„Polityka” Patryka Vegi jako serial. Głośny film polskiego reżysera zobaczymy w nowej wersji już w grudniu w Canal+

News/Seriale 14.11.2019
„Polityka” Patryka Vegi jako serial. Głośny film polskiego reżysera zobaczymy w nowej wersji już w grudniu w Canal+

„Polityka” Patryka Vegi jako serial. Głośny film polskiego reżysera zobaczymy w nowej wersji już w grudniu w Canal+

„Polityka”, głośny film w reżyserii Patryka Vegi, doczeka się nowej wersji. Na podstawie kinowej produkcji powstanie serial o tym samym tytule, który już w grudniu zobaczymy w telewizji Canal+. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Patryk Vega słynie z tego, że po pierwsze podejmuje w swoich produkcjach kontrowersyjne tematy, takie jak praca policji, działanie mafii, nieczyste zagrania służby zdrowia, przemysłu farmaceutycznego czy w końcu polskich polityków. Po drugie, większość jego filmów po premierze staje się serialami, które rozszerzają nieco wątki znane z produkcji kinowych i historie ich bohaterów. Tak było m.in. z „Pitbullem”, który okazał się akurat strzałem w dziesiątkę, ale także z „Służbami specjalnymi” czy „Botoksem”.

Teraz przyszedł czas na serial „Polityka”.

Nowa produkcja będzie de facto miniserialem, składającym się z czterech odcinków. Każdy z odcinków będzie trwał 45 minut. Dwa pierwsze pojawią się w sobotę, 21 grudnia tego roku, od 21:00 (2. odc. o godz. 21:45), a dwa kolejne w niedzielę, 22 grudnia, również od 21:00.

Przypomnijmy, że „Polityka” Patryka Vegi zapowiadana była jako film, który zmieni oblicze polskiej polityki. Reżyser przygląda się w nim działaczom różnych partii od kuchni, obnażając ich motywacje, układy, manipulacje. Po premierze pojawiło się jednak wiele głosów, że produkcja, która miała demaskować działanie polityków, wzorowanych oczywiście na prawdziwych i znanych osobach z tego światka, jest niczym więcej niż tylko zrelacjonowaniem najbardziej absurdalnych sytuacji politycznych dobrze znanych już z mediów.

Rozczarowanie było o tyle duże, że jeszcze przed samą premierą „Polityka” była źródłem wielu kontrowersji na lini twórcy-władza.

W obsadzie serialu pojawią się polskie gwiazdy znane z kinowej „Polityki”, w tym m.in. Andrzej Grabowski, Antoni Królikowski, Daniel Olbrychski, Maciej Stuhr, Ewa Kasprzyk, Janusz Chabior, Zbigniew Zamachowski.

Teksty, które musisz przeczytać:

Canal+ kocha polskich pisarzy. „Listy zza grobu”, powieść Remigiusza Mroza, doczeka się ekranizacji

Nie mogło być inaczej. Powieść „Listy zza grobu” autorstwa najbardziej płodnego polskiego pisarza, Remigiusza Mroza, doczeka się ekranizacji. To już kolejna książka tego autora, która zostanie przeniesiona na ekran. Tym razem film bądź serial – jeszcze nie jest to pewne – trafi na antenę i zostanie wyprodukowany przez Canal+. Stacja zakupiła już prawa do powieści. 

News/TV 10.12.2019

Dołącz do dyskusji (3)

61 odpowiedzi na “„Polityka” Patryka Vegi jako serial. Głośny film polskiego reżysera zobaczymy w nowej wersji już w grudniu w Canal+”

  1. Myślałem, że Canal+ stać na coś lepszego. Już po “Żmijowisku” widać jednak, że nadawca równa poziomem do fanów disco polo i alkoholików. Może zatrudnili takiego na menedżerskim stanowisku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...