriali premium w historii Canal+. Produkcja doczekała się bardzo pozytywnych recenzji i dużej bazy odbiorców, więc decyzja o stworzeniu kontynuacji wydawała się logiczna. Jak właśnie się dowiedzieliśmy, 2. sezon „Kruka” jest bardzo prawdopodobny.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o telewizji, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Kilka ostatnich lat pokazało, że wizja dobrych seriali tworzonych na polskim gruncie nie jest niemożliwa do realizacji. Produkcje z segmentu premium zaczęły systematycznie zdobywać rynek, a niemały wkład w ten trend miały HBO, Showmax czy Canal+. Ostatnia z wymienionych stacji zaczęła od razu z wysokiego C, dzięki premierze „Belfra”, a pojawiające się w następnej kolejności „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Nielegalni” i „Żmijowisko” pokazały słuszność obranego przez nią kierunku.

Pokazywany w zeszłym roku „Kruk” zachwycił widzów atmosferą, świetną grą aktorską (w serialu zagrali m.in. Michał Żurawski, Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda i Marcin Bosak) i scenariuszem pełnym inteligentnych zwrotów akcji. Historia powrotu inspektora Adama Kruka na Podlasie w celu rozwiązania tajemniczej historii porwania dla części komentujących dorównywała najlepszym dziełom gatunkowym na świcie z „True Detective” na czele. Nie brakowało nawet głosów, że na następny równie dobry serial przyjdzie długo poczekać polskim widzom. W tym sensie pomysł na dobrą kontynuację historii opowiedzianej w serialu Canal+ mógł być swego rodzaju wyjściem z impasu.

Canal Plus właśnie intensywnie pracuje wraz z twórcami 1. sezonu nad nową częścią „Kruk. Szepty słychać po zmroku”.

Jak dowiedziała się redakcja Rozrywka.Blog, realizacja projektu jest coraz bliższa otrzymania zielonego światła od stacji. Przedstawiciele Canal+ nie ukrywają, że 1. odsłona „Kruka” była dla nich olbrzymim sukcesem i nie brakuje zainteresowania kontynuacją. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem historii i negocjacje z twórcami poprzednich odcinków, bo firma najchętniej kontynuowałaby pracę w podobnej grupie ludzi.

Oczywiście zawsze coś może się wysypać na ostatniej prostej, ale nieoficjalnie od pracowników Canal+ usłyszeliśmy, że 2. sezon jest pewny na 90%. Plany stacji telewizyjnej związane z tym projektem potwierdziła zresztą Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa Canal+ podczas panelu producenckiego na wydarzeniu Canal+ Series Lab 2019.

Data premiery i szczegóły obsady 2. sezonu „Kruk. Szepty słychać po zmroku” nie są jeszcze znane.

Teksty, które musisz przeczytać:

Canal+ kocha polskich pisarzy. „Listy zza grobu”, powieść Remigiusza Mroza, doczeka się ekranizacji

Nie mogło być inaczej. Powieść „Listy zza grobu” autorstwa najbardziej płodnego polskiego pisarza, Remigiusza Mroza, doczeka się ekranizacji. To już kolejna książka tego autora, która zostanie przeniesiona na ekran. Tym razem film bądź serial – jeszcze nie jest to pewne – trafi na antenę i zostanie wyprodukowany przez Canal+. Stacja zakupiła już prawa do powieści. 

News/TV 10.12.2019

Dołącz do dyskusji (1)

24 odpowiedzi na “Canal+ planuje zrobić 2. sezon serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Trwają negocjacje z twórcami”

  1. Oby nie podzielił losu drugiego sezonu Belfra. Pierwszy Belfer oraz pierwszy i jedyny jak dotąd Kruk były bardzo fajne, drugi Belfer to zupełna katastrofa…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...