Jeż Sonic to jedna z największych, choć mocno przebrzmiałych, ikon gier wideo. Wytwórnia Paramount Pictures liczyła mimo to na spore zyski z filmu, ale trailer został niezwykle negatywnie przyjęty przez fanów. Opublikowany właśnie 2. zwiastun „Sonic. Szybki jak błyskawica” prezentuje poprawioną wersję głównego bohatera.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Kiedy pod koniec kwietnia bieżącego roku pokazano premierowy materiał wideo z filmu „Sonic The Hedgehog” duża część środowiska graczy zamarła z przerażenia. A reszta widzów po prostu wybuchła śmiechem. Zaprezentowany design filmowego Sonika był pod wieloma względami przerażający. Dziwna struktura ciała, ostre zęby, małe oczy i dziwnie wyglądająca, niemal ludzka twarz razem składały się na postać rodem z koszmarów graczy.

W przeciwieństwie do wielu innych fatalnych hollywodzkich adaptacji dzieł tego medium tym razem niezadowolenie potencjalnych widzów wpłynęło na ostateczny kształt projektu. Przedstawiciele Paramount Pictures znacząco przesunęli premierę i obiecali wykorzystać dodatkowy czas na poprawę wyglądu głównego bohatera i zbliżenie go do korzeni. Opublikowany właśnie zwiastun pokazuje, że pod wieloma względami udało im się to osiągnąć.

Trailer filmu „Sonic The Hedgehog” można już obejrzeć w oryginalnej wersji językowej i z polskim dubbingiem.

Wygląda na to, że wytwórnia postanowiła uspokoić wszelkie niepokoje związane z wyglądem Sonica, którego przekształcony wizerunek dominuje przez większość trwającego prawie 3 minuty materiału. Widzimy go więc w oryginalnym środowisku rodem z klasycznych gier, a także dowiadujemy się, dlaczego przybył na Ziemię. Twórcy pokazali też wiele dodatkowych scen akcji z kilkoma nowymi starciami między maszynami doktora Robotnika i niebieskim jeżem.

Nie zmienia to jednak faktu, że „Sonic. Szybki jak błyskawica” raczej nie będzie hitem na miarę oczekiwań studia. Sonic wygląda po ostatnich zmianach o niebo lepiej, ale wciąż jest bohaterem zachowującym się jakby został żywcem przeniesiony z lat 90. Nie jest wielką tajemnicą, że wielu współczesnych graczy Sonic raczej irytuje niż bawi. A sądząc po poziomie dowcipów pokazanych w trailerze filmowa wersja bohatera może budzić podobne emocje.

Film „Sonic. Szybki jak błyskawica” trafi do polskich kin 28 lutego 2020 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

3 odpowiedzi na “Sonic na nowym zwiastunie wygląda 100 razy lepiej. Ale to wciąż bohater, który przestał być cool kilkanaście lat temu”

  1. Sonic wprost wyciśnięty z SA pomieszany z tym kreskówkowym-komiksowym. Nie jest “cool” tylko zabawny i to dobrze bo “cool” Sonic nie działałby tak dobrze w filmie jak działa w grach. Gdzieś tam cząstka mnie jeszcze by chciała jakiś rockowy kawałek Crush 40 ale to by raczej nie pasowało do filmu więc cóż, pozostaje westchnąć i czekać na premierę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...