HBO ma nowy hit fantasy. „Mroczne materie” to prawdziwy przebój w Wielkiej Brytanii

News/Seriale 05.11.2019
HBO ma nowy hit fantasy. „Mroczne materie” to prawdziwy przebój w Wielkiej Brytanii

HBO ma nowy hit fantasy. „Mroczne materie” to prawdziwy przebój w Wielkiej Brytanii

„Mroczne materie” nie tylko zbierają świetne recenzje, ale też gromadzą liczną publikę przed telewizorami. Wygląda więc na to, że BBC i HBO mają swój upragniony hit.

Wśród licznych zapowiedzi kolejnych wysokobudżetowych seriali ciągle pojawia się nadzieja, że doczekamy się następcy „Gry o tron”. I zapewne nie chodzi o to, że dostaniemy serial brutalny, bezkompromisowy czy pełen smoków, hord nieumarłych i marnych zakończeń, a raczej o to, aby produkcja tak bardzo podobała się widzom, żeby ci nie przestawali o niej rozmawiać. I chociaż te nadzieje i przewidywania przybierają czasem karykaturalne rozmiary, to więcej niż pewne jest, iż to właśnie opowieść o Westeros onieśmieliła serwisy VOD i otworzyła szerzej ich portfele.

Jednym z wymienianych w tym kontekście tytułów był właśnie serial „Mroczne materie”.

Opowieść na podstawie prozy Philipa Pullmana, czyli jego serii książek pod tym samym tytułem, została zrealizowana przy współpracy HBO i BBC. Ci nadawcy działają ze sobą od jakiegoś czasu i trzeba przyznać, że taka kooperacja jest czymś wyjątkowo wartościowym, bo pozwala dwóm podmiotom stworzyć produkcję większą, droższą niż byliby to w stanie zrobić w pojedynkę.

Najwyraźniej się to opłaciło, bo na Wyspach Brytyjskich serial zgromadził rekordową widownię.

Podając informację za serwisem Deadline, „Mroczne materie” materie zgromadziły przed telewizorami 7,2 mln widzów. To najlepszy start serialu od ostatnich 5 lat. Ostatnim tak kapitalnym wynikiem mógł pochwalić się tytuł „Muszkieterowie”, który w styczniu 2014 został obejrzany przez 7,4 miliony widzów. Deadline podaje rónież, że to najlepsze telewizyjne otwarcie tej stacji w 2019 roku. Koprodukcja BBC i HBO pokonała między innymi „Les Miserables”, „ Baptiste” i „Gentleman Jack”.

Co do samego sukcesu produkcji, można powiedzieć, że start zaliczył naprawdę obiecujący. Satysfakcjonująca liczba widzów to jednak nie wszystko. Bo RottenTomatoes wskazuje, że aż 83 proc. krytyków i 92 proc. widzów oceniło produkcję pozytywnie. Czy to zapowiedź nowej, wielkiej marki, która na najbliższe lata zawładnie naszą wyobraźnią? Mam nadzieję, że tak właśnie się stanie.

Mroczne materie” możecie oglądać w HBO GO.

Czytaj także: HBO i BBC znów połączyły siły. Tym razem, aby zaadaptować serię powieści „Mroczne materie”. Oceniamy premierowe odcinki

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...