Marvel i Disney robią porządki w swoich produkcjach telewizyjnych. Są nowe informacje o najważniejszych projektach

Artykuł/Seriale 18.11.2019
Marvel i Disney robią porządki w swoich produkcjach telewizyjnych. Są nowe informacje o najważniejszych projektach

Marvel i Disney robią porządki w swoich produkcjach telewizyjnych. Są nowe informacje o najważniejszych projektach

Wraz z premierą platformy streamingowej Disney+ oraz zapowiedzią całej serii seriali osadzonych w Marvel Cinematic Universe, które mają pojawić się w najbliższych miesiącach w serwisie, wytwórnia Marvela zaczyna robić porządki w dotychczasowych serialach, związanych z marką.

Dziękujemy, że wpadłeś do nas poczytać o książkach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Marvel i Disney wyraźnie szykują się do zmiany warty i modelu dystrybucji swoich treści. Po zakończeniu produkcji seriali stworzonych we współpracy z Netfliksem (m.in. „Daredevil”, „Jessica Jones”, „The Defenders”), przyszedł czas na tytuły, związane z innymi dostawcami treści.

Marvel's The Runaways - kadr promocyjny

Ogłoszono dzisiaj, że 3. sezon produkcji Hulu „Marvel’s Runaways” będzie ostatnią odsłoną serialu. Nowa seria zadebiutuje dopiero 13 grudnia, ale już wiemy, że będzie to pożegnanie widzów z historią młodych bohaterów.

W październiku zakończono natomiast produkcję serii „Cloak & Dagger”, powstającej dla młodzieżowej stacji Freeform.

Kilka tygodni wcześniej przekazano natomiast informację, że 7. seria „Agentów T.A.R.C.Z.Y” również zwieńczy historię Agenta Coulsona oraz jego ekipy agentów na małym ekranie.

Agenci Tarczy - kadr z serialu

Firmy wyraźnie przygotowują się na premiery nowych seriali silnie osadzonych w Marvel Cinematic Universe. Nowe produkcje będą różnić się od dotychczasowych seriali Marvela udziałem pierwszoligowych gwiazd, które mogliśmy już oglądać na wielkim ekranie. Kevin Feige, szef wytwórni Marvela zapowiedział już, że nowe seriale będą częścią większej całości w niespotykanym dotąd stopniu.

Dzisiaj ogłoszono nowe szczegóły, dotyczące kilku zapowiedzianych projektów.

Dzięki portalowi Variety dowiedzieliśmy się, że w serialu „Loki”, powstającym pod okiem Kate Herron („Sex Education”) dla platformy Disney+, obok Toma Hiddlestona zobaczymy także Sophię Di Martino, aktorkę znaną z mniejszych ról w filmach „Yesterday”, „Randka z królową”, czy serialu „Flowers”, gdzie występowała u boku Olivii Colman. Wedle pierwszych informacji aktorka mogłaby wcielać się w postać… Lokiego, który znany jest przecież ze swojej umiejętności przyjmowania form innych.

Dostaliśmy także animowaną czołówkę serialu „Hawkeye” w dużo lepszej rozdzielczości niż prezentowaliśmy ostatnio.

Warto wynotować również, że mimo ewidentnej inwazji Marvela na świat streamingu,  wymienione produkcje nie znikną na stałe z telewizyjnej ramówki. Niedawno rozpoczęły się bowiem zdjęcia do serialu „Helstrom”, powstającego pod okiem showrunnera Paula Zbyszewskiego, jednego ze scenarzystów „Agentów T.A.R.C.Z.Y”, współpracującego także przy „Lost. Zagubieni”.

Wedle portalu Variety Marvel ma stworzyć także cztery animowane seriale dla platformy Hulu: „Howard the the Duck” „MODOK” „Hit-Monkey” and „Tigra and Dazzler”, które miałyby potem połączyć się we wspólną produkcję „The Offenders”, czyli strategię podobną do działań przy „The Defenders” Netfliksa.

Pozostałe zapowiedziane na najbliższe dwa lata seriale, czyli: „The Falcon and the Winter Soldier”, „WandaVision”, „Loki”, „Hawkeye”, „What If?”, Ms. Marvel”, „Moonknight”, „She-Hulk” mają pojawić się już ekskluzywnie na platformie Disney+.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...