„Black Adam” z oficjalną datą premiery i pierwszą grafiką prezentującą Dwayne’a Johnsona w tytułowej roli

News/Film 14.11.2019
„Black Adam” z oficjalną datą premiery i pierwszą grafiką prezentującą Dwayne’a Johnsona w tytułowej roli

„Black Adam” z oficjalną datą premiery i pierwszą grafiką prezentującą Dwayne’a Johnsona w tytułowej roli

Filmy od wytwórni Warner Bros. i wydawnictwa DC po kilku latach problemów wróciły ostatnio na właściwe tory. Jedną z zaskakująco udanych tegorocznych produkcji był „Shazam!”. Film już wkrótce doczeka się kontynuacji w postaci „Black Adam”. Właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery dzieła z Dwyanem Johnsonem w roli głównej.

Rok 2019 można bez wahania nazwać momentem absolutnej reaktywacji filmowego uniwersum DC. Dzieła wytwórni Warner Bros. od pewnego czasu znowu osiągają świetne wyniki finansowe, a także są chwalone przez większość recenzentów. Udało się to w dużej mierze, bo firma przestała kopiować rozwiązania działające u konkurencji, które jednak nie sprawdzały się w przełożeniu na inny styl bohaterów DC. Jednym ze zwiastunów zmiany okazał się „Shazam!”, który zachwycił rodzinną atmosferą i świetnym humorem. Prawdziwym sukcesem cementującym wspomnianą reaktywację był jednak „Joker”.

Czy kolejne lata będą równie udane dla DC i wytwórni Warnera? Na razie trudno wyrokować, ale wiele elementów wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo takiego scenariusza. Prace nad sequelem „Wonder Woman” już trwają, zapowiedziano też powstanie „Aquamana 2”, a reżyser „Jokera” właśnie przyznał, że chętnie zrobi kontynuację. Jednym z ciekawszych przygotowywanych projektów DC jest zaś „Black Adam”.

Wiemy już, kiedy film trafi do kin. Zdradził to odtwórca głównej roli, Dwayne Johnson, przy okazji chwaląc się swoją wersją tytułowego bohatera.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

The Man in Black ⚡️ Like most kids growing up, I dreamed about being a superhero. Having cool superpowers, fighting for what’s right and always protecting the people. It all changed for me, when I was 10yrs old and was first introduced to the greatest superhero of all time – SUPERMAN. As a kid, Superman was the hero I always wanted to be. But, a few years into my fantasy, I realized that Superman was the hero, I could never be. I was too rebellious. Too rambunctious. Too resistant to convention and authority. Despite my troubles, I was still a good kid with a good heart – I just liked to do things my way. Now, years later as a man, with the same DNA I had as a kid – my superhero dreams have come true. I’m honored to join the iconic #DCUniverse and it’s a true pleasure to become, BLACK ADAM. BLACK ADAM is blessed by magic with the powers equal to SUPERMAN, but the difference is he doesn’t toe the mark or walk the line. He’s a rebellious, one of a kind superhero, who’ll always do what’s right for the people – but he does it his way. Truth and justice – the BLACK ADAM way. This role is unlike any other I’ve ever played in my career and I’m grateful to the bone we’ll all go on this journey together. BLACK ADAM 12.22.21 ⚡️ Huge thank you to my friends, @jimlee and @bosslogic for this first time ever bad ass collaboration.

Post udostępniony przez therock (@therock)

Black Adam to stworzony przez Otto Bindera i C.C. Becka przeciwnik oryginalnego Kapitana Marvela (więcej o skomplikowanej historii tej postaci przeczytacie TUTAJ). W komiksach przeważnie występuje w negatywnej roli, ale wnioskując z opisu przygotowanego przez Johnsona w nowym filmie będzie raczej kimś na kształt antybohatera. Popularny aktor i ex-wrestler w jednym przyznał w poście na Instagramie, że w dzieciństwie kochał Supermana. Szybko przekonał się jednak, iż charakterologicznie znacznie bliżej mu do buntowników i rozrabiaków. Właśnie taki ma być filmowy Black Adam, bo jego nadrzędnym celem jest zawsze pomoc ludziom, ale na jego własnych zasadach.

Zaprezentowana grafika stworzona przez słynnego rysownika, Jima Lee pokazuje pierwsze oficjalne wyobrażenie Johnsona jako przeciwnika Shazama. Trzeba przyznać, że bohatera otacza tu mroczna atmosfera mocy, która nieszczególnie odpowiada dosyć pozytywnemu opisowi aktora. Jaki dokładnie będzie więc filmowy Black Adam? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Black Adam” trafi do kin 22 grudnia 2021 roku. Oprócz tego powstanie także bezpośrednia kontynuacja filmu „Shazam!”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...